Wubbo Ockels Innovatieprijs stimuleert verschilmakers met impactvolle ideeën

vrijdag 16 juni 2023

Met de lancering van de Wubbo Ockels Innovatieprijs worden mensen gestimuleerd om creatieve, vernieuwende oplossingen te vinden voor de uitdagende vraagstukken van deze tijd.

Als astronaut zag Wubbo Ockels hoe kwetsbaar de aarde is. Hij zette zich in voor de bescherming van ons ‘ruimteschip Aarde’ en was pionier op het gebied van innovatieve en duurzame oplossingen. Om zijn gedachtegoed springlevend te houden, kunnen duurzame pioniers nu meedingen naar De Wubbo Ockels Innovatieprijs: een unieke prijs die talent stimuleert om duurzame impact op onze planeet te maken. De jury, bestaande uit Joos Ockels, Maurits Groen, Suze Gehem, Andy van den Dobbelsteen, Yvette Watson en Harm Edens, maakt op 3 november 2023 de drie winnaars van de Wubbo Ockels Innovatieprijs bekend op de Green Village in Delft. De winnaars krijgen ieder 10.000 euro prijzengeld en ondersteuning voor het verder brengen van hun innovatie. 

Beloning moedigt aan

Ben jij ondernemer, uitvinder, vernieuwer binnen een bedrijf of student, en heb je een inspirerend, duurzaam idee? Dan kan jij meedingen naar de prijs. Dat betekent bijvoorbeeld dat je een effectieve oplossing aandraagt voor klimaatadaptatie, biodiversiteit, CO2-neutraliteit, circulariteit en/of de leefbaarheid op onze planeet. “Wubbo was een groot fan van prijzen. Door een beloning te verbinden aan een oplossing voor een uitdagend vraagstuk, moedig je mensen aan om te vernieuwen, creatief te zijn en lef te tonen. Een prijs in zijn naam is een prachtige manier om zijn gedachtegoed voort te zetten", vindt Joos Ockels.

De Groene Grachten

De deelnemers maken kans op een geldbedrag van drie keer 10.000 euro. Het prijzengeld wordt beschikbaar gesteld door De Groene Grachten, het laatste initiatief uit de koker van Wubbo Ockels. "In 2012 gaf Wubbo Ockels me € 3.000 uit eigen zak om De Groene Grachten mee op te richten. Ik heb zelf ervaren hoe dit ons een vliegende start heeft gegeven. Tien jaar later lijkt het me fantastisch om iets vergelijkbaars te doen voor verschilmakers met impactvolle ideeën", aldus Suze Gehem. Duurzaam Gebouwd schreef eerder dit artikel over het tienjarig bestaan van De Groene Grachten. 

De finalisten gaan met Joos Ockels op excursie naar SpaceExpo en krijgen van Andy van den Dobbelsteen een rondleiding door de Green Village van de TU Delft. De winnaars krijgen bovendien een podium in De Duurzame Podcast en een uitzending van BNR. 

Meedingen kan door je plan uiterlijk 1 oktober in te dienen via Wubbo Ockels Innovatieprijs. Hier vind je ook informatie over de prijs en voorwaarden.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Zonnepanelen op gevels: kansen voor utiliteitsgebouwen

13 mrt om 07:30 uurtimer3 min

Eigenaren en gebruikers van kantoren, scholen of musea kunnen naast daken ook gevels benutten voor zonne-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Drijvend licht maakt waterkwaliteit zichtbaar

12 mrt om 07:30 uurtimer4 min

Waterkwaliteit is een groeiende zorg, terwijl het probleem voor veel mensen onzichtbaar blijft. De installatie…

Lees verder »
descriptionArtikel

Versoepeling regelgeving versus klimaateisen voor de bouw

11 mrt om 07:30 uurtimer11 min

In nagenoeg alle klimaatakkoorden zijn eisen geformuleerd voor de korte termijn (2030). Ondertussen waarschuwen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Amsterdam brengt koelere en groenere straten in kaart

9 mrt om 07:30 uurtimer5 min

In een steeds dichter bebouwde stad neemt hittestress toe en wordt de ruimte schaars. Amsterdam ontwikkelde…

Lees verder »
descriptionArtikel

Carbon budget: de tijd dringt

3 mrt om 09:00 uurtimer2 min

In de nieuwe publicatie Low Carbon Urbanism leggen experts van BURA, LEVS architecten en Urban Climate…

Lees verder »
descriptionArtikel

Denk mee over betere MPG

27 feb om 10:00 uurtimer3 min

De MilieuPrestatie Gebouwen (MPG) is een van de maatstaven waarmee de bouwsector de duurzaamheid kan sturen en…

Lees verder »

Wat gebouwen ons vertellen over hoe we samenleven

16 feb om 11:03 uurtimer4 min

Architectuur is nooit neutraal. Elk gebouw, elke straat en elke woonwijk vertelt iets over de tijd waarin het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Heldere Net Zero-standaard voor de gebouwde omgeving

10 feb om 09:30 uurtimer3 min

De Dutch Green Building Council (DGBC) introduceert, samen met SKAO en Climate Cleanup, een nieuwe Net Zero-…

Lees verder »