World Architecture Festival 2016 in Arena Berlijn

maandag 29 februari 2016
timer 2 min
Vier jaar lang vond het World Architecture Festival (WAF) plaats in Singapore. Dit jaar vindt het prestigieuze evenement een stuk dichterbij huis plaats, namelijk in evenementenhal Arena Berlijn. Het zal de negende editie van het WAF worden.

De Arena in Berlijn is gekozen voor zijn ‘postindustriële identiteit, die synoniem staat met een stad die bekend staat om zowel het heruitvinden van het oude als het creëren van hedendaagse architectuur’, aldus het WAF.
 

Arena Berlijn

De multifunctionele hal is gebouwd in 1927, gelegen aan rivier de Spree. Architect Franz Ahrens ontwierp het als een aankomsthal voor bussen van het openbare vervoer van Berlijn en het was tevens ’s werelds grootste hal in Europa. De Arena werd in 2000 gerenoveerd, waardoor een synthese van industriële architectuur met hedendaagse evenementeninfrastructuur is ontstaan.


“We zijn na vier fijne jaren in Singapore dolenthousiast om naar Berlijn te gaan in 2016. Dit is een stad met een bijzondere geschiedenis en is een broeinest geweest voor architecturale ideeën, zowel historisch als hedendaags. We kijken ernaar uit ons eerste festival in Europa sinds 2011 te organiseren en om architecten van over de hele wereld te verwelkomen tot onze negende editie,” aldus Paul Finch, WAF Programme Director.

 

World Architecture Festival Awards

Het WAF is ’s werelds grootste bijeenkomst van architecten. Tijdens het festival zijn talloze seminars, lezingen, tentoonstellingen en keynotes van grote namen in de architectuur te volgen. Tevens worden tijdens dit evenement de WAF Awards uitgereikt. Het WAF vindt plaats van 16 t/m 18 november.


Lees hier meer informatie over het festival
.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
World Architecture Festival 2016 in Arena Berlijn

De Arena evenementenhal in Berlijn, waar het World Architecture Festival 2016 plaatsvindt.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Genomineerden BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026 bekend

28 apr om 13:25 uurtimer2 min

De Koninklijke Bond van Nederlandse Architectenbureaus (BNA) heeft de acht genomineerden voor BNA Beste Gebouw…

Lees verder »
descriptionArtikel

Adriaan Dessingprijs 2026 zoekt bijzondere Westlandse projecten

19 mrt om 07:30 uurtimer2 min

Westlandse projecten staan in 2026 in de schijnwerpers met de vijfde editie van de Adriaan Dessingprijs. De…

Lees verder »
descriptionArtikel

Drijvend licht maakt waterkwaliteit zichtbaar

12 mrt om 07:30 uurtimer4 min

Waterkwaliteit is een groeiende zorg, terwijl het probleem voor veel mensen onzichtbaar blijft. De installatie…

Lees verder »
descriptionArtikel

Heldere Net Zero-standaard voor de gebouwde omgeving

10 feb om 09:30 uurtimer3 min

De Dutch Green Building Council (DGBC) introduceert, samen met SKAO en Climate Cleanup, een nieuwe Net Zero-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bouwen aan een klimaatneutrale toekomst

3 feb om 07:30 uurtimer3 min

De bouwsector staat op een keerpunt waarin ambitie en realiteit vaak botsen. Terwijl de vraag naar woningen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Amsterdamse Sluisbuurt krijgt zoöperatie Zoë: wonen als ecosysteem

27 jan om 09:00 uurtimer3 min

Met de start van de bouw van Zoë krijgt de Sluisbuurt op Zeeburgereiland in Amsterdam er een bijzonder…

Lees verder »
descriptionArtikel

Digitaal ontwerpen: ‘Gebouwen gaan meer op de natuur lijken’

19 jan om 07:30 uurtimer16 min

Digitaal geprogrammeerd ontwerpen verandert het vak van architect razendsnel. Bij the ArchiTech Company ziet…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwspraak of samenspraak?

13 jan om 07:30 uurtimer4 min

Rond Oud en Nieuw verscheen onze nieuwe Innovatiecatalogus 2026. Ter inleiding schreef hoofdredacteur Ysbrand…

Lees verder »