Subsidie voor het gebruik van zonnecellen als bouwmateriaal

donderdag 10 januari 2013
timer 2 min
AgentschapNL heeft het subsidiepotje voor de Energie Investeringsaftrek (EIA 2013) geopend. Hierin zijn subsidies voor het opwekken van duurzame energie in de gevel opgenomen. Gevels leveren daardoor geld op en de investering van organisaties daalt. Bij de renovatie vanZwembad Zevenkampse Ring in Rotterdam is gebruik gemaakt van deze subsidie.

Door gebruik te maken van de EIA 2013 kunnen organisaties investeringen beperken. Om in aanmerking te komen voor subsidie moeten de geïnstalleerde panelen een gezamenlijk piekvermogen van 90 Watt hebben. Ook de omvormer, de aansluiting op het elektriciteitsnet en eventueel ook het zonvolgsysteem komen in aanmerking voor subsidie. Bij het slim opnemen van zonnecellen in de gevel kunnen andere bouwmaterialen achterwege blijven. Op deze manier wordt duurzaam geïnvesteerd en dubbel bespaard.

Zwembad Zevenkampse Ring

Een goed voorbeeld van het gebruik van zonnecellen in de gevel, is de renovatie van het zwembad van Recreatiecentrum Zevenkampse Ring in Rotterdam. De oorspronkelijke gevel was al geruime tijd aan vervanging toe. Het eerste ontwerp betrof een vliesgevel met daarin geëmailleerde glaspanelen. Deze panelen van gekleurd glas hebben de eigenschap onderhoudsarm te zijn en nauwelijks in kleur te degraderen. Het geeft het zwembad een moderne look. Geëmailleerde glaspanelen zien er nagenoeg hetzelfde uit als amorfe zonnepanelen. Met een extra investering van twintig euro per vierkante meter, levert deze gevel bij de huidige energieprijzen, jaarlijks ruim tien euro per vierkante meter op. Na twee jaar verdient deze gevel zichzelf terug. Bovendien zijn subsidies in deze berekening achterwege gelaten. Eind 2012 heeft De Groot & Visser het project bij zwembad Zevenkampse Ring voltooid. 

Het integreren van zonnecellen in gevelszoals in Zwembad Zevenkampse Ring, is de afgelopen jaren flink gepromoot door De Groot & Visser. De aluminium gevelbouwer uit Gorinchem toont bij verschillende projecten aan hoe zonnecellen ingezet kunnen worden als bouwmateriaal. Hierdoor leveren gevels geld op.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Subsidie voor het gebruik van zonnecellen als bouwmateriaal

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Zoetermeer zet solidaire architectuur in de schijnwerpers tijdens Dag van de Architectuur

3 jun om 08:43 uur

Op zaterdag 13 juni opent Zoetermeer zijn deuren voor de jaarlijkse Dag van de Architectuur. Het landelijke…

Lees verder »
descriptionArtikel

Verdichten in de schaduw en geest van Cornelis van Eesteren

1 jun om 11:37 uur

Kun je het erfgoed van Cornelis van Eesteren in Amsterdam op een subtiele en toekomstbestendige manier…

Lees verder »
descriptionArtikel

Paris Proof-vastgoed realiseren: sneller én goedkoper dankzij nieuwe aanpak

26 mei om 14:35 uur

Met een traditionele aanpak betalen we structureel te veel voor duurzame vastgoedtransformaties. Verleg daarom…

Lees verder »
descriptionArtikel

Verbond van Verzekeraars dringt aan op snellere klimaatadaptatie

8 mei om 10:12 uur

Het klimaatbestendig maken van de fysieke leefomgeving vraagt om snellere en concretere maatregelen. Dat stelt…

Lees verder »
descriptionArtikel

Genomineerden BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026 bekend

28 apr om 13:25 uurtimer2 min

De Koninklijke Bond van Nederlandse Architectenbureaus (BNA) heeft de acht genomineerden voor BNA Beste Gebouw…

Lees verder »
descriptionArtikel

Toekomstbestendig bouwen: leren van water in steden

9 apr om 07:30 uurtimer3 min

“Als je je tanden poetst moet je de kraan dichtdraaien. Die oproep van de overheid is bij de meeste mensen wel…

Lees verder »
descriptionArtikel

Symbiotisch bouwen krijgt vorm langs de A58

2 apr om 07:30 uurtimer3 min

Langs de A58 bij Oirschot is het Symbiotisch Bouwen Paviljoen geopend: een experimentele plek waar bouwen,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zwem- en sportcomplex Hoornse Vaart verbindt sport en groen

26 mrt om 07:30 uurtimer2 min

Op korte afstand van station Alkmaar Noord verrijst het nieuwe zwem- en sportcomplex Hoornse Vaart. VenhoevenCS…

Lees verder »