Uitslag De Nederlandse Bouwprijs 2017 bekend

dinsdag 7 februari 2017
timer 2 min
De winnaars van de Nederlandse Bouwprijs 2017 werden op maandag 6 februari bekendgemaakt tijdens het Gala van de Nederlandse Bouw in Jaarbeurs Utrecht. De winnaars zijn: Renovatie Hoofdkantoor a.s.r., Robotarchitectuur en Rivierpark Ruimte voor de Waal.

De prijzen werden uitgereikt in de categorieën Gebouwen (Hoofdkantoor a.s.r.), Bouwmaterialen & -systemen (Robotarchitectuur) en Civiele Kunstwerken (Rivierpark Ruimte voor de Waal). De publieksprijs ging naar Het 4e Gymnasium.

Renovatie Hoofdkantoor a.s.r door Team V Architectuur

Het hoofdkantoor van a.s.r. in Utrecht is volledig gerenoveerd naar ontwerp van Team V Architectuur. Het energielabel ging van G naar A++, het energieverbruik is met ruim vijftig procent gereduceerd.
Over het Hoofdkantoor a.s.r. schreven we in Stedebouw & Architectuur #5 van 2016, thema Renovatie & Herstructurering. U downloadt dit nummer in onze bibliotheek.

RobotArchitectuur door Studio RAP

In het Innovation Dock in Rotterdam is het eerste door robots gefabriceerde gebouw van Nederland opgeleverd. De grote hoeveelheid instructies voor het robot gestuurde fabricageproces is rechtstreeks vanuit het digitale model gegenereerd. 
Over RobotArchitectuur schreef Studio RAP in het boek Digitaal Vakmanschap in de Architectuur.

Rivierpark Ruimte voor de Waal door gemeente Nijmegen

Om een probleem met hoogwater op te lossen is de dijk bij Lent 350 meter landinwaarts verplaatst. De nieuwe waterkering is deels uitgevoerd in de vorm van een kade die ruimte biedt aan allerlei activiteiten. In de Waal is een eiland ontstaan dat is ingericht als rivierpark waar mensen kunnen ontspannen en genieten.

Het 4e Gymnasium door Paul de Ruiter Architects

Het 4e Gymnasium is het eerste energieneutrale gymnasium van Amsterdam. Het gebouw heeft een warmte/koude installatie die is aangesloten op stadsverwarming, hierdoor wordt de temperatuur 's zomers en 's winters op verantwoorde wijze gereguleerd.
Over het 4e Gymnasium werd in november 2016 nog een discussie aangezwengeld in verband met de tijdelijke locatie die de school achterliet.

Jury

De prijzen werden uitgereikt door:

  • Juryvoorzitter prof.dr.ir. Anke van Hal, hoogleraar Sustainable Housing Transformation aan TU Delft
  • Ir. Maarten van Hezik, voorzitter Bestuur Stichting Nederlandse Bouwprijs
  • Bernard Wientjes, leider van Taskforce Bouw.

Meer over de uitreiking leest u hier.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Uitslag De Nederlandse Bouwprijs 2017 bekend

De winnaars van de Bouwprijs 2017 tijdens het Gala van de Nederlandse Bouw.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Ontzorgen en zoeken naar synergie

20 jul om 13:47 uur

In Nederland is onderwijsvastgoed complex vanwege de split incentive tussen schoolbesturen en stichtingen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vroeg sturen op CO₂: publicatie Low Carbon Urbanism biedt handvatten

9 jul om 08:35 uur

Waar, hoe dicht en hoe groot bouwen we? Die vragen bepalen meer dan welk materiaal dan ook de CO₂-uitstoot van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Houten hoogbouw in Delft introduceert flexibel middenhuren

24 jun om 08:42 uur

In Delft is The Urban Woods officieel in gebruik genomen. Het gebouw biedt 102 middenhuurwoningen in een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Negen projecten genomineerd voor Rietveldprijs 2026

19 jun om 09:48 uur

Negen Utrechtse projecten maken dit jaar kans op de Rietveldprijs, de architectuurprijs ter bevordering van de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Woongebouw SAWA in Rotterdam wint BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026

11 jun om 14:54 uur

Woongebouw SAWA in Rotterdam is bekroond als BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026. De jury koos unaniem voor het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zoetermeer zet solidaire architectuur in de schijnwerpers tijdens Dag van de Architectuur

3 jun om 08:43 uur

Op zaterdag 13 juni opent Zoetermeer zijn deuren voor de jaarlijkse Dag van de Architectuur. Het landelijke…

Lees verder »
descriptionArtikel

Verdichten in de schaduw en geest van Cornelis van Eesteren

1 jun om 11:37 uur

Kun je het erfgoed van Cornelis van Eesteren in Amsterdam op een subtiele en toekomstbestendige manier…

Lees verder »
descriptionArtikel

Paris Proof-vastgoed realiseren: sneller én goedkoper dankzij nieuwe aanpak

26 mei om 14:35 uur

Met een traditionele aanpak betalen we structureel te veel voor duurzame vastgoedtransformaties. Verleg daarom…

Lees verder »