SUSREG geeft duurzame impuls aan ontwikkeling van regio’s

dinsdag 5 maart 2013
timer 2 min
Voor het Europese project SUSREG "Stimulating Sustainable Regional Development by means of a Structured Process Approach" heeft W/E adviseurs de rol van coördinator en kennispartner op zich genomen. Het project beoogt het versterken van de rol van duurzame energie en energiebesparing in stedenbouwkundige planning op regioniveau.

Er zijn 17 partners betrokken uit 9 regio’s in 6 landen, waaronder in Nederland de Stadsregio Arnhem Nijmegen en Omgevingsdienst Midden-Holland. Daarnaast zijn nog 7 andere regio’s betrokken in Spanje (2), Italië (2), Tsjechië (1), Denemarken (1) en Cyprus (1). De Hogeschool Utrecht ondersteunt het project met haar didactische kennis vanuit de opleiding voor Master in Urban Area Development. Een andere belangrijke partner is ISOCARP, de internationale beroepsvereniging van stedenbouwkundigen.

 

Jarenlange experts op het gebied van duurzame stedenbouw

"We zijn verheugd dat wij als jarenlange experts op het gebied van duurzame stedenbouw geselecteerd zijn om SUSREG te coördineren en als kennispartner de trainingen voor de Nederlandse regio’s te verzorgen. Dit project geeft een positieve impuls aan de duurzame ontwikkeling in een flink aantal regio’s en draagt bij aan een Europese blauwdruk voor duurzame stedenbouw.", aldus drs. Erik Alsema, senior adviseur bij W/E.

 

Met een totaal projectbudget van € 1,5 mln. wil Europa een impuls geven aan duurzame regionale en stedenbouwkundige planning. SUSREG kent drie fases: In fase één wordt een gestructureerde procesaanpak opgesteld op basis van praktijkvoorbeelden uit de deelnemende landen. Hierbij wordt onder meer de software tool GPR Stedenbouw ingezet. Deze procesaanpak vormt de basis voor een trainingsaanbod dat per land door de lokale kennispartner wordt aangepast aan lokale omstandigheden, wensen en mogelijkheden. In fase twee van het project worden in elke regio specifieke ‘case studies’ uitgevoerd die dienen als voorbeelden van een gestructureerde aanpak.

 

Medewerkers van de regio’s ontvangen on-the-job coaching bij hun werk aan de eigen case study. Fase drie, tenslotte, staat in het teken van bredere kennisoverdracht: op basis van de ervaringen en praktijkvoorbeelden die in fase één en twee zijn opgedaan worden trainingen aangeboden aan de beroepsgroep van stedenbouwkundigen. De verdere verspreiding van de kennis en het trainingsmateriaal – bijvoorbeeld via netwerkbijeenkomsten met regionale organisaties – vormt een belangrijk aandachtspunt binnen het SUSREG project. Het project start in april 2013 en zal ruim 2 jaar lopen.

Reactie toevoegen

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
SUSREG geeft duurzame impuls aan ontwikkeling van regio’s

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Bouw moet zich voorbereiden op nieuwe Europese emissie-eis

23 jun om 13:45 uurtimer6 min

Demissionair minister Mona Keijzer gaat de aangekondigde aanscherping van de milieu-prestatie-eis (MPG) voor…

Lees verder »
descriptionArtikel

De MPG in relatie tot groot en groots wonen

18 jun om 07:30 uurtimer10 min

De MPG zou moeten aanzetten tot het bouwen met zo min mogelijk absolute impact. Toch komen kleinere woningen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Geven we nog wel les in gezonde gebouwen?

11 jun om 09:00 uurtimer4 min

De nood wordt steeds hoger: geven we kinderen nog wel onderwijs in gezonde gebouwen? Het is één van de centrale…

Lees verder »
descriptionArtikel

Kringloop Integratie Platform verlaagt kosten verduurzaming

26 mei om 07:30 uurtimer11 min

Kun je ruim 35.000 euro besparen door een woning slimmer te verduurzamen? Wel volgens transitiemaker Niels Rood…

Lees verder »
descriptionArtikel

Duurzaam bouwen: kansen om gebouw eigen uitstraling te geven

25 feb om 07:30 uur

We vervolgen de rubriek Future Architects op deze website met Marije Sanders van Archifit. Haar pleidooi: maak…

Lees verder »
descriptionArtikel

Innovatieve oogstapp impuls voor circulariteit

17 feb om 07:30 uur

We praten wat af in het land. De organisaties in de bouw die zich bezighouden met verduurzaming en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Collectieve wijkaanpak verduurzaming stimuleert groene groei

17 jan om 07:30 uur

Een collectieve aanpak van wijken met slecht geïsoleerde huizen, waar de verduurzaming in één keer voor hele…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ontdek de kracht van groenblauwe schoolpleinen tijdens de excursie naar basisschool De Verwondering

20 nov 2024

Na het inspirerende Duurzame Gezonde Scholen Congres nodigen we je uit voor een…

Lees verder »