Podcast met ‘vakmeester’ Hans van Heeswijk

donderdag 29 augustus 2024

In de nieuwe podcastserie Takumi - de Weg naar Meesterschap is architect Hans van Heeswijk de eerste die aan de tand wordt gevoeld. Wat is essentieel bij het ontwerpen van publieksgebouwen, zoals musea? Het antwoord komt van Van Heeswijk, die onder meer bekend werd van het transformeren van het verpleeghuis Amstelhof tot de Hermitage Amsterdam.

De nieuwe serie van zes podcastafleveringen biedt luisteraars een kijkje in het leven en werk van Nederlandse vakmeesters, ook wel 'Takumi' genoemd, die uitblinken in hun vakgebied. De podcast hoort bij een campagne van Mazda, onder het motto ‘Crafted in Japan’, waarin vakmanschap en perfectie centraal staan.

De term 'Takumi' verwijst naar vakmensen die zich meer dan twintig jaar hebben gewijd aan het perfectioneren van hun ambacht. Mazda zet deze vakmeesters in de schijnwerpers om de essentie van hun merkfilosofie - waarin vakmanschap en aandacht voor detail centraal staan - met een breder publiek te delen.

Hans van Heeswijk
Hans van Heeswijk: “Je moet begrijpen waar je naar binnen moet”.

Indrukwekkend

In elke aflevering van de podcast vertelt een andere Nederlandse Takumi over zijn of haar weg naar meesterschap. Een van de meest opvallende verhalen komt van architect Hans van Heeswijk, die een belangrijke rol speelt in de serie.

Van Heeswijk heeft zijn naam gevestigd met indrukwekkende bouwprojecten, zoals de renovatie van het Mauritshuis, het Jeroen Boschhuis en het entreegebouw van het Van Gogh Museum. Zijn meest iconische werk is misschien wel de transformatie van het verpleeghuis Amstelhof tot de Hermitage Amsterdam, een project dat hem internationale erkenning opleverde als een meester in transformatie, een ware Takumi dus.

Diepgaand begrip

In de podcast deelt Van Heeswijk zijn visie op wat essentieel is bij het ontwerpen van publieksgebouwen, zoals musea. Voor hem is een diepgaand begrip van de functies van een gebouw en de behoeften van de bezoekers van cruciaal belang: “Je moet begrijpen waar je naar binnen moet, hoe het geheel in elkaar zit. Daardoor voel je je thuis, voel je je op je gemak en heb je ruimte in je hoofd voor de dingen waarvoor je naar dat gebouw kwam”, aldus Van Heeswijk.

Takumi – de Weg naar Meesterschap is inclusief de aflevering met Hans van Heeswijk gratis online te beluisteren via de reguliere kanalen, zoals Spotify en Apple Podcast. Alle afleveringen zijn te vinden via mazda.nl/podcast.

 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

WTC Amsterdam onthult nieuwe lobby, ontworpen door TANK

10 sep om 10:20 uur

WTC Amsterdam heeft vandaag de nieuwe publieke lobby geopend, ontworpen door interieurarchitectenbureau TANK…

Lees verder »
descriptionArtikel

KJ Den Haag opgeleverd: nieuwe stadsentree voor Den Haag Centraal Station

9 sep om 14:00 uur

KJ Den Haag aan het Koningin Julianaplein voor Den Haag Centraal Station is opgeleverd. Het nieuwe gebouw vormt…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vijf locaties aangewezen voor versnelde bouw 30.000 woningen

7 sep om 08:18 uur

Minister Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening) heeft de eerste vijf locaties…

Lees verder »
descriptionArtikel

Genomineerden BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026 bekend

28 apr om 13:25 uurtimer2 min

De Koninklijke Bond van Nederlandse Architectenbureaus (BNA) heeft de acht genomineerden voor BNA Beste Gebouw…

Lees verder »
descriptionArtikel

Podcast scholenbouw: ‘Kan toch niet waar zijn dat dit gebeurt’

14 apr om 07:30 uurtimer2 min

Wie Bart de Grunt nog nooit heeft mogen aanhoren tijdens een seminar of congres over scholenbouw, krijgt nu de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Adriaan Dessingprijs 2026 zoekt bijzondere Westlandse projecten

19 mrt om 07:30 uurtimer2 min

Westlandse projecten staan in 2026 in de schijnwerpers met de vijfde editie van de Adriaan Dessingprijs. De…

Lees verder »
descriptionArtikel

Rotterdam vergroot kansen voor talentvolle architecten

13 mrt om 11:00 uurtimer3 min

Rotterdam gaat voor de selectie van architecten bij publieke projecten een nieuwe standaard toepassen. Met het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Snelle stedelijke transformatie in Terneuzen

16 feb om 12:00 uurtimer4 min

In de Zeeuwse wijk Lievenspolder-West in Terneuzen is binnen één jaar een transformatie gerealiseerd die laat…

Lees verder »