Veilige trappen en galerijen in Amsterdam

woensdag 23 november 2022
Bij een appartementencomplex is veiligheid van groot belang. Ervoor zorgen dat bewoners en bezoekers niet ten val komen door middel van veilige galerijenvloeren is dus cruciaal. Naast veiligheid, zijn duurzaamheid en uitstraling ook van belang.

Zo ook bij het appartementencomplex in Amsterdam. De prefab galerijen en trappen werden hier als glad ervaren en waren, doordat er geen vloerafwerking op het beton was aangebracht, gevoelig voor vuil. Hier was een paar jaar geleden al geprobeerd wat aan te doen, maar het gewenste resultaat was niet behaald. Een mooie uitdaging voor Triflex!

Het proces

Erkende Triflex applicateur HKZ Specialisatie B.V. is hier mee aan de slag gegaan. Er is gekozen voor het Triflex BAS 3 laags systeem voor de galerijen met R202 geïntegreerd voor de dilataties. Het Triflex TSS systeem is gekozen voor de trappen. 

Het Triflex BAS systeem is gekozen, omdat het een duurzame antislip omgeving realiseert op prefab betonnen galerijen. Doordat het systeem geen vuilintreding toelaat is het daardoor ook goed te onderhouden. Het geïntegreerde R230 systeem zorgt ervoor dat dilataties waterdicht worden afgewerkt, waardoor kitten in de toekomst niet meer nodig is. Het TSS systeem dat is verwerkt op de trappen, heeft goede antislip-eigenschappen en kan tevens zwaar belast worden. Daarnaast laat ook dit systeem geen vuil toe en is daarmee ook goed te onderhouden. De gootzone en de schrobrand zijn niet ingestrooid met het antislip materiaal, omdat zo het (hemel)water snel afgevoerd kan worden.

Afwerking trap

De bewoners van dit complex hadden een specifieke kleurwens. Ook hiervoor was een goede oplossing: de Triflex finishlaag kon op elke gewenste kleur gemaakt worden en hierdoor past het geheel goed bij het complex. Door de snelle uitharding van de beide systemen is de overlast voor de bewoners minimaal geweest: de behandelde delen konden vaak al na 45 minuten weer volledig gebruikt worden. 

Resultaat

Door het toepassen van deze systemen zijn de eisen van het project behaald: lange levensduur, UV bestendig, goed te onderhouden, strooi -en dooizout bestendig en minimale overlast. Kortom een veilig, duurzaam en esthetisch eindresultaat! Vooral de betrokkenheid van de opdrachtgever, de hoofdaannemer, de verwerker én de bewoners heeft ervoor gezorgd dat het eindresultaat mooi is geworden. 

Betrokken partijen
Twinss VvE beheer BV (opdrachtgever)
Bouwbedrijf De Graaf BV (hoofdaannemer)
HKZ Specialisatie BV (applicateur)

Ook last van gladde galerijen en of trappen? Neem dan vrijblijvend contact met ons op via +31 (0)38 460 20 50, het contactformulier of mail naar info@triflex.nl. We helpen u graag verder.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Zoetermeer zet solidaire architectuur in de schijnwerpers tijdens Dag van de Architectuur

3 jun om 08:43 uur

Op zaterdag 13 juni opent Zoetermeer zijn deuren voor de jaarlijkse Dag van de Architectuur. Het landelijke…

Lees verder »
descriptionArtikel

Verdichten in de schaduw en geest van Cornelis van Eesteren

1 jun om 11:37 uur

Kun je het erfgoed van Cornelis van Eesteren in Amsterdam op een subtiele en toekomstbestendige manier…

Lees verder »
descriptionArtikel

Paris Proof-vastgoed realiseren: sneller én goedkoper dankzij nieuwe aanpak

26 mei om 14:35 uur

Met een traditionele aanpak betalen we structureel te veel voor duurzame vastgoedtransformaties. Verleg daarom…

Lees verder »
descriptionArtikel

Verbond van Verzekeraars dringt aan op snellere klimaatadaptatie

8 mei om 10:12 uur

Het klimaatbestendig maken van de fysieke leefomgeving vraagt om snellere en concretere maatregelen. Dat stelt…

Lees verder »
descriptionArtikel

Halen de kabinetsplannen de woningmarkt uit het slop?

29 apr om 08:21 uurtimer12 min

Meer woningen bouwen geldt al jaren als hét antwoord op de woningnood. Toch stokt de productie telkens opnieuw…

Lees verder »
descriptionArtikel

Genomineerden BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026 bekend

28 apr om 13:25 uurtimer2 min

De Koninklijke Bond van Nederlandse Architectenbureaus (BNA) heeft de acht genomineerden voor BNA Beste Gebouw…

Lees verder »
descriptionArtikel

Toekomstbestendig bouwen: leren van water in steden

9 apr om 07:30 uurtimer3 min

“Als je je tanden poetst moet je de kraan dichtdraaien. Die oproep van de overheid is bij de meeste mensen wel…

Lees verder »
descriptionArtikel

Symbiotisch bouwen krijgt vorm langs de A58

2 apr om 07:30 uurtimer3 min

Langs de A58 bij Oirschot is het Symbiotisch Bouwen Paviljoen geopend: een experimentele plek waar bouwen,…

Lees verder »