4D printing van zelf-assemblerende materialen

woensdag 23 september 2015
timer 1 min
Onderzoekers aan het Georgia Institute of Technology en de Singapore University of Technology and Design hebben een 4D printing-proces ontwikkeld om complexe, zelf-vouwende structuren te maken.De 4D-componenten zijn opgebouwd uit slimme vormgeheugen materialen die ieder op een verschillende manier reageren op warmte.

De materialen worden op zo’n manier gecombineerd dat ze als ze aan één warmtebron worden blootgesteld, ze gaan bewegen op een manier die precies te voorspellen is. Het resultaat is een zichzelf assemblerend 3D-object.
 

Shape Memory Polymers (SMP’s) 

De testobjecten die het research team van het Georgia Institute of Technology ontwikkelde zijn gemaakt met slimme Shape Memory Polymers (SMP’s) die geprogrammeerd zijn op moleculair niveau om in een bepaalde vorm te bestaan totdat er een warmtebron aan te pas komt, waarna ze automatisch veranderen in een tweede vorm.
 

Bron: 3D Print Magazine. Lees uit hetzelfde magazine over een vergelijkbaar onderwerp (4D printing) ook dit bericht.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
4D printing van zelf-assemblerende materialen

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

The Timber Truth: 16 mythes houtbouw ontkracht

25 mrt om 07:30 uurtimer7 min

In het recent verschenen Engelstalige boek The Timber Truth heeft houtbouwexpert Pablo van der Lugt liefst…

Lees verder »
descriptionArtikel

Houtbouw: verzekerbaarheid onder druk

24 mrt om 07:30 uurtimer3 min

Houtbouw groeit als duurzaam alternatief voor beton en staal, maar de verzekerbaarheid van grootschalige…

Lees verder »
descriptionArtikel

Adriaan Dessingprijs 2026 zoekt bijzondere Westlandse projecten

19 mrt om 07:30 uurtimer2 min

Westlandse projecten staan in 2026 in de schijnwerpers met de vijfde editie van de Adriaan Dessingprijs. De…

Lees verder »
descriptionArtikel

Drijvend licht maakt waterkwaliteit zichtbaar

12 mrt om 07:30 uurtimer4 min

Waterkwaliteit is een groeiende zorg, terwijl het probleem voor veel mensen onzichtbaar blijft. De installatie…

Lees verder »
descriptionArtikel

Carbon budget: de tijd dringt

3 mrt om 09:00 uurtimer2 min

In de nieuwe publicatie Low Carbon Urbanism leggen experts van BURA, LEVS architecten en Urban Climate…

Lees verder »
descriptionArtikel

Jasmin: isoleren met houtvezels omhuld door leem

26 feb om 07:30 uurtimer11 min

Naast houtbouw neemt het gebruik van biobased isolatiematerialen steeds verder toe. Materialen als vlas, stro,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Heldere Net Zero-standaard voor de gebouwde omgeving

10 feb om 09:30 uurtimer3 min

De Dutch Green Building Council (DGBC) introduceert, samen met SKAO en Climate Cleanup, een nieuwe Net Zero-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bouwen aan een klimaatneutrale toekomst

3 feb om 07:30 uurtimer3 min

De bouwsector staat op een keerpunt waarin ambitie en realiteit vaak botsen. Terwijl de vraag naar woningen en…

Lees verder »