Zijdebalen in Utrecht: leefomgeving met veel groen

maandag 21 september 2015
timer 2 min
De bouw van Zijdebalen in Utrecht is gestart. Gemeente Utrecht, Bouwinvest en Hurks – Van Wijnen hebben onderling, met toekomstige bewoners en omgeving optimaal samengewerkt om verschillende inzichten en expertise een rol te geven in het uiteindelijke ontwerp.

 

Zijdebalen wordt gerealiseerd in twee fasen. De eerste fase die nu start bestaat uit een variatie van 12 herenhuizen en 223 appartementen. Onder de woningen komen twee verdiepte parkeergarages voor 206 parkeerplaatsen. In fase 1 heeft Bouwinvest Residential Fund 177 vrije sector huurappartementen en 142 parkeerplaatsen verworven. De koopwoningen in fase 1 bestaan uit 46 appartementen en 12 herenhuizen en zijn allen verkochtGroei van Utrecht

 

Een stad met een kwalitatieve leefomgeving 

Zijdebalen sluit aan bij de ambitie van Utrecht om te groeien naar een stad met een kwalitatieve leefomgeving van 400.000 inwoners. Thans zijn dit er 330.000. Om dit mogelijk te maken is urbanisatie van de stad nodig. Waarbij tevens aandacht is voor de kwaliteit van de openbare ruimte, gebouwde omgeving en groen. De kwaliteit van een compacte, overzichtelijke stad wordt daarmee gewaarborgd. Zijdebalen speelt met haar gevarieerde woningaanbod in op de vraag naar wonen in de stad. En creëert tevens openbare ruimte voor ontmoeting en verbinding.

 

De poort van Zijdebalen

Het oorspronkelijke lusthof Zijdebalen dat tot aan de Amsterdamsestraatweg was gesitueerd kende een fraaie toegangspoort met daarin een smeedijzeren hek. De tuinen en de toegangspoort waren in de stijl van Lodewijk IV. Dit fraaie hekwerk is op verschillende tekeningen over het lusthof terug te vinden. Onder meer in de tekeningen van de tekenaar van stads- en dorpsgezichten Jan de Beijer (1703 – 1780).  Dit fraaie ontwerp komt terug in het nieuwe Zijdebalen en vormt de toegang tot de binnentuin vanaf de Jongeneelwerf. Het smeedijzeren hek wordt door Axel en Wout van der Horst gesmeed, die tegenover Zijdenbalen aan de Bemuurde Weerd in Utrecht hun smidse hebben.

 

Met de realisatie van Zijdebalen ontstaat er in dit deel van Utrecht een aantrekkelijke en hedendaagse stedelijke leefomgeving waarbij veel aandacht is besteed aan de kwaliteit van de openbare ruimte en groen. Met als verbindende plek de Jongeneelwerf met daarin de poort van Zijdebalen voor ontmoeting.  

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Zijdebalen in Utrecht: leefomgeving met veel groen

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Tumult brengt Groningse cultuur samen onder één dak

30 sep om 10:00 uur

Groningen heeft er een nieuw cultureel adres bij. Tumult, tot voor kort bekend onder de naam VRIJDAG, opende…

Lees verder »
descriptionArtikel

Houten woontoren The Urban Woods in Delft officieel geopend

29 sep om 14:00 uur

In Delft is The Urban Woods officieel geopend: volgens de initiatiefnemers de hoogste houten woontoren van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Samenwerken aan betere onderwijshuisvesting

28 sep om 11:30 uur

In november 2025 was Jonas Grütters een van de genomineerden voor de Smaakmaker Award tijdens het Duurzame…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe ROCvA flexibiliteit en maakbaarheid combineert in onderwijshuisvesting

21 sep om 17:00 uur

Onderwijsconcepten en de maatschappij veranderen steeds sneller. Hoe zorg je dan dat onderwijshuisvesting…

Lees verder »
descriptionArtikel

WTC Amsterdam onthult nieuwe lobby

14 sep om 10:20 uur

WTC Amsterdam heeft recent de nieuwe publieke lobby geopend, ontworpen door interieurarchitectenbureau TANK…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vijf locaties aangewezen voor versnelde bouw 30.000 woningen

10 sep om 08:18 uur

Minister Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening) heeft de eerste vijf locaties…

Lees verder »
descriptionArtikel

KJ Den Haag opgeleverd: nieuwe stadsentree voor Den Haag Centraal Station

9 sep om 14:00 uur

KJ Den Haag aan het Koningin Julianaplein voor Den Haag Centraal Station is opgeleverd. Het nieuwe gebouw vormt…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zoetermeer zet solidaire architectuur in de schijnwerpers tijdens Dag van de Architectuur

3 jun om 08:43 uur

Op zaterdag 13 juni opent Zoetermeer zijn deuren voor de jaarlijkse Dag van de Architectuur. Het landelijke…

Lees verder »