Wooncomplex Rhapsody officieel geopend

vrijdag 5 juli 2019
timer 2 min
Amsterdam heeft er een nieuw wooncomplex bij. In Amsterdam Bos en Lommer openden Jeroen van Berkel, stadsbeheerder Gemeente Amsterdam, samen met Paul Oremus wooncomplex Rhapsody.

Het project omvat 239 huurwoningen in het middensegment verdeeld over vijf gebouwen, 196 parkeerplaatsen en een gezamenlijk binnentuin. Het project is een belegging van het CBRE Dutch Residential Fund, waarvan Paul Oremus Country Manager is. In een afzonderlijke ruimte van 400 m2, op de begane grond van het complex, komt huiskamerconcept The Villy: een ontmoetingsplek waar bewoners uit de buurt kunnen eten, drinken en ontspannen.

Oppepper

Rhapsody in west is ontwikkeld vanuit de doelstelling positief bij te dragen aan het gebied, de bewoners in de wijk en het milieu. Het wooncomplex is daarom zeer duurzaam en energiezuinig ontwikkeld en vormt tevens het hart van buurtparticipatie in de wijk. 


Rhapsody ligt in Amsterdam Bos en Lommer, aan de rand van de Kolenkitbuurt. De locatie had lange tijd een belangrijke functie voor de buurt als groene ruimte en ontmoetingsplek voor de wijk, een functie die Rhapsody in de toekomst zal behouden. Samen met kunstenaarscollectief Coscaland is er tijdens de bouw steeds actief samengewerkt met de bewoners.


Met de benoeming van vijf communitymanagers is continuering van gezamenlijke activiteiten en buurtparticipatie gegarandeerd. Het binnenterrein met tuin met tuin en vijvers is vrij toegankelijk en biedt onder meer toegang tot de KolenKitKas waarin activiteiten worden georganiseerd voor de hele wijk. Ook biedt het wooncomplex een logeerhuis voor bezoekende familieleden van bewoners uit de buurt.

Hoge energieprestatie

Rhapsody heeft een zeer goede energieprestatie met een negatieve EPC. Alle gebouwen zijn aangesloten op het stadswarmtenetwerk en de daken vormen samen een immense zonne-energiecollector. In de bodem wordt een vorm van warmte-koudeopslag toegepast. De ronde vormen van de gebouwen dragen bij aan de compactheid van de blokken en buigen het geluid van de ringweg A10 sterk af. De openbaar toegankelijke binnentuin fungeert als spons: bij hevige stortbuien wordt het water in de vijvers en de dikke laag substraat verzameld. 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Wooncomplex Rhapsody officieel geopend

Foto: Tangram Architekten

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

WTC Amsterdam onthult nieuwe lobby, ontworpen door TANK

10 sep om 10:20 uur

WTC Amsterdam heeft vandaag de nieuwe publieke lobby geopend, ontworpen door interieurarchitectenbureau TANK…

Lees verder »
descriptionArtikel

IKOC Noord-Scharwoude combineert zorg, onderwijs en opvang

24 aug om 09:45 uur

In juni 2027 wordt in het dorp Noord-Scharwoude in de gemeente Dijk en Waard het eerste Integraal Kind- en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Prioriteit of visie: wat ontbreekt er echt in scholenbouw?

17 aug om 09:14 uur

Toekomstbestendige scholenbouw vraagt om meer dan geld en goede bedoelingen. Maar wat ontbreekt er nou precies…

Lees verder »
descriptionArtikel

IABR 2026 stelt onderliggende systemen van de gebouwde omgeving centraal

4 aug om 08:21 uur

De Internationale Architectuur Biënnale Rotterdam houdt van 18 september tot en met 29 november 2026 haar…

Lees verder »

De veranderende relatie tussen binnen en buiten in hedendaagse architectuur

28 jul om 16:10 uur

Waar gevels van gebouwen eerder voornamelijk werden gezien als een afsluiting of bescherming van het gebouw,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Houten hoogbouw in Delft introduceert flexibel middenhuren

24 jun om 08:42 uur

In Delft is The Urban Woods officieel in gebruik genomen. Het gebouw biedt 102 middenhuurwoningen in een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Negen projecten genomineerd voor Rietveldprijs 2026

19 jun om 09:48 uur

Negen Utrechtse projecten maken dit jaar kans op de Rietveldprijs, de architectuurprijs ter bevordering van de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Woongebouw SAWA in Rotterdam wint BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026

11 jun om 14:54 uur

Woongebouw SAWA in Rotterdam is bekroond als BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026. De jury koos unaniem voor het…

Lees verder »