Duurzaamheid en zorgtechnologie gaan hand in hand op nieuwe locatie De Koppels Zwolle

woensdag 7 juni 2023

Woonzorglocatie De Koppels in Zwolle. Foto: Tess ter Avest, Dura Vermeer

De nieuwe woonzorglocatie van InteraktContour, in Zwolle, voor mensen met (niet-)aangeboren hersenletsel is niet alleen een stuk ruimer dan de oude locatie, maar scoort ook hoog op de schaal van duurzaamheid. 

De oude woonlocatie de Koppels was verouderd en te klein. Het nieuwe gebouw is licht, ruim en voldoet aan de behoefte van de bewoners. Het telt 105 moderne appartementen, drie dagbestedingsruimten en diverse tuinen. "Hiermee breiden wij opnieuw het woonaanbod voor mensen met (niet-)aangeboren hersenletsel flink uit en dat is hard nodig”, zegt bestuurder Gideon Alewijnse.

DeKoppels-Zwolle
Bestuurder Gideon Alewijnse van InteraktContour en Koert Terhürne, directievoorzitter van Dura Vermeer Bouw Hengelo onthulden de oude eerste steen. Foto: Tess ter Avest, Dura Vermeer

Toekomstbestendig

Het gloednieuwe gebouw is toekomstbestendig in zowel het vastgoed als in het unieke zorgconcept. Hierbij is ingespeeld op duurzaamheid en vanzelfsprekend wordt gebruik gemaakt van de nieuwste (zorg)technologie, met als doel bewoners hier zo zelfstandig mogelijk te kunnen laten wonen en de kwaliteit van zorg te kunnen blijven leveren.  

DeKoppels-Zwolle
Woonzorglocatie De Koppels in Zwolle. Foto: Tess ter Avest, Dura Vermeer.

Natuurinclusieve woonlocaties 

De nieuwe woonlocatie levert een betekenisvolle bijdrage in de duurzaamheidsambitie van InteraktContour, maar ook die van ontwikkelaar/bouwer Dura Vermeer. Het Goede Doen, dat is het doel. Het appartementencomplex is dan ook gasloos, beschikt over een gedeeltelijk groen dak, zonnepanelen en warmtepompen. Voor de opslag van overtollig hemelwater zijn onder de parkeerplaats infiltratiekratten geïnstalleerd. Ook zijn in de gevels nestkasten geplaatst voor vleermuizen en gierzwaluwen. 

DeKoppels-Zwolle
Woonzorglocatie De Koppels in Zwolle. Foto: Tess ter Avest, Dura Vermeer.

 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Grote opgaven, simpele oplossingen: de school als hart van de buurt

23 okt om 11:30 uur

Eenzaamheid, gezondheidsproblemen, een tekort aan woningen en een land dat steeds voller raakt. De opgaven zijn…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bijzonder gebouw dankzij weloverwogen ontwerpbeslissing

23 okt om 08:57 uur

In Amsterdam verrijst momenteel met Elements een energieneutraal hoogbouwproject met uitkragingen tot twaalf…

Lees verder »
descriptionArtikel

Keynote uitgelicht: Kees Klomp op het Duurzame & Gezonde Scholen Congres

5 okt om 11:55 uur

Hoe zorg je dat een school niet alleen duurzaam gebouwd is, maar ook de mensen die er werken en leren…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zo ontzorg je scholen in de hele vastgoedketen

30 sep om 10:28 uur

Onderwijsvastgoed is in Nederland complex vanwege de split incentive: gemeenten en schoolbesturen hebben elk…

Lees verder »
descriptionArtikel

Houten woontoren The Urban Woods in Delft officieel geopend

29 sep om 14:00 uur

In Delft is The Urban Woods officieel geopend: volgens de initiatiefnemers de hoogste houten woontoren van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Samenwerken aan betere onderwijshuisvesting

28 sep om 11:30 uur

In november 2025 was Jonas Grütters een van de genomineerden voor de Smaakmaker Award tijdens het Duurzame…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe ROCvA flexibiliteit en maakbaarheid combineert in onderwijshuisvesting

21 sep om 17:00 uur

Onderwijsconcepten en de maatschappij veranderen steeds sneller. Hoe zorg je dan dat onderwijshuisvesting…

Lees verder »
descriptionArtikel

DigiBouw 2026: waar architectuur en digitale stedenbouw samenkomen

21 sep om 08:39 uur

Hoe ontwerp je niet alleen een goed gebouw, maar ook een toekomstbestendige leefomgeving? Op DigiBouw 2026…

Lees verder »