Belgische hogeschool creëert ‘Open Classroom’

donderdag 15 december 2016
timer 2 min
De Hogeschool PXL heeft de vijvers aan haar studententoren op campus Elfde Linie in het Belgische Hasselt omgeturnd tot een ‘open classroom’.

“Zowel in ons onderwijs als in ons onderzoek zetten we in op authenticiteit, innovatie en creativiteit. Met deze ‘open classroom’, 170 m² in openlucht maar uitgerust met alle nutsvoorzieningen, hebben we een plaats gecreëerd waar studenten, collega’s en bezoekers elkaar kunnen ontmoeten in een niet-klassieke setting”, vertelt Dave Hendriks van Hogeschool PXL. Hendriks vertelt dat de hogeschool duurzaamheid hoog in het vaandel heeft staan. Daarom is gekozen voor beton als materiaalkeuze, zowel voor de tegels als voor de zitelementen.

Nieuwe betonnen zitbank

Ebema – Stone&Stule nam het project voor zijn rekening. Het bedrijf ontwikkelde de C-XL zitbank. “Een nieuwe en unieke betonnen zitbank gevormd als een C, speciaal door Ebema ontworpen en geproduceerd voor de PXL. Door de elegante en speelse kromming van de bank blijft er geen vuil onder liggen en krijg je een onderhoudsvriendelijke omgeving waarbij de bank naadloos overvloeit in de verharding. Daarnaast zorgt deze C-vorm er ook voor dat de ledverlichting visueel beter tot zijn recht komt”, legt CEO Sonja Kuypers uit.


"De paaltjes met stopcontacten krijgen dezelfde afwerking als de banken en de buitentegels, zodat alles één mooi afgewerkt en uniform geheel vormt. Dankzij de ongelimiteerde mogelijkheden, duurzame constructie en moderne stijl, creëert beton een high end look voor elk project, en krijg je een harmonieus huwelijk tussen esthetisch design en gebruiksvriendelijk comfort."

Reactie toevoegen

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Belgische hogeschool creëert ‘Open Classroom’

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Ruim baan voor warme asfaltrecyclingtrein

17 jul om 07:30 uurtimer10 min

Het ligt misschien niet voor de hand om via Argentinië en Tsjechië af te reizen naar de Gooimeerdijk-Oost in…

Lees verder »
descriptionArtikel

Koplopers tijdens Circulaire Openbare Ruimte Congres

10 jul om 07:30 uurtimer5 min

Tijdens het vierde Circulaire Openbare Ruimte Congres in Nijmegen verzamelden zich meer dan 120 professionals…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gezonde en duurzame scholen: wie wordt de Smaakmaker 2025?

27 jun om 09:30 uurtimer3 min

Op woensdag 5 november 2025 vindt de vijfde editie van het Duurzame & Gezonde Scholen Congres plaats. Een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Modernisering onderwijsvastgoed moet radicaal anders

26 jun om 07:30 uur

De nood tot vernieuwing van onderwijshuisvesting is hoog. Te veel schoolgebouwen zijn gedateerd en ongezond.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gevels van kersenpitten of rioolwater

17 jun om 07:30 uurtimer2 min

In onze digitale magazines ontdek je bijzondere aspecten van de bouw in de rubriek Bouwstenen. Zoals het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Programma bekend voor Circulaire Openbare Ruimte Congres op 19 juni

13 jun om 07:30 uur

Op 19 juni organiseert Straatbeeld voor de vierde keer het Circulaire Openbare Ruimte Congres. In Nijmegen is…

Lees verder »
descriptionArtikel

Geven we nog wel les in gezonde gebouwen?

11 jun om 09:00 uurtimer4 min

De nood wordt steeds hoger: geven we kinderen nog wel onderwijs in gezonde gebouwen? Het is één van de centrale…

Lees verder »
descriptionArtikel

Stimulansen voor gezonde schoolpleinen

10 jun om 07:30 uurtimer11 min

In opdracht van de gemeente Den Haag onderzocht Esther Vlasveld, adviseur gezonde leefomgeving bij GGD…

Lees verder »