Eindgebruiker zelf de regie geven over energiebesparing.

donderdag 21 mei 2015
timer 2 min
Woningcorporatie Dunavie gaat bewoners aan het werk zetten om de eigen woning te verbeteren via de service De Groene Keuze Van. Bewoners krijgen on line een menukaart voor woningverbetering. Via een website voert de bewoner zijn postcode en huisnummer in en kiest uit het aanbod producten voor woningverbetering. De website is tevens een pltfom waar bewoners ervaringen uitwisselen. Naast de website zijn er ook bewonersavonden waar de bewoners producten kunnen ervaren en antwoord krijgen op vragen.

 

De bewoners kunnen op deze manier kiezen voor verschillende oplossingen om hun woning te verduurzamen. Zo kan onder andere gekozen worden slimme ventilatie oplossingen, draairamen met dubbel glas en hoogwaardige isolatie oplossingen. Natuurlijk is een combinatie van deze mogelijkheden vaak de beste oplossing. Kingspan Insulation is de partner van Dunavie op het gebied van isolatie. De bewoner kan kiezen uit hoogwaardige oplossingen voor dak- en spouwisolatie, om zo de energie-efficiëntie van zijn woning te verbeteren en de energierekening te verlagen.

 

Energielabel

Dunavie bezit circa 8000 woningen, waarvan rond de 70% gebruik kunnen maken van De Groene Keuze Van. De bedoeling is dat zo veel mogelijk bewoners de menukaart gaan gebruiken, waardoor de vraag naar meer comfort en energiebesparing wordt beantwoord. Uit onderzoek met modelwoningen blijkt dat huurders bereid zijn om meer te betalen als ze eigen keuzes mogen maken. Het resultaat van dit onderzoek en de ervaringen van de bewoners zijn terug te vinden op de website van De Groen Keuze.

 

Onderzoek door TNO

Het uitvoeringsproces als dit vorm geven vraagt om veel kennis en begeleiding. Dunavie heeft om die reden aan TNO gevraagd om het kwaliteitstraject van individueel te plaatsen producten te begeleiden en procesmatig op poten te zetten. Hiervoor heeft TNO onderzoek gedaan en de resultaten daarvan maken dat de bewoners van Dunavie nu makkelijk aan de slag kunnen waarbij ze zelf de regie in handen te houden over de verduurzaming van hun eigen woning. Goed voorbeeld doet volgen. Het plan is dan ook dat andere woningcorporaties gebruik kunnen maken van deze methodiek om zo de verduurzaming van de bestaande woningvoorraad te versnellen.

 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Eindgebruiker zelf de regie geven over energiebesparing.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Ontzorgen en zoeken naar synergie

20 jul om 13:47 uur

In Nederland is onderwijsvastgoed complex vanwege de split incentive tussen schoolbesturen en stichtingen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vroeg sturen op CO₂: publicatie Low Carbon Urbanism biedt handvatten

9 jul om 08:35 uur

Waar, hoe dicht en hoe groot bouwen we? Die vragen bepalen meer dan welk materiaal dan ook de CO₂-uitstoot van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Houten hoogbouw in Delft introduceert flexibel middenhuren

24 jun om 08:42 uur

In Delft is The Urban Woods officieel in gebruik genomen. Het gebouw biedt 102 middenhuurwoningen in een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Negen projecten genomineerd voor Rietveldprijs 2026

19 jun om 09:48 uur

Negen Utrechtse projecten maken dit jaar kans op de Rietveldprijs, de architectuurprijs ter bevordering van de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zoetermeer zet solidaire architectuur in de schijnwerpers tijdens Dag van de Architectuur

3 jun om 08:43 uur

Op zaterdag 13 juni opent Zoetermeer zijn deuren voor de jaarlijkse Dag van de Architectuur. Het landelijke…

Lees verder »
descriptionArtikel

Verdichten in de schaduw en geest van Cornelis van Eesteren

1 jun om 11:37 uur

Kun je het erfgoed van Cornelis van Eesteren in Amsterdam op een subtiele en toekomstbestendige manier…

Lees verder »
descriptionArtikel

Paris Proof-vastgoed realiseren: sneller én goedkoper dankzij nieuwe aanpak

26 mei om 14:35 uur

Met een traditionele aanpak betalen we structureel te veel voor duurzame vastgoedtransformaties. Verleg daarom…

Lees verder »
descriptionArtikel

Verbond van Verzekeraars dringt aan op snellere klimaatadaptatie

8 mei om 10:12 uur

Het klimaatbestendig maken van de fysieke leefomgeving vraagt om snellere en concretere maatregelen. Dat stelt…

Lees verder »