Topsportcentrum De Koog in Zaanstad opgeleverd

woensdag 26 oktober 2016
timer 2 min
\in Koog aan de Zaan is onlangs het nieuwe Topsportcentrum De Koog geopend. Het ontwerp is van MoederscheimMoonen Architects en Vaessen Algemeen Bouwbedrijf heeft het Design & Build gerealiseerd. De accommodatie is ruim 6.000 m2 groot en bevat naast een topsporthal, een sporthal voor breedtesport met horeca en een sportmedisch centrum.

 

In het gebouw is tevens een vestiging van het Regio College ondergebracht met diverse leslokalen. Veel lokale sportclubs hebben er hun thuisbasis waaronder KZ Hiltex; deze korfbalvereniging is grootgebruiker van de topsporthal en de omliggende velden.

 

Vijf volumes

Het nieuwe topsportcentrum is opgebouwd uit grofweg vijf volumes. De grootste zijn de topsport- en breedtesporthal die in de lengterichting aan elkaar zijn geschakeld. De kleedruimtes, met daarbovenop multifunctionele onderwijsruimtes, zijn in een slank volume parallel aan deze hallen gepositioneerd.  Op de zuidoostelijke hoek van het gebouw is de entree en zijn functies gepositioneerd die zorgen voor de visuele interactie tussen het gebouw en de omgeving, zoals het sportmedisch centrum. Op deze plek manifesteert het gebouw zich als een paviljoen met veel transparantie en een expressieve vormentaal.

 

Het gebouw staat op een terp. Dit zorgt er enerzijds voor dat het complex zich verankert in zijn omgeving maar daarnaast vormen de rondom gelegen taluds, trappen, tribunes en terrassen een kwalitatief verblijfsgebied. Het is een plek om tijdens buitenwedstrijden het spel optimaal te volgen of te relaxen na een intensieve trainingsavond.

 

Zaanse kleuren

Zowel in het exterieur, maar vooral in het interieur, is het kleurgebruik met recht ‘Zaans’ te noemen. Het interieur is geïnspireerd op het frisgroene omliggende slagenlandschap dat zo kenmerkend is voor de Zaanstreek. De kleuren zorgen voor de verbinding tussen de verschillende verdiepingen en geven het geheel een dynamisch en sportief karakter. In de entreehal vinden kleur, ruimte en vorm haar climax in een open en uitnodigende sfeer waar sporters, studenten en toeschouwers samenkomen

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Topsportcentrum De Koog in Zaanstad opgeleverd

Topsportcentrum De Koog in Zaanstad. Fotografie: Luuk Kramer

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

WTC Amsterdam onthult nieuwe lobby, ontworpen door TANK

10 sep om 10:20 uur

WTC Amsterdam heeft vandaag de nieuwe publieke lobby geopend, ontworpen door interieurarchitectenbureau TANK…

Lees verder »
descriptionArtikel

IKOC Noord-Scharwoude combineert zorg, onderwijs en opvang

24 aug om 09:45 uur

In juni 2027 wordt in het dorp Noord-Scharwoude in de gemeente Dijk en Waard het eerste Integraal Kind- en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Prioriteit of visie: wat ontbreekt er echt in scholenbouw?

17 aug om 09:14 uur

Toekomstbestendige scholenbouw vraagt om meer dan geld en goede bedoelingen. Maar wat ontbreekt er nou precies…

Lees verder »
descriptionArtikel

IABR 2026 stelt onderliggende systemen van de gebouwde omgeving centraal

4 aug om 08:21 uur

De Internationale Architectuur Biënnale Rotterdam houdt van 18 september tot en met 29 november 2026 haar…

Lees verder »

De veranderende relatie tussen binnen en buiten in hedendaagse architectuur

28 jul om 16:10 uur

Waar gevels van gebouwen eerder voornamelijk werden gezien als een afsluiting of bescherming van het gebouw,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Houten hoogbouw in Delft introduceert flexibel middenhuren

24 jun om 08:42 uur

In Delft is The Urban Woods officieel in gebruik genomen. Het gebouw biedt 102 middenhuurwoningen in een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Negen projecten genomineerd voor Rietveldprijs 2026

19 jun om 09:48 uur

Negen Utrechtse projecten maken dit jaar kans op de Rietveldprijs, de architectuurprijs ter bevordering van de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Woongebouw SAWA in Rotterdam wint BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026

11 jun om 14:54 uur

Woongebouw SAWA in Rotterdam is bekroond als BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026. De jury koos unaniem voor het…

Lees verder »