Zwolle investeert ruim 100 miljoen euro in herstructurering Spoorzone

vrijdag 6 september 2013
timer 2 min
Zwolle wil de komende jaren samen met de provincie Overijssel en partners 101 miljoen investeren in de herinrichting van het stationsgebied. Het gebied moet een goed werkend knooppunt  worden voor alle vormen van vervoer en  als motor fungeren voor de verdere ontwikkeling van de Spoorzone.

Mede door de aanleg van de Hanzelijn tussen Lelystad en Zwolle wordt het de komende jaren op en rond het station drukker.

 ProRail is al volop bezig het station voor te bereiden op de toekomst. Met de verdere vernieuwing wordt het stationsgebied het hart van de nieuwe Spoorzone en kan het gebied zich verder ontwikkelen tot een aantrekkelijk levendig stadsdeel, dat door de goede bereikbaarheid heel geschikt is voor de vestiging van nieuwe bedrijvigheid, scholen en culturele voorzieningen die veel werkers en bezoekers trekken.

Een totaalplan

De gemeente en de provincie Overijssel hebben samen met NS en ProRail gewerkt aan een totaalplan voor de vervoersknoop en het omliggende gebied. Het plan bestaat uit een aantal onderdelen die niet los van elkaar gezien kunnen worden. Ze zijn onmisbaar om van het station een goed werkend vervoersknooppunt te maken en het gebied beter aan te laten sluiten op de omringende stad. Deze maand nemen de gemeente en de provincie besluiten over de investeringen in de Spoorzone.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Zwolle investeert ruim 100 miljoen euro  in herstructurering  Spoorzone

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Bijzonder gebouw dankzij weloverwogen ontwerpbeslissing

23 okt om 08:57 uur

In Amsterdam verrijst momenteel met Elements een energieneutraal hoogbouwproject met uitkragingen tot twaalf…

Lees verder »
descriptionArtikel

Marianne Loof benoemd tot voorzitter BNA

13 okt om 11:00 uur

De ledenraad van de Koninklijke Bond van Nederlandse Architectenbureaus (BNA) heeft Marianne Loof benoemd tot…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ontwerp nieuw Learning Centre op Zernike Campus vastgesteld

13 okt om 09:21 uur

De Rijksuniversiteit Groningen heeft het ontwerp van Benthem Crouwel Architects en Nieuwe Architecten voor het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Keynote uitgelicht: Kees Klomp op het Duurzame & Gezonde Scholen Congres

5 okt om 11:55 uur

Hoe zorg je dat een school niet alleen duurzaam gebouwd is, maar ook de mensen die er werken en leren…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zo ontzorg je scholen in de hele vastgoedketen

30 sep om 10:28 uur

Onderwijsvastgoed is in Nederland complex vanwege de split incentive: gemeenten en schoolbesturen hebben elk…

Lees verder »
descriptionArtikel

Tumult brengt Groningse cultuur samen onder één dak

30 sep om 10:00 uur

Groningen heeft er een nieuw cultureel adres bij. Tumult, tot voor kort bekend onder de naam VRIJDAG, opende…

Lees verder »
descriptionArtikel

Houten woontoren The Urban Woods in Delft officieel geopend

29 sep om 14:00 uur

In Delft is The Urban Woods officieel geopend: volgens de initiatiefnemers de hoogste houten woontoren van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Samenwerken aan betere onderwijshuisvesting

28 sep om 11:30 uur

In november 2025 was Jonas Grütters een van de genomineerden voor de Smaakmaker Award tijdens het Duurzame…

Lees verder »