Zonnepark in Nieuwegein voorziet 900 woningen van energie

dinsdag 28 november 2017
timer 2 min
Wat nu nog een verwilderd grasveld in het Utrechtse Nieuwegein is, moet rond 2025 een zonnepark zijn die een nieuwbouwwijk van zuiver water en energie gaat voorzien. Met een megawattpiek van 8,6 aan energie kunnen de 900 nabijgelegen nieuwbouwwoningen worden voorzien van alle energie voor elektrische apparaten, transport en verlichting.

Het zonnepark gaat per jaar 7 miljoen kilowattuur aan energie leveren. Wanneer op de daken van de woningen zonnepanelen geplaatst worden, komt daar nog 3 miljoen kilowattuur bij. Dit vertelt Ad van Wijk van TU Delft, en tevens specialist Energie en Water, aan het NRC. Voor de productie van waterstof wordt het regenwater uit de wijk opgevangen. Van dit regenwater wordt demiwater gemaakt. Dit is water zonder verontreiniging, mineralen en zouten.

Met de elektriciteit die wordt gewonnen uit zonne-energie, wordt een deel van het demiwater omgezet in waterstof, dat kan dienen als brandstof voor auto’s of bussen. Het overige demiwater is bruikbaar voor wasmachines en vaatwassers. De woningen worden wel aangesloten op het traditionele elektriciteits- en waternet.

Een ander deel van de zonne-energie is nuttig voor batterijen. Ook komt er een warmtepomp, waardoor in de zomer warmte in de grond kan worden opgeslagen, die vervolgens in de winter gebruikt kan worden om de woningen mee te verwarmen. 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Zonnepark in Nieuwegein voorziet 900 woningen van energie

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

WTC Amsterdam onthult nieuwe lobby, ontworpen door TANK

10 sep om 10:20 uur

WTC Amsterdam heeft vandaag de nieuwe publieke lobby geopend, ontworpen door interieurarchitectenbureau TANK…

Lees verder »
descriptionArtikel

IKOC Noord-Scharwoude combineert zorg, onderwijs en opvang

24 aug om 09:45 uur

In juni 2027 wordt in het dorp Noord-Scharwoude in de gemeente Dijk en Waard het eerste Integraal Kind- en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Prioriteit of visie: wat ontbreekt er echt in scholenbouw?

17 aug om 09:14 uur

Toekomstbestendige scholenbouw vraagt om meer dan geld en goede bedoelingen. Maar wat ontbreekt er nou precies…

Lees verder »
descriptionArtikel

IABR 2026 stelt onderliggende systemen van de gebouwde omgeving centraal

4 aug om 08:21 uur

De Internationale Architectuur Biënnale Rotterdam houdt van 18 september tot en met 29 november 2026 haar…

Lees verder »

De veranderende relatie tussen binnen en buiten in hedendaagse architectuur

28 jul om 16:10 uur

Waar gevels van gebouwen eerder voornamelijk werden gezien als een afsluiting of bescherming van het gebouw,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Houten hoogbouw in Delft introduceert flexibel middenhuren

24 jun om 08:42 uur

In Delft is The Urban Woods officieel in gebruik genomen. Het gebouw biedt 102 middenhuurwoningen in een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Negen projecten genomineerd voor Rietveldprijs 2026

19 jun om 09:48 uur

Negen Utrechtse projecten maken dit jaar kans op de Rietveldprijs, de architectuurprijs ter bevordering van de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Woongebouw SAWA in Rotterdam wint BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026

11 jun om 14:54 uur

Woongebouw SAWA in Rotterdam is bekroond als BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026. De jury koos unaniem voor het…

Lees verder »