Biologische bank opent nieuwe wegen in materiaalkeuze

woensdag 6 januari 2016
timer 2 min
Wat als uw stoel biologisch afbreekbaar was? Met die vraag startte Terreform ONE en Genspace een reeks experimenten om biologisch geproduceerde zitelementen te ontwikkelen die niet alleen worden gefabriceerd, maar ook worden geteeld.

Duurzame samenstelling

Het klinkt als science-fiction; bouwmateriaal dat kan groeien en afbreekbaar is. Toch is dit niet ver verwijderd van de realiteit met Mycoform. Dit materiaal bestaat uit een substraat van mycelium – een combinatie van afgedankte houtsnippers, gips en haverzemelen samen met Ganoderma Lucidum, een schimmel die deze afvalproducten kan verteren en ze verandert in een sterk materiaal – omvat door een uitwendige huid van bacteriële cellulose.


Tezamen vormt dit een duurzame plastic composiet dat bruikbaar is in meubels, maar potentieel ook in architectuur. Terreform ONE en Genspace, non-profit organisaties voor smart design en biotechnologie, gebruikten Mycoform om twee bioplastic stoelen te ontwikkelen: een loungestoel met parametrisch gevormde ribben en een laag zitelement dat door ineensluitende segmenten verschillende vormen kan aannemen.
 

Afbreekbaar meubilair

De organisaties beschrijven het proces als ‘low-tech, low-energy and pollution-free’. Zodra het meubilair namelijk aan zijn einde is, kan het simpelweg weggegooid worden in een biologische omgeving, zoals een achtertuin, waar het vervolgens afbreekt. Volgens Terreform ONE is deze technologie ‘makkelijk toe te passen in de bouwbranche’ als alternatief voor traditionele productie voor bijvoorbeeld meubilair.


Lees hier meer informatie over Mycoform
.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Biologische bank opent nieuwe wegen in materiaalkeuze

De afbreekbare loungestoel gemaakt van Mycoform. Beeld: Terreform ONE, Mitchell Joachim, Melanie Fessel

Terreform ONE, Mitchell Joachim, Melanie Fessel Terreform ONE, Mitchell Joachim, Melanie Fessel
Terreform ONE, Mitchell Joachim, Melanie Fessel Terreform ONE, Mitchell Joachim, Melanie Fessel
Terreform ONE, Mitchell Joachim, Melanie Fessel Terreform ONE, Mitchell Joachim, Melanie Fessel

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Symbiotisch bouwen krijgt vorm langs de A58

2 apr om 07:30 uurtimer3 min

Langs de A58 bij Oirschot is het Symbiotisch Bouwen Paviljoen geopend: een experimentele plek waar bouwen,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Podcast: mens, natuur en gebouw in één samenhangend systeem

30 mrt om 07:30 uur

Nadine Troost, transitiemaker op het gebied van regeneratief ontwerpen, zoekt met bouwpartijen naar antwoorden…

Lees verder »
descriptionArtikel

The Timber Truth: 16 mythes houtbouw ontkracht

25 mrt om 07:30 uurtimer7 min

In het recent verschenen Engelstalige boek The Timber Truth heeft houtbouwexpert Pablo van der Lugt liefst…

Lees verder »
descriptionArtikel

Houtbouw: verzekerbaarheid onder druk

24 mrt om 07:30 uurtimer3 min

Houtbouw groeit als duurzaam alternatief voor beton en staal, maar de verzekerbaarheid van grootschalige…

Lees verder »
descriptionArtikel

Adriaan Dessingprijs 2026 zoekt bijzondere Westlandse projecten

19 mrt om 07:30 uurtimer2 min

Westlandse projecten staan in 2026 in de schijnwerpers met de vijfde editie van de Adriaan Dessingprijs. De…

Lees verder »
descriptionArtikel

Drijvend licht maakt waterkwaliteit zichtbaar

12 mrt om 07:30 uurtimer4 min

Waterkwaliteit is een groeiende zorg, terwijl het probleem voor veel mensen onzichtbaar blijft. De installatie…

Lees verder »
descriptionArtikel

Carbon budget: de tijd dringt

3 mrt om 09:00 uurtimer2 min

In de nieuwe publicatie Low Carbon Urbanism leggen experts van BURA, LEVS architecten en Urban Climate…

Lees verder »
descriptionArtikel

Denk mee over betere MPG

27 feb om 10:00 uurtimer3 min

De MilieuPrestatie Gebouwen (MPG) is een van de maatstaven waarmee de bouwsector de duurzaamheid kan sturen en…

Lees verder »