Stedebouw & Architectuur Talks tijdens BouwBeurs 2017

maandag 6 februari 2017
timer 3 min
Bezoekt u deze week de BouwBeurs in Jaarbeurs Utrecht? Mis dan niet de Stedebouw & Architectuur Talks, onder andere over superlofts, circulair bouwen en de ontwikkeling van 's werelds eerste biobased brug.

De lezingen van Stedebouw & Architectuur vinden plaats in Building Tomorrow in hal 9 van Jaarbeurs Utrecht (zie plattegrond). Digitalisering, robotisering en andere innovatieve ontwikkelingen staan centraal tijdens dit onderdeel.

Onze lezingen vinden iedere dag plaats van 10:40 tot 11:05 uur (uitgezonderd woensdag 8 februari).

  • Maandag 6 februari: Superlofts, de kracht van samenwerken
    Stel je voor: een loftappartement dat je volledig naar je eigen hand zet. Plus de voordelen van collectieve ruimten en voorzieningen, die je samen met je buren bepaalt. Dit kun je nu combineren in een innovatief, duurzaam concept. Superlofts gelooft in de kracht van het collectief en neemt bouwgroepen aan de hand.
    Talk door David Kinkhamer, associate architect bij Marc Koehler Architects en oprichter van Superlofts

  • Dinsdag 7 februari: Een springplank voor circulair bouwen in Limburg
    Op het grensoverschrijdende terrein Avantis ontplooit zich in de komende periode het Laboratorium voor Green Transformable Buildings (GTB Lab), dat een belangrijk onderdeel vormt van IBA Labor, European Innovation Park tussen Duitsland en België. Het (GTB Lab) is een uniek Europees Laboratorium dat fundamentele vernieuwingen in de bouw introduceert. Het gaat hier om een nieuwe filosofie, waarin sloopafval als een fout in het ontwerp wordt beschouwd.
    Talk door Dr. Elma Durmisevic, program/research Leader van EU BAMB Reversible Building Design Group, Universiteit van Twente, oprichter 4D Architects Amsterdam, Grondleger van Labaratorium voor Green Transformable Buildings & Bestuurslid Booosting

  • Donderdag 9 februari: Digitaal Vakmanschap: hoe herwinnen architecten hun centrale rol
    Er verschijnen veel nieuwe technieken in de bouw: 3D printen, lasersnijden, robots die hele gebouwen produceren. Deze technieken kunnen een bedreiging voor de architect vormen maar evengoed een kans om het initiatief naar zich toe te trekken en weer een spilfunctie in het bouwproces te heroveren.
    Talk door Frido van Nieuwamerongen, architect bij Arconiko architeccten en onderzoeker voor innovatieplatform Booosting naar vernieuwing in het architectenvak (zie ook publicatie Digitaal Vakmanschap in de architectuur, 2016)

  • Vrijdag 10 februari: De ontwikkeling van 's werelds eerste Biobased Brug
    Biobased materialen zijn onmisbaar en essentieel op weg naar een biobased circulaire wereld. In dit kader is de ontwikkeling van 's werelds eerste biobased brug een belangrijke mijlpaal. In de talk zullen aanpak en bevindingen van de ontwikkeling en realisatie van deze unieke fiets- en voetgangersbrug worden gepresenteerd. Er zal worden ingegaan op ontwerp, materiaal en productieproces en hun onderlinge samenhang en afhankelijkheid.
    Talk door Emile Quanjel (lector Innovatie Bouwproces en Techniek aan Avans Hogeschool), Katrin Tazelaar (Head of research Department van Technology, Design & Informatica aan Hogeschool Inholland) en Willem Böttger (lector Biobaased Bouwen aan de Hogeschool Avans en HZ).

Meer informatie over de lezingen vindt u op de website van BouwBeurs 2017. Gelijktijdig met deze Talks loopt het event Material Xperience, dat laat zien welke innovatieve, grensverleggende en inspirerende materialen zich aandienen op de markt.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Stedebouw & Architectuur Talks tijdens BouwBeurs 2017

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

WTC Amsterdam onthult nieuwe lobby, ontworpen door TANK

10 sep om 10:20 uur

WTC Amsterdam heeft vandaag de nieuwe publieke lobby geopend, ontworpen door interieurarchitectenbureau TANK…

Lees verder »
descriptionArtikel

KJ Den Haag opgeleverd: nieuwe stadsentree voor Den Haag Centraal Station

9 sep om 14:00 uur

KJ Den Haag aan het Koningin Julianaplein voor Den Haag Centraal Station is opgeleverd. Het nieuwe gebouw vormt…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vijf locaties aangewezen voor versnelde bouw 30.000 woningen

7 sep om 08:18 uur

Minister Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening) heeft de eerste vijf locaties…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van inzicht naar actie: Paris Proof in het hoger onderwijs

1 sep om 08:51 uur

De verduurzaming van onderwijsvastgoed is in volle gang en het is een van de grootste opgaven waar…

Lees verder »
descriptionArtikel

IKOC Noord-Scharwoude combineert zorg, onderwijs en opvang

24 aug om 09:45 uur

In juni 2027 wordt in het dorp Noord-Scharwoude in de gemeente Dijk en Waard het eerste Integraal Kind- en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Prioriteit of visie: wat ontbreekt er echt in scholenbouw?

17 aug om 09:14 uur

Toekomstbestendige scholenbouw vraagt om meer dan geld en goede bedoelingen. Maar wat ontbreekt er nou precies…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ontzorgen en zoeken naar synergie

11 aug om 13:47 uur

In Nederland is onderwijsvastgoed complex vanwege de split incentive tussen schoolbesturen en stichtingen…

Lees verder »
descriptionArtikel

IABR 2026 stelt onderliggende systemen van de gebouwde omgeving centraal

4 aug om 08:21 uur

De Internationale Architectuur Biënnale Rotterdam houdt van 18 september tot en met 29 november 2026 haar…

Lees verder »