Weer uw droomhuis gemist? Ga Tinderen op de huizenmarkt

zaterdag 4 maart 2017
timer 3 min
In de huidige woningmarkt is het voor steeds meer potentiële kopers lastig een passende woning te vinden. De deze week gelanceerde woningsite Vodem.nl speelt in de lijn van Airbnb en Uber op een meer eigentijdse wijze in op vraag en aanbod.

De nieuwe speler in de huizenmarkt biedt een platform dat koper en verkoper snel en kosteloos met elkaar verbindt. Een database van kopers in plaats van verkopers. “We zien op dit moment dat de markt echt heel erg overspannen is. Als je alleen kijkt op grote sites als Funda is je droomhuis meestal al verkocht of is er een bezichtigingstop”, benadrukt een van de initiatiefnemers, Patrick van Haandel van makelaarskantoor Kolmeijer uit Nijmegen. “Tijd voor een aanpak die beter aansluit op de huidige markt.”

Voor de markt

Het aanbod op grote woonsites als Funda wordt steeds kleiner, terwijl het aantal woningzoekenden toeneemt. Om de kans op een passende woning te vergroten, kan een woningzoekende op de nieuwe woonsite vodem.nl voorkeuren als vraagprijs en wijk aangeven.

 

Zodra er een woning via Vodem.nl op de markt komt, krijgt de geïnteresseerde een mail. “We bieden zo de mogelijkheid om eerder een woning te bezichtigen, nog voordat deze op bijvoorbeeld Funda komt. Bovendien betaalt zowel de verkoper als de koper geen kosten voor onze service, want dat is in deze markt waar de vraag veel groter is dan het aanbod echt niet meer nodig. Zo snijdt het mes aan twee kanten. We doen dit voor de markt, vandaar onze naam”, licht Patrick van Haandel toe.

Tinder van de huizenmarkt

Wanneer iemand een zoekopdracht heeft ingesteld op vodem.nl wordt hij of zij op de hoogte gehouden van woningen die via de site worden aangeboden. De verkopers zien direct hoeveel actieve kopers interesse hebben in hun woning en kunnen met één druk op de knop de woning naar deze kandidaten doorsturen. De compagnon van Patrick, Rolf Zegger vervolgt: “Daarnaast merken wij dat niet elke verkoper wil dat alles zomaar open en bloot te zien is op een openbare website. Vandaar onze manier van vraag en aanbod. Zie het als een ultieme matchsite, de tinder van de huizenmarkt.”

Nieuwe rol makelaar

Vodem speelt in op de veranderende rol van makelaars. Via het internet vinden koper en verkoper elkaar steeds vaker zonder tussenkomst van een makelaarskantoor. “Maar dat betekent niet dat de rol van makelaar is uitgespeeld”, aldus Zegger. “Wanneer er een match is op vodem.nl kan het zijn dat verkoper of koper behoefte heeft aan deskundig advies. Bijvoorbeeld op het gebied van bezichtigingen, prijsonderhandelingen of de staat van het onderhoud of informatie over een wijk. Want juist in deze oververhitte markt is het niet alleen noodzakelijk om snel te handelen, maar ook deskundig. En wie kan deze deskundigheid beter bieden dan de makelaar? Op deze manier is het belang van de makelaar glashelder en betaalt de klant alleen voor de onderdelen waar hij behoefte aan heeft."

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Weer uw droomhuis gemist? Ga Tinderen op de huizenmarkt

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Bijzonder gebouw dankzij weloverwogen ontwerpbeslissing

23 okt om 08:57 uur

In Amsterdam verrijst momenteel met Elements een energieneutraal hoogbouwproject met uitkragingen tot twaalf…

Lees verder »
descriptionArtikel

Marianne Loof benoemd tot voorzitter BNA

13 okt om 11:00 uur

De ledenraad van de Koninklijke Bond van Nederlandse Architectenbureaus (BNA) heeft Marianne Loof benoemd tot…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ontwerp nieuw Learning Centre op Zernike Campus vastgesteld

13 okt om 09:21 uur

De Rijksuniversiteit Groningen heeft het ontwerp van Benthem Crouwel Architects en Nieuwe Architecten voor het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Keynote uitgelicht: Kees Klomp op het Duurzame & Gezonde Scholen Congres

5 okt om 11:55 uur

Hoe zorg je dat een school niet alleen duurzaam gebouwd is, maar ook de mensen die er werken en leren…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zo ontzorg je scholen in de hele vastgoedketen

30 sep om 10:28 uur

Onderwijsvastgoed is in Nederland complex vanwege de split incentive: gemeenten en schoolbesturen hebben elk…

Lees verder »
descriptionArtikel

Tumult brengt Groningse cultuur samen onder één dak

30 sep om 10:00 uur

Groningen heeft er een nieuw cultureel adres bij. Tumult, tot voor kort bekend onder de naam VRIJDAG, opende…

Lees verder »
descriptionArtikel

Houten woontoren The Urban Woods in Delft officieel geopend

29 sep om 14:00 uur

In Delft is The Urban Woods officieel geopend: volgens de initiatiefnemers de hoogste houten woontoren van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Samenwerken aan betere onderwijshuisvesting

28 sep om 11:30 uur

In november 2025 was Jonas Grütters een van de genomineerden voor de Smaakmaker Award tijdens het Duurzame…

Lees verder »