TBI-ondernemingen bouwen duurzaam Hotel Amstelkwartier

maandag 27 januari 2014
timer 2 min
Amstelside en de TBI-ondernemingen J.P. van Eesteren, Croon Elektrotechniek en Wolter & Dros hebben het contract ondertekend voor de realisatie van het nieuwe hotel in het Amstelkwartier van Amsterdam. "De ontwikkeling heeft de hoogste ambities op het gebied van innovatie, corporate responsibility en duurzaamheid en zal LEED Platinum worden gecertificeerd", zegt Xander Bueno de Musquita van Amstelside.

Amstelside heeft ambitie om 65% energie te besparen en de cycli van afval, water, energie en CO2 te sluiten. Om dit te bereiken is Hotel Amstelkwartier voorzien van een intelligente gevel. Deze verandert onder invloed van de hotelgast, het weer en het moment op de dag. Zo reageert de gevel op het buitenklimaat waardoor geen onnodig warmteverlies of oververhitting optreedt. En als een gast zijn kamer verlaat sluiten isolerende panelen de gevel automatisch af.

 

In de lege hotelkamer stabiliseert de luchtkwaliteit en stopt de toevoer van verse lucht. Daarnaast wordt het hotel uitgerust met een serie slimme duurzame technieken. Klimaatmatten worden mee gestort in de betonvloeren. Deze zorgen voor meer rendement op het energieverbruik en om het comfortgevoel te verhogen dankzij de stralingswarmte. Warm tapwater is afkomstig van WarmteKrachtKoppeling (WKK) die draait op gebruikt en gezuiverd frituurvet. Het afvalwater van bad, douche en wastafel wordt hergebruikt om het toilet te spoelen. Alle materialen zijn zoveel mogelijk gerecycled en afkomstig van lokale leveranciers.

Hotel Amstelkwartier
Hotel Amstelkwartier is zo'n 18.500 m2 groot en krijgt 22 verdiepingen met circa 300 kamers, twee restaurants, een spa/wellness, een rooftopbar, een groente-en fruitkas op het dak en een tweelaagse, ondergronds parkeergarage met 136 plaatsen. Amstelside ontwikkelt Hotel Amstelkwartier in nauwe samenwerking met Intercontinental Hotels Group.

 

Het architectonisch ontwerp is van Mulderblauw Architecten en Architectenbureau Paul de Ruiter. Het integrale projectmanagement wordt verzorgd door 4Building b.v. de TBI-ondernemingen, JP van Eesteren, Croon Elektrotechniek en Wolter & Dros zijn verantwoordelijk voor de gehele realisatie. De bouw start naar verwachting in juli 2014.

http://www.croon.nl

http://www.wolterendros.nl

http://www.jpvaneesteren.nl

Reactie toevoegen

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
TBI-ondernemingen bouwen duurzaam Hotel Amstelkwartier

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Maarten van Kesteren valt opnieuw in de prijzen

26 sep om 10:00 uurtimer4 min

Na zijn veelgeroemde renovatie van de Nimeto-school in Utrecht, is opnieuw een renovatie van Maarten van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Eerste ESG-rapportage BPD: duurzaam en betaalbaar wonen

21 aug om 07:30 uurtimer5 min

Terwijl de Europese Unie de verslaglegging en verantwoording over het duurzaamheidsbeleid van bedrijven…

Lees verder »
descriptionArtikel

Groei bewustwording, maar onvoldoende duurzame bouwprojecten

18 aug om 07:30 uurtimer4 min

Steeds meer internationale bouwpartijen zeggen zich bewust te zijn van het belang…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bouw moet zich voorbereiden op nieuwe Europese emissie-eis

23 jun om 13:45 uurtimer6 min

Demissionair minister Mona Keijzer gaat de aangekondigde aanscherping van de milieu-prestatie-eis (MPG) voor…

Lees verder »
descriptionArtikel

De MPG in relatie tot groot en groots wonen

18 jun om 07:30 uurtimer10 min

De MPG zou moeten aanzetten tot het bouwen met zo min mogelijk absolute impact. Toch komen kleinere woningen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Geven we nog wel les in gezonde gebouwen?

11 jun om 09:00 uurtimer4 min

De nood wordt steeds hoger: geven we kinderen nog wel onderwijs in gezonde gebouwen? Het is één van de centrale…

Lees verder »
descriptionArtikel

Kringloop Integratie Platform verlaagt kosten verduurzaming

26 mei om 07:30 uurtimer11 min

Kun je ruim 35.000 euro besparen door een woning slimmer te verduurzamen? Wel volgens transitiemaker Niels Rood…

Lees verder »
descriptionArtikel

Duurzaam bouwen: kansen om gebouw eigen uitstraling te geven

25 feb om 07:30 uur

We vervolgen de rubriek Future Architects op deze website met Marije Sanders van Archifit. Haar pleidooi: maak…

Lees verder »