Voormalig Philips hoofdkantoor vindt nieuw leven als woongebouw

vrijdag 2 september 2016
timer 2 min
Diederendirrix architectuur & stedenbouw heeft het voormalige hoofdkantoor van Philips Lighting in Eindhoven getransformeerd tot woongebouw met 616 lofts en penthouses. Het robuuste, vierkante pand is afgewerkt met een nieuwe gevel met goudkleurige kozijnen en biedt naast de woningen diverse andere voorzieningen.

De drie vleugels van het voormalige kantoorgebouw van 43.000 m2 zijn ingevuld met lofts en penthouses voor veelal eenpersoonshuishoudens van starters en expats. Op de begane grond zit een supermarkt, diverse horeca en winkels, een fitness-studio en kantoren.


Diederendirrix heeft de structuur van het gebouw en de betonnen trappenhuizen behouden, maar de gevels volledig vernieuwd. Grote schuiframen zorgen voor veel licht in de loftwoningen en op de bovenste verdieping liggen penthouses met ruime terrassen. De natuurstenen gevelvlakken en goudkleurige aluminium kozijnen zorgen voor een luxe uitstraling.


Een luxe uitstraling voor het gerenoveerde Philips Lighting hoofdkantoor.
© Arthur Bagen 
 

Van enclave tot nieuw stadsdeel

Het voormalig hoofdkantoor van Philips Lighting in het centrum van Eindhoven is gebouwd rond 1980. Omgeven door afgesloten parkeerterreinen en losstaande gebouwen, was het lange tijd een afgesloten enclave in de stad. Door het vertrek van Philips Lighting naar de High Tech Campus (met een vernieuwd atrium van architectenbureau LAVA als schitterend kroonstuk) kwam deze locatie in het stadscentrum vrij.


Diederendirrix geeft vorm aan de herontwikkeling van het hele terrein rond het pand. De woontoren Onyx met luxeappartementen en een vijflaags gebouw met studentenwoningen zijn gepland aan de noordzijde. Door deze verdichting kan aan de zuidzijde van het terrein het Victoriapark van 3,5 hectare worden gerealiseerd, waarin de Genderbeek zal stromen.


Gerenoveerd Philips Lighting hoofdkantoor.
© Arthur Bagen 


Zondag 4 september 2016 vindt de feestelijke opening plaats van het vernieuwde gebouw.

 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Voormalig Philips hoofdkantoor vindt nieuw leven als woongebouw

Voormalig Philips Lighting hoofdkantoor is gerenoveerd met goudgekleurde gevel. © Arthur Bagen

Het interieur van één van de lofts. © Hildegard Hick Het interieur van één van de lofts. © Hildegard Hick
Overzicht van de ingrepen in het pand. Overzicht van de ingrepen in het pand.
Het interieur van één van de lofts. © Hildegard Hick Het interieur van één van de lofts. © Hildegard Hick
Het kantoorgebouw voor de renovatie. © Arthur Bagen Het kantoorgebouw voor de renovatie. © Arthur Bagen

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Amsterdamse Sluisbuurt krijgt zoöperatie Zoë: wonen als ecosysteem

27 jan om 09:00 uurtimer3 min

Met de start van de bouw van Zoë krijgt de Sluisbuurt op Zeeburgereiland in Amsterdam er een bijzonder…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe gids: in vijf fasen woningen splitsen

14 jan om 07:30 uurtimer3 min

Ontdek ook de nieuwe Splitgids, een praktische handleiding die gemeenten,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuw Mosveen: impuls voor Den Haag Zuidwest

7 jan om 07:30 uur

De renovatie van 224 naoorlogse portiekwoningen in Den Haag Zuidwest kan met veel minder CO₂- uitstoot worden…

Lees verder »
descriptionArtikel

Meer financiële ruimte voor woningbouwcorporaties

22 dec 2025 timer2 min

Het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke ordening heeft bekendgemaakt dat woningbouwcorporaties vanaf…

Lees verder »
descriptionArtikel

Kiezen en formeren in tijden van woningnood

5 nov 2025 timer10 min

In het kader van de Tweede Kamerverkiezingen sprak ons Expertpanel zich uit over de woningnood. Welke…

Lees verder »
Mundus Brique Architecten
descriptionArtikel

Scholenbouwrevolutie in Twente

28 okt 2025 timer4 min

Nog één week en Stedebouw & Architectuur heet je welkom bij de vijfde editie van het Duurzame & Gezonde…

Lees verder »
descriptionArtikel

De kracht van overkoepelende architectuur

23 okt 2025 timer8 min

In de rubriek Bouwiconen wandelt architect Roel van der Zeeuw langs diverse opmerkelijke bouwblokken in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Geen sloop, maar hergebruik op Zernike campus

30 sep 2025 timer4 min

Herbruikbaarheid, aanpasbaarheid en eigenheid van het gebouw zijn de kernbegrippen van de herontwikkeling van…

Lees verder »