Woontorens The Sax creëren ritme in Rotterdams skyline

dinsdag 15 augustus 2017
timer 2 min
Niet voor niets noemen we het de ‘Manhattan aan de Maas’. Rotterdams Wilhelminapier is volop in beweging, zo bewijst ook het nieuwbouwproject The Sax. De twee woontorens zijn ontworpen door MVRDV en schuiven naadloos in de inmiddels gevarieerde skyline van de stad.

The Sax bestaat uit twee woontorens, de één 70 meter en de ander 150 meter, die dezelfde fundatie delen. De torens verbinden zich halverwege de constructie met een enorme brug, die plek biedt aan een 150 kamer tellend hotel met restaurant en terras. De torens zelf bestaan uit 450 appartementen, elk met hun woonkamer gericht op de baai. Dat betekent veel daglicht en panoramische uitzichten over de Maas en de stad.


Het nieuwbouwproject is gelegen tussen het Nieuwe Luxor Theater en de torens Boston & Seattle, die eerder dit jaar het hoogste punt bereikten. In de plint zijn winkel-, parkeer- en horecafuncties weggewerkt. De entree is net zoals de gevel een levendig patroon dat haast een muzikale uitstraling heeft.


Visualisatie van de entree van The Sax.
© WAX Architectural Visualisations

Ritme van de stad

The Sax is zo ontworpen dat het zich moeiteloos in het herkenbare silhouet van de stad voegt, aldus MVRDV. “Een woongebouw dat van binnen naar buiten is ontworpen en daarom zo onderscheidend oogt, zonder herhalende gevel en met een diverse, individuele uitstraling. The Sax is een gebouw dat is ontworpen op het ritme van de stad.”


We vergelijken onzer havenstad met een wereldstad als Manhattan. Daarmee schuilt Rotterdam ogenschijnlijk in de schaduw van de Amerikaanse stad, maar niks is minder waar. De Maasstad heeft haar eigen identiteit verworven, wat met projecten als De Rotterdam, Boston & Seattle, het Nieuwe Luxor Theater en The Sax keer op keer wordt bewezen. Dit is geen Manhattan, dit is Rotterdam.


The Sax heeft ruim uitzicht op Rotterdam.
© WAX Architectural Visualisations

Oplevering

De bouw van de woontorens start in 2018. Naar verwachting wordt het project eind 2020 opgeleverd. MVRDV werkte voor dit project samen met ARUP aan de constructie, het gevelontwerp en duurzaamheid. 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Woontorens The Sax creëren ritme in Rotterdams skyline

Impressie van The Sax in de skyline van Rotterdam. © MVRDV

d d

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

WTC Amsterdam onthult nieuwe lobby, ontworpen door TANK

10 sep om 10:20 uur

WTC Amsterdam heeft vandaag de nieuwe publieke lobby geopend, ontworpen door interieurarchitectenbureau TANK…

Lees verder »
descriptionArtikel

IKOC Noord-Scharwoude combineert zorg, onderwijs en opvang

24 aug om 09:45 uur

In juni 2027 wordt in het dorp Noord-Scharwoude in de gemeente Dijk en Waard het eerste Integraal Kind- en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Prioriteit of visie: wat ontbreekt er echt in scholenbouw?

17 aug om 09:14 uur

Toekomstbestendige scholenbouw vraagt om meer dan geld en goede bedoelingen. Maar wat ontbreekt er nou precies…

Lees verder »
descriptionArtikel

IABR 2026 stelt onderliggende systemen van de gebouwde omgeving centraal

4 aug om 08:21 uur

De Internationale Architectuur Biënnale Rotterdam houdt van 18 september tot en met 29 november 2026 haar…

Lees verder »

De veranderende relatie tussen binnen en buiten in hedendaagse architectuur

28 jul om 16:10 uur

Waar gevels van gebouwen eerder voornamelijk werden gezien als een afsluiting of bescherming van het gebouw,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Houten hoogbouw in Delft introduceert flexibel middenhuren

24 jun om 08:42 uur

In Delft is The Urban Woods officieel in gebruik genomen. Het gebouw biedt 102 middenhuurwoningen in een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Negen projecten genomineerd voor Rietveldprijs 2026

19 jun om 09:48 uur

Negen Utrechtse projecten maken dit jaar kans op de Rietveldprijs, de architectuurprijs ter bevordering van de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Woongebouw SAWA in Rotterdam wint BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026

11 jun om 14:54 uur

Woongebouw SAWA in Rotterdam is bekroond als BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026. De jury koos unaniem voor het…

Lees verder »