ENKA: van kunstzijde naar nieuwe wijk

vrijdag 4 november 2016
timer 2 min
Toen de vraag naar textiel in het midden van de negentiende eeuw toenam vond men in de productie van kunstzijde de perfecte oplossing. De eerste Nederlandse fabriek (ENKA, afkomstig van de letters N en K van de Nederlandse Kunstzijdefabriek) werd in 1911 opgericht en vestigde zich in Arnhem. De toenemende vraag resulteerde in 1922 in de opening van een tweede vestiging in Ede.

In het begin van deze eeuw werd de productie van kunstzijde in Nederland te kostbaar, als gevolg daarvan sloot ENKA Ede in 2003 definitief haar deuren. In april 2008 werd begonnen met de sloop om plaats te maken voor een nieuwe woonwijk. Een aantal monumentale fabriekspanden zijn echter behouden en hebben een nieuwe bestemming gevonden. In een van deze industriële fabriekspanden heeft BREEDVELD een prachtige meetingroom mogen verrijken met een van haar flexibele wandoplossingen. De vergaderruimte is voorzien van een paneelwand met zachte bedekking inclusief bedrijfslogo. Zo maakt men in een handomdraai van één grote meetingroom twee kleinere vergaderruimtes. Deze wand is naast functioneel en waanzinnig in uiterlijk tevens onovertroffen op geluidstechnisch vlak. Dankzij de houten doosconstructie in combinatie met de zachte wandbedekking hoort men in deze ruimte niets van wat er achter de wand gebeurt.  

Over BREEDVELD

Met haar mobiele wandsystemen haalt BREEDVELD het beste uit elke ruimte. De focus ligt op flexibiliteit, duurzaamheid, esthetiek, gebruiksvriendelijkheid en klanttevredenheid. Dat geldt voor alle producten: van eenvoudige paneelwand tot ingenieuze dubbelwandige (smart)glaswand. Dat de BREEDVELD-wanden er kwalitatief hoogwaardig uitzien, spreekt voor zich. Een groot deel van de kwaliteit is echter niet zichtbaar. Deze ligt verborgen in de geperfectioneerde mechanieken die draaien op degelijk en uitvoerig getest materiaal. Het resultaat: soepel verplaatsbare en stabiele wanden met een ongekend lange levensduur. 


BREEDVELD staat op 25, 26 en 27 januari op de
vakbeurs Facilitair & Gebouwbeheer in de Jaarbeurs Utrecht. Bezoek onze stand -B17- en laat u inspireren!

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
ENKA: van kunstzijde naar nieuwe wijk

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Amsterdamse Sluisbuurt krijgt zoöperatie Zoë: wonen als ecosysteem

27 jan om 09:00 uurtimer3 min

Met de start van de bouw van Zoë krijgt de Sluisbuurt op Zeeburgereiland in Amsterdam er een bijzonder…

Lees verder »
descriptionArtikel

Digitaal ontwerpen: ‘Gebouwen gaan meer op de natuur lijken’

19 jan om 07:30 uurtimer16 min

Digitaal geprogrammeerd ontwerpen verandert het vak van architect razendsnel. Bij the ArchiTech Company ziet…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwspraak of samenspraak?

13 jan om 07:30 uurtimer4 min

Rond Oud en Nieuw verscheen onze nieuwe Innovatiecatalogus 2026. Ter inleiding schreef hoofdredacteur Ysbrand…

Lees verder »
descriptionArtikel

Top 10 innovaties: zonnepanelen als bouwmateriaal

12 jan om 07:30 uurtimer7 min

In onze jaarlijkse Top 10 van innovaties bespreekt Guus Mulder (TKI Urban Energy) de meest actuele innovaties…

Lees verder »
descriptionArtikel

Top 10 innovaties: van thuisbatterij tot prijsdoorbraak

6 jan om 07:30 uurtimer8 min

Ook dit jaar beleefde Guus Mulder (TKI Urban Energy) veel plezier aan het samenstellen van tien pareltjes van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Volop nieuws in Innovatiecatalogus 2026

5 jan om 07:30 uurtimer4 min

De net nieuw verschenen Innovatiecatalogus 2026 pakt een breed spectrum van onderwerpen beet. Van ontwerpen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Trend & monitor: burgercollectieven

31 dec 2025 timer5 min

Het is een innovatieve trend die hoogleraar Anke van Hal (Nyenrode Business Universiteit) ziet op het gebied…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gaan deze drie innovaties het in 2026 maken?

29 dec 2025 timer5 min

Begin januari verschijnt onze Innovatiecatalogus 2026 met ook dit jaar weer de Top 10 van innovaties die in…

Lees verder »