Stuttgart zet prijsvraag uit voor 'radicale herinrichting'

woensdag 19 februari 2020
timer 1 min
Voor een ‘radicale herinrichting’ van de stad heeft de gemeente Stuttgart een prijsvraag uitgezet. Het doel: minder auto’s en een duurzamere leefomgeving. Ook de B14, een soort snelweg die de stad in tweeën deelt, wordt in dit miljardenplan aangepakt.

Architectenbureau KAW is uitgenodigd om mee te dingen naar dit project. Dit gebeurt in een consortium, waarin KAW samenwerkt met nsp christoph schonhoff landschaftsarchitekten stadtplanner en Professor Wolfgang Haller, een expert en autoriteit op het gebied van verkeer. In het plan van KAW wordt vooral het verbinden van de twee delen van de stad nagestreefd.


Ook voorziet het plan een toplocatie voor nieuwe ontwikkelingen, met onder andere ruimte voor kunst, cultuur en sociaal-maatschappelijke ontwikkelingen. In het infrastructurele concept wordt ook rekening gehouden met watermanagement en ecologie. De visie van KAW voorziet een behapbare uitvoering middenin de drukke stad door het geheel op te knippen in kleinere projecten.

Meer informatie over het concept is te lezen op de website van KAW.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Stuttgart zet prijsvraag uit voor 'radicale herinrichting'

Impressie Staatstheater Stuttgart in de plannen van KAW.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Woongebouw SAWA in Rotterdam wint BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026

9 jun om 14:54 uur

Woongebouw SAWA in Rotterdam is bekroond als BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026. De jury koos unaniem voor het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Paris Proof-vastgoed realiseren: sneller én goedkoper dankzij nieuwe aanpak

26 mei om 14:35 uur

Met een traditionele aanpak betalen we structureel te veel voor duurzame vastgoedtransformaties. Verleg daarom…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hanzehogeschool Groningen test houten gebouw digitaal op aardbevingen

20 mei om 11:14 uur

Hanzehogeschool Groningen heeft als eerste in Europa een meerlaags houten gebouw digitaal getest op…

Lees verder »
descriptionArtikel

Genomineerden BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026 bekend

28 apr om 13:25 uurtimer2 min

De Koninklijke Bond van Nederlandse Architectenbureaus (BNA) heeft de acht genomineerden voor BNA Beste Gebouw…

Lees verder »
descriptionArtikel

Adriaan Dessingprijs 2026 zoekt bijzondere Westlandse projecten

19 mrt om 07:30 uurtimer2 min

Westlandse projecten staan in 2026 in de schijnwerpers met de vijfde editie van de Adriaan Dessingprijs. De…

Lees verder »
descriptionArtikel

Drijvend licht maakt waterkwaliteit zichtbaar

12 mrt om 07:30 uurtimer4 min

Waterkwaliteit is een groeiende zorg, terwijl het probleem voor veel mensen onzichtbaar blijft. De installatie…

Lees verder »
descriptionArtikel

Heldere Net Zero-standaard voor de gebouwde omgeving

10 feb om 09:30 uurtimer3 min

De Dutch Green Building Council (DGBC) introduceert, samen met SKAO en Climate Cleanup, een nieuwe Net Zero-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bouwen aan een klimaatneutrale toekomst

3 feb om 07:30 uurtimer3 min

De bouwsector staat op een keerpunt waarin ambitie en realiteit vaak botsen. Terwijl de vraag naar woningen en…

Lees verder »