Veiligheid versus aantrekkelijkheid?

donderdag 1 juni 2017
timer 2 min
Lopen is goed voor de mens; het is gezond, zorgt voor betere (werk-)prestaties, verhoogt het vestigingsklimaat en legt een beperkte claim op de beschikbare ruimte. Toch zijn lang niet alle looproutes en trottoirs gebruiksvriendelijk en veilig.

Tijdens het Lopen Loont congres op 4 juli in Rotterdam staat de voetganger centraal en wordt er aan alle facetten van lopen aandacht geschonken. Waaronder hoe men de beschikbare openbare ruimte het beste kan inrichten om zo lopen te stimuleren én te faciliteren, zonder dat de uitstraling van de omgeving verloren gaat.

 

Onbegonnen werk?

Volgens Berry den Brinker (Silvur) lijkt het bijna onbegonnen werk om architecten, stedenbouwkundigen en landschapsarchitecten ertoe te bewegen meer fysiek te ontwerpen. ‘Daarbij staan stedenbouwkundigen en verkeerskundigen nog te vaak tegenover elkaar, als het gaat over de inrichting van steden; veiligheid versus aantrekkelijkheid.'


Toch zijn er hoopvolle signalen dat het beter kan. Gemeente Rotterdam en Utrecht leggen het accent op integraal ontwerpen waarbij aantrekkelijkheid en bereikbaarheid bij elkaar worden gebracht, om zo de ruggengraat te vormen van een leefbare stad.


Er moet inderdaad meer aandacht komen voor de voetganger, vindt ook Rob Methorst (SWOV).  'Er is alle reden om ook in Nederland expliciet voetgangersbeleid te ontwikkelen. De voetganger is lange tijd vergeten in beleid, en verbeteringen voor het autoverkeer en fietsen zijn vaak ten koste gegaan van de voetgangersruimte, letterlijk en figuurlijk,' aldus Methorst.
Rob Methorst gaat op 4 juli tijdens het Lopen Loont congres dieper in op de vraag waarom aandacht voor lopen en voetgangers belangrijk is.



Welkom

Lopen Loont stelt zich ten doel vakprofessionals met elkaar te verbinden. Samen kijken naar, praten over en werken aan integrale oplossingen die gezondheid, mobiliteit, bewegen, leefbaarheid en verblijven combineren. Samen een stap vooruit om lopen hoger op de (bestuurlijke-) agenda te krijgen.

Ziet u de waarde van lopen in en wilt u graag in gesprek met vakgenoten en professionals uit andere vakgebieden over dit onderwerp? U bent van harte welkom! Wanneer u samen met een collega komt, kunt u gebruik maken van € 20.- collega korting.  Kijk voor meer informatie op: www.lopenloont.nl

 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Veiligheid versus aantrekkelijkheid?

Foto: Beeldbank Gemeente Rotterdam

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Rotterdam vergroot kansen voor talentvolle architecten

13 mrt om 11:00 uurtimer3 min

Rotterdam gaat voor de selectie van architecten bij publieke projecten een nieuwe standaard toepassen. Met het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Drijvend licht maakt waterkwaliteit zichtbaar

12 mrt om 07:30 uurtimer4 min

Waterkwaliteit is een groeiende zorg, terwijl het probleem voor veel mensen onzichtbaar blijft. De installatie…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe kabinet-Jetten: kan het samen en eenvoudiger?

23 feb om 07:30 uurtimer5 min

Na de Tweede Kamerverkiezingen betreedt Jetten & co vandaag het bordes van Paleis Huis ten Bosch met het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Heldere Net Zero-standaard voor de gebouwde omgeving

10 feb om 09:30 uurtimer3 min

De Dutch Green Building Council (DGBC) introduceert, samen met SKAO en Climate Cleanup, een nieuwe Net Zero-…

Lees verder »
descriptionArtikel

10 trends voor woningmarkt en leefomgeving 2026

4 feb om 07:30 uurtimer6 min

Het is inmiddels een vaste traditie. Elk jaar zet adviesbureau Companen tien trends voor de woningmarkt en de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bouwen aan een klimaatneutrale toekomst

3 feb om 07:30 uurtimer3 min

De bouwsector staat op een keerpunt waarin ambitie en realiteit vaak botsen. Terwijl de vraag naar woningen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Twee nieuwe films: Flexscapes en Werkende Woonwijken

29 jan om 09:00 uurtimer4 min

In Breda kun je op woensdag 4 februari naar een filmavond waar de centrale vraag luidt: Hoe willen we wonen?…

Lees verder »
descriptionArtikel

Amsterdamse Sluisbuurt krijgt zoöperatie Zoë: wonen als ecosysteem

27 jan om 09:00 uurtimer3 min

Met de start van de bouw van Zoë krijgt de Sluisbuurt op Zeeburgereiland in Amsterdam er een bijzonder…

Lees verder »