Architect Jasper Spigt wint ontwerpwedstrijd met glazen hotelkamer

woensdag 3 juni 2015
timer 3 min
Op 1 juni 2015 heeft de architect Jasper Spigt de ontwerpwedstrijd van domainarchitecture gewonnen met het ontwerp voor een glazen hotelkamer. In het ontwerp organiseert Spigt de verschillende functies van een hotelkamer met een enkele, gevouwen glazen wand.

Klik verder op het beeld om de ontwerpen Arcade, Cocon en Colorize your stay te zien.
 

Het ontwerp 'Through the Looking Glass' van architect Jasper Spigt is een enkele glazen wand door een hotelkamer in het Van der Valk-hotel in Tiel.  Door dezelfde wand op zijn route uit te voeren in steeds ander glas – doorzichtig, mat, energieopwekkend, met verlichting of kunst erin, etc. – is deze in staat steeds een andere functie te vervullen.
 

De opdracht in de ontwerpwedstrijd van domainarchitecture was om de veelzijdigheid van glas als materiaal te tonen. In het oordeel van de jury is Spigt hier met zijn ontwerp uitstekend in geslaagd. Tot verrassing van de jury weet Spigt door de inzet van glas zelfs de typologie van de hotelkamer te vernieuwen.
 

Als winnaar van de ontwerpwedstrijd ontvangt Spigt een geldprijs van € 2.000,--. AGC Glass en Van der Valk zullen met de winnaar in gesprek treden over de uitvoering van zijn ontwerp en streven ernaar de hotelkamer dit jaar nog in het Van der Valk-hotel in Tiel te realiseren.
 

Runner-up: Colorize your stay

Runner-up is het ontwerp 'Colorize your stay' van  Kees Marcelis Studio Arnhem  (Kees Marcelis, Judith Westgeest en Frank ten Westeneind) in samenwerking met Alverre Techniglas. In dit ontwerp zijn gekleurde en gevouwen glazen wanden achter elkaar geplaatst om de ruimte van de hotelkamer te organiseren. De glazen wanden worden daarbij naar achteren toe steeds hoger.
 
Door iedere glazen wand een andere kleur en andere bewerking mee te geven, kan volgens de jury een fascinerend spel ontstaan van overlappende glazen wanden. De wanden leveren in de ogen van de jury bijvoorbeeld bij de badkamer hele bijzondere ruimtes op.

 

Eervolle vermeldingen: Arcade en Cocon

De eerste eervolle vermelding is het ontwerp 'Arcade' van architect Tjeerd Bloothoofd van  Bloot Architecture. In zijn ontwerp voor de hotelkamer heeft Bloothoofd een serie achter elkaar staande glazen kaders geprojecteerd. Zeker dwars of diagonaal door de kamer kijkend levert dit volgens de jury een boeiend spel van overlappende glazen vlakken op. In de ogen van de jury kleven aan het ontwerp wel enkele praktische bezwaren. De uitstraling wordt voor een hotelkamer ook als net te zakelijk betiteld.


De tweede eervolle vermelding gaat naar het ontwerp 'Cocon' van architect Zico Lopes van  Studio ZicoLopes. In zijn ontwerp zijn glazen wanden door de twee kamers gekruld en vormen deze als het ware twee glazen slakkenhuizen. Alle functies van de hotelkamer hebben een plek gevonden in de langgerekte ruimte tussen de glazen wanden. Een aantal juryleden was zeer gecharmeerd van de radicaliteit van het ontwerp en de gedurfde inzet van glas.


Jury

De multidisciplinaire jury voor de prijsvraag bestond uit Elfi van der Valk, eigenaresse en general manager Van der Valk Hotel Tiel; Judith Kaart, marketing manager AGC Flat Glass Nederland; Rob Seuntiëns, interieurarchitect Dutch Concept; en Michiel van Raaij, hoofdredacteur Architectenweb. De ontwerpwedstrijd was georganiseerd door AGC en Van der Valk.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Architect Jasper Spigt  wint ontwerpwedstrijd met glazen hotelkamer

Het ontwerp Through the Looking Glass van architect Jasper Spigt.

d d
f f
a a

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Amsterdamse Sluisbuurt krijgt zoöperatie Zoë: wonen als ecosysteem

27 jan om 09:00 uurtimer3 min

Met de start van de bouw van Zoë krijgt de Sluisbuurt op Zeeburgereiland in Amsterdam er een bijzonder…

Lees verder »
descriptionArtikel

Digitaal ontwerpen: ‘Gebouwen gaan meer op de natuur lijken’

19 jan om 07:30 uurtimer16 min

Digitaal geprogrammeerd ontwerpen verandert het vak van architect razendsnel. Bij the ArchiTech Company ziet…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe MPG in 2026: praktijktoets helpt ontwerpers

13 jan om 11:00 uurtimer7 min

De aanscherpingen van de milieuprestatie-eisen voor nieuwbouw, die per 1 juli gaan gelden, zijn zonder of met…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwspraak of samenspraak?

13 jan om 07:30 uurtimer4 min

Rond Oud en Nieuw verscheen onze nieuwe Innovatiecatalogus 2026. Ter inleiding schreef hoofdredacteur Ysbrand…

Lees verder »
descriptionArtikel

Top 10 innovaties: zonnepanelen als bouwmateriaal

12 jan om 07:30 uurtimer7 min

In onze jaarlijkse Top 10 van innovaties bespreekt Guus Mulder (TKI Urban Energy) de meest actuele innovaties…

Lees verder »
descriptionArtikel

Top 10 innovaties: van thuisbatterij tot prijsdoorbraak

6 jan om 07:30 uurtimer8 min

Ook dit jaar beleefde Guus Mulder (TKI Urban Energy) veel plezier aan het samenstellen van tien pareltjes van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Volop nieuws in Innovatiecatalogus 2026

5 jan om 07:30 uurtimer4 min

De net nieuw verschenen Innovatiecatalogus 2026 pakt een breed spectrum van onderwerpen beet. Van ontwerpen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Trend & monitor: burgercollectieven

31 dec 2025 timer5 min

Het is een innovatieve trend die hoogleraar Anke van Hal (Nyenrode Business Universiteit) ziet op het gebied…

Lees verder »