Wonen in Bodegraven is gewild en dus wordt er verder gebouwd

donderdag 1 juni 2017
timer 2 min
De verkoop van de eerste twee fases in de wijk Weideveld in Bodegraven gaat zo voorspoedig dat de gemeente Bodegraven-Reeuwijk en gebiedsontwikkelaar Timpaan een overeenkomst aangaan voor de stedenbouwkundige invulling voor nog twee woonvelden.

Ingeborg de Jong, directeur van Timpaan, en Jan Leendert van den Heuvel, wethouder van de gemeente Bodegraven-Reeuwijk, hebben op 31 mei de overeenkomst ondertekend voor fase 3 en 4 in Nieuw Weideveld. Dit gebeurde op de stand van Timpaan op de Provada, de grootste vakgoedbeurs in Nederland. In fase 3 worden 59 woningen gebouwd, waarvan de laatste 11 rijwoningen vandaag in de verkoop komen.  Fase 4 omvat 36 bijzonder duurzame en energieneutrale koopwoningen.

Duurzaam denken

Om voorbereid te zijn op de toekomst is er speciale aandacht voor de duurzaamheid van de woningen. De woningen worden allemaal minimaal Zeer Energie Neutraal (ZEN-woning) uitgevoerd met optimale isolatie en een uitgekiend ventilatiesysteem met warmteterugwinning. Optioneel kunnen de woningen uitgevoerd worden als energieneutrale of Nul-op-de-Meterwoningen. De 36 woningen van fase 4 zullen geen aansluiting op het gasnet krijgen en zijn allen energieneutraal.

Samenwerking

Timpaan ontwikkelt gezamenlijk met Syntrus Achmea Real Estate & Finance die eind vorig jaar 50 bouwrijpe kavels van Timpaan heeft verworven ten behoeve van vrije sector huurwoningen. De huurwoningen worden gebouwd door Klok Wonen. De 140 koopwoningen in 8 verschillende woningtypen zijn afkomstig uit de BAM Wooncollectie waarbij kopers de woningen per verdieping zelf kunnen indelen en woonklaar kunnen laten opleveren. BAM Wonen is verantwoordelijk voor de realisatie van de koopwoningen. Timpaan garandeert de gemeente Bodegraven-Reeuwijk de grondopbrengsten onder zowel de huur- als koopwoningen.


Lap Landscape & Urban Design heeft het nieuwe kindvriendelijke en groene stedenbouwkundig plan ontworpen voor de 4 woonvelden. Interegion Groep heeft voor alle woonvelden in Weideveld een nieuw flexibel bestemmingsplan gemaakt. Gezamenlijk hebben deze partijen in samenwerking met de gemeente ook een uitgebreid beeldkwaliteitsplan opgesteld.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Wonen in Bodegraven is gewild en dus wordt er verder gebouwd

De nieuwe wijk Weideveld in vogelvlucht.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Bijzonder gebouw dankzij weloverwogen ontwerpbeslissing

23 okt om 08:57 uur

In Amsterdam verrijst momenteel met Elements een energieneutraal hoogbouwproject met uitkragingen tot twaalf…

Lees verder »
descriptionArtikel

Marianne Loof benoemd tot voorzitter BNA

13 okt om 11:00 uur

De ledenraad van de Koninklijke Bond van Nederlandse Architectenbureaus (BNA) heeft Marianne Loof benoemd tot…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ontwerp nieuw Learning Centre op Zernike Campus vastgesteld

13 okt om 09:21 uur

De Rijksuniversiteit Groningen heeft het ontwerp van Benthem Crouwel Architects en Nieuwe Architecten voor het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Keynote uitgelicht: Kees Klomp op het Duurzame & Gezonde Scholen Congres

5 okt om 11:55 uur

Hoe zorg je dat een school niet alleen duurzaam gebouwd is, maar ook de mensen die er werken en leren…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zo ontzorg je scholen in de hele vastgoedketen

30 sep om 10:28 uur

Onderwijsvastgoed is in Nederland complex vanwege de split incentive: gemeenten en schoolbesturen hebben elk…

Lees verder »
descriptionArtikel

Tumult brengt Groningse cultuur samen onder één dak

30 sep om 10:00 uur

Groningen heeft er een nieuw cultureel adres bij. Tumult, tot voor kort bekend onder de naam VRIJDAG, opende…

Lees verder »
descriptionArtikel

Houten woontoren The Urban Woods in Delft officieel geopend

29 sep om 14:00 uur

In Delft is The Urban Woods officieel geopend: volgens de initiatiefnemers de hoogste houten woontoren van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Samenwerken aan betere onderwijshuisvesting

28 sep om 11:30 uur

In november 2025 was Jonas Grütters een van de genomineerden voor de Smaakmaker Award tijdens het Duurzame…

Lees verder »