Verhoogde Noordzeebrug krijgt jas van bloemen

maandag 28 november 2016
timer 2 min
De Noordzeebrug over het Groningse Van Starkenborghkanaal krijgt aan weerszijden van de weg een stralende Sedum-strook. De aanleg van de bloemenstrook markeert het einde van jarenlange werkzaamheden aan de belangrijke verkeersbrug.

Sinds 2012 wordt gewerkt aan de Noordzeebrug, die over de belangrijkste noordelijke vaarroute Lemmer-Delfzijl ligt. De verbinding over het Van Starkenborghkanaal is met drie meter verhoogd tot ruim negen meter, zodat ook schepen met stapels containers onder de brug door kunnen varen. Tegelijkertijd met de ophoging is de infrastructuur rondom de brug op de schop gegaan voor een betere doorstroming van het verkeer.

Groene aankleding

Als slotstuk op de werkzaamheden volgt een groene aankleding van de brug. Langs de wegkanten wordt een twee meter brede strook Sedum aangelegd. Sedum staat bekend als toepassing voor groene daken, maar kan eveneens gebruikt worden als bodembedekker. De keuze voor Sedum is niet voor niets: de vetplanten zijn geschikt voor gebruik op taluds en ten opzichte van gras is Sedum beter bestand tegen strooizout.

 

De 9000 vierkante meter Sedum is voorgekweekt met speciaal geselecteerde, geelbloeiende soorten. Voorafgaand aan de werkzaamheden is de oude graszode afgeschraapt. Speciaal wortelwerend doek moet voorkomen dat het gras ooit weer opkomt. De vegetatiematten worden met borgpennen vastgezet. Omdat de taluds zijn opgetrokken uit een voedselarme zoute ondergrond, moest allereerst grondverbetering worden toegepast. 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Verhoogde Noordzeebrug krijgt jas van bloemen

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Drijvend licht maakt waterkwaliteit zichtbaar

12 mrt om 07:30 uurtimer4 min

Waterkwaliteit is een groeiende zorg, terwijl het probleem voor veel mensen onzichtbaar blijft. De installatie…

Lees verder »
descriptionArtikel

Denk mee over betere MPG

27 feb om 10:00 uurtimer3 min

De MilieuPrestatie Gebouwen (MPG) is een van de maatstaven waarmee de bouwsector de duurzaamheid kan sturen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Jasmin: isoleren met houtvezels omhuld door leem

26 feb om 07:30 uurtimer11 min

Naast houtbouw neemt het gebruik van biobased isolatiematerialen steeds verder toe. Materialen als vlas, stro,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Focus op Parijs: van Klimaatakkoord tot bouwpraktijk

25 feb om 07:30 uurtimer2 min

In 2015 werd in Parijs het meest ambitieuze internationale klimaatakkoord ooit afgesloten. Tien jaar later laat…

Lees verder »
descriptionArtikel

Heldere Net Zero-standaard voor de gebouwde omgeving

10 feb om 09:30 uurtimer3 min

De Dutch Green Building Council (DGBC) introduceert, samen met SKAO en Climate Cleanup, een nieuwe Net Zero-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bouwen aan een klimaatneutrale toekomst

3 feb om 07:30 uurtimer3 min

De bouwsector staat op een keerpunt waarin ambitie en realiteit vaak botsen. Terwijl de vraag naar woningen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Amsterdamse Sluisbuurt krijgt zoöperatie Zoë: wonen als ecosysteem

27 jan om 09:00 uurtimer3 min

Met de start van de bouw van Zoë krijgt de Sluisbuurt op Zeeburgereiland in Amsterdam er een bijzonder…

Lees verder »
descriptionArtikel

Digitaal ontwerpen: ‘Gebouwen gaan meer op de natuur lijken’

19 jan om 07:30 uurtimer16 min

Digitaal geprogrammeerd ontwerpen verandert het vak van architect razendsnel. Bij the ArchiTech Company ziet…

Lees verder »