Belgische hogeschool creëert ‘Open Classroom’

donderdag 15 december 2016
timer 2 min
De Hogeschool PXL heeft de vijvers aan haar studententoren op campus Elfde Linie in het Belgische Hasselt omgeturnd tot een ‘open classroom’.

“Zowel in ons onderwijs als in ons onderzoek zetten we in op authenticiteit, innovatie en creativiteit. Met deze ‘open classroom’, 170 m² in openlucht maar uitgerust met alle nutsvoorzieningen, hebben we een plaats gecreëerd waar studenten, collega’s en bezoekers elkaar kunnen ontmoeten in een niet-klassieke setting”, vertelt Dave Hendriks van Hogeschool PXL. Hendriks vertelt dat de hogeschool duurzaamheid hoog in het vaandel heeft staan. Daarom is gekozen voor beton als materiaalkeuze, zowel voor de tegels als voor de zitelementen.

Nieuwe betonnen zitbank

Ebema – Stone&Stule nam het project voor zijn rekening. Het bedrijf ontwikkelde de C-XL zitbank. “Een nieuwe en unieke betonnen zitbank gevormd als een C, speciaal door Ebema ontworpen en geproduceerd voor de PXL. Door de elegante en speelse kromming van de bank blijft er geen vuil onder liggen en krijg je een onderhoudsvriendelijke omgeving waarbij de bank naadloos overvloeit in de verharding. Daarnaast zorgt deze C-vorm er ook voor dat de ledverlichting visueel beter tot zijn recht komt”, legt CEO Sonja Kuypers uit.


"De paaltjes met stopcontacten krijgen dezelfde afwerking als de banken en de buitentegels, zodat alles één mooi afgewerkt en uniform geheel vormt. Dankzij de ongelimiteerde mogelijkheden, duurzame constructie en moderne stijl, creëert beton een high end look voor elk project, en krijg je een harmonieus huwelijk tussen esthetisch design en gebruiksvriendelijk comfort."

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Belgische hogeschool creëert ‘Open Classroom’

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Woongebouw SAWA in Rotterdam wint BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026

9 jun om 14:54 uur

Woongebouw SAWA in Rotterdam is bekroond als BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026. De jury koos unaniem voor het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Biobased hout en hergebruik geven Midwerk een nieuw thuis

28 mei om 13:52 uur

In Sappemeer is het nieuwe gebouw voor Midwerk opgeleverd, ontworpen door De Zwarte Hond. Midwerk is het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Paris Proof-vastgoed realiseren: sneller én goedkoper dankzij nieuwe aanpak

26 mei om 14:35 uur

Met een traditionele aanpak betalen we structureel te veel voor duurzame vastgoedtransformaties. Verleg daarom…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hanzehogeschool Groningen test houten gebouw digitaal op aardbevingen

20 mei om 11:14 uur

Hanzehogeschool Groningen heeft als eerste in Europa een meerlaags houten gebouw digitaal getest op…

Lees verder »
descriptionArtikel

The Circle: circulair bouwconcept met terugneembare elementen

18 mei om 10:29 uur

Willy Naessens Group lanceerde The Circle, een revolutionair en circulair bouwconcept. Met honderd elementen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Genomineerden BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026 bekend

28 apr om 13:25 uurtimer2 min

De Koninklijke Bond van Nederlandse Architectenbureaus (BNA) heeft de acht genomineerden voor BNA Beste Gebouw…

Lees verder »
descriptionArtikel

Oproep aan scholen: meld slecht onderhouden gebouwen

21 apr om 11:40 uurtimer2 min

De PO-Raad en VO-raad starten de campagne Schoolgebouwenschaamte om de staat van Nederlandse schoolgebouwen op…

Lees verder »
descriptionArtikel

Podcast scholenbouw: ‘Kan toch niet waar zijn dat dit gebeurt’

14 apr om 07:30 uurtimer2 min

Wie Bart de Grunt nog nooit heeft mogen aanhoren tijdens een seminar of congres over scholenbouw, krijgt nu de…

Lees verder »