Architect Jasper Spigt wint ontwerpwedstrijd met glazen hotelkamer

woensdag 3 juni 2015
timer 3 min
Op 1 juni 2015 heeft de architect Jasper Spigt de ontwerpwedstrijd van domainarchitecture gewonnen met het ontwerp voor een glazen hotelkamer. In het ontwerp organiseert Spigt de verschillende functies van een hotelkamer met een enkele, gevouwen glazen wand.

Klik verder op het beeld om de ontwerpen Arcade, Cocon en Colorize your stay te zien.
 

Het ontwerp 'Through the Looking Glass' van architect Jasper Spigt is een enkele glazen wand door een hotelkamer in het Van der Valk-hotel in Tiel.  Door dezelfde wand op zijn route uit te voeren in steeds ander glas – doorzichtig, mat, energieopwekkend, met verlichting of kunst erin, etc. – is deze in staat steeds een andere functie te vervullen.
 

De opdracht in de ontwerpwedstrijd van domainarchitecture was om de veelzijdigheid van glas als materiaal te tonen. In het oordeel van de jury is Spigt hier met zijn ontwerp uitstekend in geslaagd. Tot verrassing van de jury weet Spigt door de inzet van glas zelfs de typologie van de hotelkamer te vernieuwen.
 

Als winnaar van de ontwerpwedstrijd ontvangt Spigt een geldprijs van € 2.000,--. AGC Glass en Van der Valk zullen met de winnaar in gesprek treden over de uitvoering van zijn ontwerp en streven ernaar de hotelkamer dit jaar nog in het Van der Valk-hotel in Tiel te realiseren.
 

Runner-up: Colorize your stay

Runner-up is het ontwerp 'Colorize your stay' van  Kees Marcelis Studio Arnhem  (Kees Marcelis, Judith Westgeest en Frank ten Westeneind) in samenwerking met Alverre Techniglas. In dit ontwerp zijn gekleurde en gevouwen glazen wanden achter elkaar geplaatst om de ruimte van de hotelkamer te organiseren. De glazen wanden worden daarbij naar achteren toe steeds hoger.
 
Door iedere glazen wand een andere kleur en andere bewerking mee te geven, kan volgens de jury een fascinerend spel ontstaan van overlappende glazen wanden. De wanden leveren in de ogen van de jury bijvoorbeeld bij de badkamer hele bijzondere ruimtes op.

 

Eervolle vermeldingen: Arcade en Cocon

De eerste eervolle vermelding is het ontwerp 'Arcade' van architect Tjeerd Bloothoofd van  Bloot Architecture. In zijn ontwerp voor de hotelkamer heeft Bloothoofd een serie achter elkaar staande glazen kaders geprojecteerd. Zeker dwars of diagonaal door de kamer kijkend levert dit volgens de jury een boeiend spel van overlappende glazen vlakken op. In de ogen van de jury kleven aan het ontwerp wel enkele praktische bezwaren. De uitstraling wordt voor een hotelkamer ook als net te zakelijk betiteld.


De tweede eervolle vermelding gaat naar het ontwerp 'Cocon' van architect Zico Lopes van  Studio ZicoLopes. In zijn ontwerp zijn glazen wanden door de twee kamers gekruld en vormen deze als het ware twee glazen slakkenhuizen. Alle functies van de hotelkamer hebben een plek gevonden in de langgerekte ruimte tussen de glazen wanden. Een aantal juryleden was zeer gecharmeerd van de radicaliteit van het ontwerp en de gedurfde inzet van glas.


Jury

De multidisciplinaire jury voor de prijsvraag bestond uit Elfi van der Valk, eigenaresse en general manager Van der Valk Hotel Tiel; Judith Kaart, marketing manager AGC Flat Glass Nederland; Rob Seuntiëns, interieurarchitect Dutch Concept; en Michiel van Raaij, hoofdredacteur Architectenweb. De ontwerpwedstrijd was georganiseerd door AGC en Van der Valk.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Architect Jasper Spigt  wint ontwerpwedstrijd met glazen hotelkamer

Het ontwerp Through the Looking Glass van architect Jasper Spigt.

d d
f f
a a

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

START-Ivry: wonen van binnenuit herdefiniëren

25 nov om 07:30 uurtimer8 min

“Wonen is meer dienend aan de logica van de ontwikkelaar dan aan de realiteit van het dagelijks leven.” Daarom…

Lees verder »
descriptionArtikel

Volop noviteiten voor architecten

18 nov om 07:30 uurtimer5 min

De eerste editie van ARCHITECT@WORK op de locatie Kromhouthal (Amsterdam) trok 1.736 bezoekers. Zij kwamen af…

Lees verder »
descriptionArtikel

Prefab Efficiency Award voor Vlieg Engineering met Rodly

20 okt om 07:30 uurtimer5 min

De innovatieve, digitale tool Rodly heeft op de vakbeurs PREFAB de Prefab Efficiency Award 2025 gewonnen. De…

Lees verder »
descriptionArtikel

‘Ik merk dat we niet gewend zijn aan plankritiek stedenbouw’

9 okt om 07:30 uurtimer5 min

Ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan presenteert de Beroepsvereniging van Nederlandse Stedebouwkundigen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Houtbouw in tijden van AI

6 okt om 11:15 uurtimer5 min

Morgen start de driedaagse beurs PREFAB in de Brabanthallen in Den Bosch. Stedebouw & Architectuur host…

Lees verder »
descriptionArtikel

Europees platform impuls voor architectuurontwerpwedstrijden

2 okt om 07:30 uurtimer4 min

Het project European Platform for Architectural Design Competitions (ARCH-E) geeft architecten betere kansen om…

Lees verder »
descriptionArtikel

Doordacht bouwen, vandaag en morgen

18 sep om 07:30 uurtimer4 min

Met het nieuwe thema Thoughtful Tomorrow krijgt de beurs ARCHITECT@WORK dit jaar in Amsterdam een vervolg in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Tim: biobased bouwmethodiek maakt houtbouw betaalbaar

17 sep om 08:30 uurtimer3 min

Houtbouw ontwikkelt zich in hoog tempo, maar het kan nog sneller, flexibeler en betaalbaarder worden. En dat…

Lees verder »