Icopal zet volop in op duurzaamheid

donderdag 24 april 2014
timer 2 min
De presentatie van Icopal op Building Holland, 6 tot 8 mei 2014 in de RAI in Amsterdam, staat dit jaar in het teken van duurzaamheid. Icopal zet in op maximaal hergebruik, zuivere lucht, innovatie, samenwerking en slimmer gebruik van grondstoffen.

Het Nederlands Instituut voor Bouwbiologie en Ecologie (NIBE) heeft Icopal Universal tot de meest milieuvriendelijke keuze voor dakbedekking op platte daken uitgeroepen. Deze nummer één positie op de lijst van Stempel-Nibeproducten met DUBOkeur® dankt het product aan de combinatie van recyclebaarheid, de lage massa, de lange levensduur en de schone grondstoffen. Het éénlaags dakbedekkingsysteem is meer dan alleen sterk, flexibel en weersbestendig. Na de verwachte levensduur van dertig jaar is het ook nog eens recyclebaar. In het productieproces gebruikt Icopal groene stroom en de productie-installaties zijn goed geïsoleerd. Deze groenste dakbedekking van Nederland is voor klanten bovendien fiscaal aantrekkelijk doordat de Milieu Investeringsaftrek (MIA) en de regeling ‘willekeurige afschrijving van milieu-investeringen’ (Vamil) van toepassing zijn.

 

Recyclen van gebruikt materiaal

Belangrijk onderdeel van de duurzaamheidsfilosofie van Icopal is het recyclen van gebruikt materiaal zoals pvc. Haar voortrekkersrol binnen de branchevereniging Vekudak, de verenigde Icopal Snijafval PVC Bigbagleveranciers van pvc dakbedekking, leidde ertoe zich aan te sluiten bij RoofCollect. Op die manier worden de aangesloten leden geholpen met het inzamelen van pvc snijafval. Maar ook in de eigen producten gebruikt Icopal bij voorkeur recyclebaar of gerecycled materiaal. Zo zit er minimaal 15% gerecycled materiaal in de APP dakbedekking. En natuurlijk zijn de daken, nadat de levensduur is verstreken, volledig recyclebaar zodat er opnieuw daken van gemaakt kunnen worden. Op die manier levert het hergebruik van bitumen een aanzienlijke CO2 besparing op in de keten.

 

Zuivere lucht: actief bijdragen aan een beter milieu

Noxite is een voorbeeld van een Icopal-product dat actief bijdraagt aan een beter milieu. Deze dakbedekking maakt de lucht schoon en absorbeert minder warmtestraling. De korrels waaruit deze bijzondere bitumen dakbedekking is opgebouwd, zuiveren de lucht van schadelijke NOx-deeltjes. Eén vierkante meter dakbedekking geeft twaalf mensen elk jaar schone lucht. Illustratief voor de positie van Icopal, die veel verder gaat dan het produceren van dakbedekkingen. Voor de R&D afdeling nemen het milieu en de toekomst van de aarde een belangrijke plaats in bij de productontwikkeling.

 

Lees hier het volledige bericht.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Icopal zet volop in op duurzaamheid

Icopal: 12 mensen schone lucht.

b b
b b

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Zonnepanelen op gevels: kansen voor utiliteitsgebouwen

13 mrt om 07:30 uurtimer3 min

Eigenaren en gebruikers van kantoren, scholen of musea kunnen naast daken ook gevels benutten voor zonne-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Carbon budget: de tijd dringt

3 mrt om 09:00 uurtimer2 min

In de nieuwe publicatie Low Carbon Urbanism leggen experts van BURA, LEVS architecten en Urban Climate…

Lees verder »
descriptionArtikel

Denk mee over betere MPG

27 feb om 10:00 uurtimer3 min

De MilieuPrestatie Gebouwen (MPG) is een van de maatstaven waarmee de bouwsector de duurzaamheid kan sturen en…

Lees verder »

Wat gebouwen ons vertellen over hoe we samenleven

16 feb om 11:03 uurtimer4 min

Architectuur is nooit neutraal. Elk gebouw, elke straat en elke woonwijk vertelt iets over de tijd waarin het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Heldere Net Zero-standaard voor de gebouwde omgeving

10 feb om 09:30 uurtimer3 min

De Dutch Green Building Council (DGBC) introduceert, samen met SKAO en Climate Cleanup, een nieuwe Net Zero-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe MPG in 2026: praktijktoets helpt ontwerpers

13 jan om 11:00 uurtimer7 min

De aanscherpingen van de milieuprestatie-eisen voor nieuwbouw, die per 1 juli gaan gelden, zijn zonder of met…

Lees verder »
descriptionArtikel

Maarten van Kesteren valt opnieuw in de prijzen

26 sep 2025 timer4 min

Na zijn veelgeroemde renovatie van de Nimeto-school in Utrecht, is opnieuw een renovatie van Maarten van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Eerste ESG-rapportage BPD: duurzaam en betaalbaar wonen

21 aug 2025 timer5 min

Terwijl de Europese Unie de verslaglegging en verantwoording over het duurzaamheidsbeleid van bedrijven…

Lees verder »