Unieke opbouw van permanent prefab kantoorpand door Touax

dinsdag 27 januari 2015
timer 2 min
Touax Benelux bouwt op het eigen bedrijfsterrein in Moerdijk een tweelaags permanent kantoorpand van 220m² dat begin februari op bijzondere wijze wordt verscheept naar de opdrachtgever in de haven van Antwerpen.

Het gebouw wordt volledig afgebouwd op het bedrijfsterrein van Touax in Moerdijk. Vraag van de opdrachtgever was om een kantoorpand ‘turn key’ en liefst als één element aan te leveren op hun bedrijfsterrein. Compleet geïnstalleerd en gestoffeerd. Bouwen op het terrein van de opdrachtgever heeft niet de voorkeur in verband met de strikte veiligheidseisen en de lastige locatie, vlak naast een leidingenstraat voor het laden en lossen van tankschepen. Een andere eis was de korte installatietijd van het gebouw ter plaatse.
 

Constructiewijze

Het in twee lagen bestaande gebouw van 25m x 7,5m x 7m, bestaande uit 20 units, wordt in twee blokken van 14 en 6 modules gekoppeld, gestapeld en volledig afgewerkt in Moerdijk. Daarna worden de 2 blokken op een drijvend ponton over het water vervoerd naar de opdrachtgever. Hier worden de samengestelde blokken vanaf het water en door middel van een drijvende bok met een hijsvermogen van 800 ton nauwkeurig op de reeds aangebrachte betonnen fundering geplaatst. Het gebouw wordt daarna op de voorzieningen van de opdrachtgever aangesloten.
 

Aan deze levering wordt veel aandacht besteed. Genodigden en de pers zullen aanwezig zijn op het bedrijfsterrein in Moerdijk om het laden van het samengestelde gebouw te aanschouwen. Bij de plaatsing bij de opdrachtgever wordt om veiligheidsredenen geen publiek toegelaten. 

 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Unieke opbouw van permanent prefab kantoorpand door Touax

Unieke opbouw en uitzonderlijk transport van permanent prefab kantoorpand door Touax.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Zoetermeer zet solidaire architectuur in de schijnwerpers tijdens Dag van de Architectuur

3 jun om 08:43 uur

Op zaterdag 13 juni opent Zoetermeer zijn deuren voor de jaarlijkse Dag van de Architectuur. Het landelijke…

Lees verder »
descriptionArtikel

Verdichten in de schaduw en geest van Cornelis van Eesteren

1 jun om 11:37 uur

Kun je het erfgoed van Cornelis van Eesteren in Amsterdam op een subtiele en toekomstbestendige manier…

Lees verder »
descriptionArtikel

Paris Proof-vastgoed realiseren: sneller én goedkoper dankzij nieuwe aanpak

26 mei om 14:35 uur

Met een traditionele aanpak betalen we structureel te veel voor duurzame vastgoedtransformaties. Verleg daarom…

Lees verder »
descriptionArtikel

Verbond van Verzekeraars dringt aan op snellere klimaatadaptatie

8 mei om 10:12 uur

Het klimaatbestendig maken van de fysieke leefomgeving vraagt om snellere en concretere maatregelen. Dat stelt…

Lees verder »
descriptionArtikel

Halen de kabinetsplannen de woningmarkt uit het slop?

29 apr om 08:21 uurtimer12 min

Meer woningen bouwen geldt al jaren als hét antwoord op de woningnood. Toch stokt de productie telkens opnieuw…

Lees verder »
descriptionArtikel

Genomineerden BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026 bekend

28 apr om 13:25 uurtimer2 min

De Koninklijke Bond van Nederlandse Architectenbureaus (BNA) heeft de acht genomineerden voor BNA Beste Gebouw…

Lees verder »
descriptionArtikel

Toekomstbestendig bouwen: leren van water in steden

9 apr om 07:30 uurtimer3 min

“Als je je tanden poetst moet je de kraan dichtdraaien. Die oproep van de overheid is bij de meeste mensen wel…

Lees verder »
descriptionArtikel

Symbiotisch bouwen krijgt vorm langs de A58

2 apr om 07:30 uurtimer3 min

Langs de A58 bij Oirschot is het Symbiotisch Bouwen Paviljoen geopend: een experimentele plek waar bouwen,…

Lees verder »