Deursystemen GEZE ontvangen ITs-certificering

maandag 26 juni 2017
timer 2 min
GEZE, specialist in gebouwsystemen, heeft onlangs meerdere van haar deurtoepassingen laten testen in het kader van de 3B-certificering. De selectie deurdrangers werd door PBT Consult, onafhankelijke certificeringsinstantie voor het ITs-keurmerk en 3B-certificaat, positief beoordeeld.

Om de toegankelijkheid van openbare en commerciële gebouwen voor mensen met een beperking te verbeteren, is de Integrale Toegankelijkheidsstandaard (ITs) ingevoerd. Met het ITs-keurmerk laat een bedrijf zien er voor iedereen te zijn en verantwoordelijkheid te nemen richting  mensen met een beperking. De standaard wordt toegepast op gebouwen. Voor gebouwelementen zoals parkeerplaatsen, trappen, meubels, toiletten en deuren is de productversie van het ITs-keurmerk ontwikkeld: het 3B-certificaat.

Signaal van veranderende markt

Robert de Kloe van PBT Consult is blij dat steeds meer leveranciers actief zijn met de Integrale Toegankelijkheidsstandaard: ‘Met de certificering van haar deurdrangers geeft GEZE een duidelijk signaal af dat de markt aan het veranderen is.  Het verbeteren van de toegankelijkheid en barrièrevrijheid staat bij steeds meer bouwpartners op het programma en dat uit zich in de kwaliteit van de producten en diensten. Deurdrangers zijn bijvoorbeeld onopvallende standaardelementen in een gebouw, maar zijn van grote invloed op de toegankelijkheid. Ze bepalen het gemak waarmee deuren openen en de vertraging waarmee ze sluiten.’

Streven naar MVO

Sales Manager OEM Ronald van Driel van GEZE Benelux hecht veel waarde aan de 3B-certificering van de GEZE deursystemen: ‘We zijn betrokken bij veel bouwprojecten waarbij de toegankelijkheidsdiscussie al jaren wordt gevoerd. Helemaal binnen de zorg. Als ketenpartner willen we zowel de klant, architect als aannemer het beste advies kunnen geven en gekwalificeerde systemen leveren. Niet alleen vanuit het oogpunt van een betrokken partner, maar ook vanuit het streven naar Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen. Hierin  willen we  voorop lopen en daar investeren we in door onze producten af te stemmen op de bijbehorende eisen.’

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Deursystemen GEZE ontvangen ITs-certificering

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Genomineerden BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026 bekend

28 apr om 13:25 uurtimer2 min

De Koninklijke Bond van Nederlandse Architectenbureaus (BNA) heeft de acht genomineerden voor BNA Beste Gebouw…

Lees verder »
descriptionArtikel

Adriaan Dessingprijs 2026 zoekt bijzondere Westlandse projecten

19 mrt om 07:30 uurtimer2 min

Westlandse projecten staan in 2026 in de schijnwerpers met de vijfde editie van de Adriaan Dessingprijs. De…

Lees verder »
descriptionArtikel

Drijvend licht maakt waterkwaliteit zichtbaar

12 mrt om 07:30 uurtimer4 min

Waterkwaliteit is een groeiende zorg, terwijl het probleem voor veel mensen onzichtbaar blijft. De installatie…

Lees verder »
descriptionArtikel

Heldere Net Zero-standaard voor de gebouwde omgeving

10 feb om 09:30 uurtimer3 min

De Dutch Green Building Council (DGBC) introduceert, samen met SKAO en Climate Cleanup, een nieuwe Net Zero-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bouwen aan een klimaatneutrale toekomst

3 feb om 07:30 uurtimer3 min

De bouwsector staat op een keerpunt waarin ambitie en realiteit vaak botsen. Terwijl de vraag naar woningen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Amsterdamse Sluisbuurt krijgt zoöperatie Zoë: wonen als ecosysteem

27 jan om 09:00 uurtimer3 min

Met de start van de bouw van Zoë krijgt de Sluisbuurt op Zeeburgereiland in Amsterdam er een bijzonder…

Lees verder »
descriptionArtikel

Digitaal ontwerpen: ‘Gebouwen gaan meer op de natuur lijken’

19 jan om 07:30 uurtimer16 min

Digitaal geprogrammeerd ontwerpen verandert het vak van architect razendsnel. Bij the ArchiTech Company ziet…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwspraak of samenspraak?

13 jan om 07:30 uurtimer4 min

Rond Oud en Nieuw verscheen onze nieuwe Innovatiecatalogus 2026. Ter inleiding schreef hoofdredacteur Ysbrand…

Lees verder »