Start bouw nieuwe woonwijk De Akkerranden in Oudenhoorn

donderdag 5 augustus 2021

Start bouw nieuwe wijk De Akkerranden in Oudenhoorn. Vlnr: Wethouder Peter Schop gemeente Hellevoetsluis, Paul Opstal (BPD) en Guido Voermans (Vorm 6D).

De eerste paal is geslagen, de bouw van de wijk De Akkerranden gaat van start. Aan de rand van de dorpskern van Oudenhoorn komen 180 nieuwe woningen. De duurzame woningen worden gebouwd voor verschillende doelgroepen. Naast rijwoningen, twee-onder-een-kapwoningen en vrijstaande woningen komen er ook sociale huurappartementen en starterswoningen. De eerste twee fasen zijn uitverkocht, fase 3 is nu in verkoop. In de zomer van 2022 worden de eerste woningen opgeleverd.

Wethouder Peter Schop: "Deze nieuwe wijk is belangrijk voor de toekomst van Oudenhoorn. Er is grote behoefte aan meer woningen. Het is mooi dat we 180 woningen kunnen toevoegen aan de 600 woningen die Oudenhoorn nu telt. Waar ik blij mee ben, is dat er ook betaalbare woningen komen in De Akkerranden. Het is belangrijk dat er voldoende sociale huur- en koopwoningen zijn in Oudenhoorn."  

Groen en duurzaam wonen

In de Akkerranden is het rustig wonen aan de rand van de dorpskern met uitzicht op het weidse polderlandschap en recreatiemogelijkheden dichtbij. Pal naast de nieuwe woonwijk ligt de uitgestrekte polder en kunnen bewoners optimaal genieten van het buitenleven. Meer stadse voorzieningen zijn binnen handbereik: in Hellevoetsluis, Brielle, Spijkenisse of Rotterdam.

Paul Opstal, locatiemanager bij BPD | Bouwfonds Gebiedsontwikkeling: "In De Akkerranden woon je midden in de natuur. Er komt veel groen, water en nestkasten voor vogels en vleermuizen. Door het talud langs het water aan te leggen als een bloemrijke rand wordt de biodiversiteit vergroot, dit verwijst naar de akkerranden zoals we die in de landbouw kennen."

De 180 nieuwe woningen worden allemaal gasloos en (bijna) energieneutraal. Guido Voermans, directeur Bouw en Ontwikkeling bij aannemer Vorm 6D: "Alle woningen worden voorzien van een bodemwarmtepomp en zonnepanelen. Hiermee zijn de energielasten veel lager dan bij bestaande woningen, en zijn de nieuwe woningen klaar voor de toekomst."

Veel ontmoetingsruimte

De nieuwe woningen zijn toekomstbestendig, maar het dorpse karakter van Oudenhoorn blijft zo veel mogelijk behouden. Alle woningen liggen rond een centrale brink. Hier is ook de groene ontmoetingsruimte en belangrijkste speelplek voor kinderen. In De Akkerranden zijn veel mogelijkheden om elkaar te ontmoeten. In de korte straatjes met verspringende bebouwing komen kleinere speelplekken en is er ruimte voor ontmoeting tussen kinderen en ouders. Aan de rand van de wijk komt een nieuw wandelpad langs het water dat via een bruggetje verbonden is met het weidse polderlandschap.
 
Meer weten? Kijk op www.nieuwbouw-deakkerranden.nl

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Haarlem: verrassend veelzijdig in vorm, stijl en uitstraling

1 dec om 07:30 uurtimer4 min

Afgelopen vrijdag verscheen een nieuw boek over de stedelijke ontwikkeling en architectuur in Haarlem, getiteld…

Lees verder »
descriptionArtikel

START-Ivry: wonen van binnenuit herdefiniëren

25 nov om 07:30 uurtimer8 min

“Wonen is meer dienend aan de logica van de ontwikkelaar dan aan de realiteit van het dagelijks leven.” Daarom…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe school X11 versterkt stedelijk leven Merwede

13 nov om 07:30 uurtimer5 min

NEXT architects heeft met Rademacher de Vries Architecten de ontwerpcompetitie gewonnen voor X11, de Utrechtse…

Lees verder »
descriptionArtikel

MVRDV: bolvormig ontwerp scheelt ruimte op straatniveau

10 nov om 17:15 uurtimer5 min

Met The Grand Ballroom zorgt MVRDV opnieuw voor een iconisch ontwerp. Het architectenbureau won hiermee de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Floris Alkemade: ‘De contouren van een andere bouwcultuur’

6 nov om 10:45 uurtimer4 min

Demografische ontwikkelingen hebben een enorme impact op onze woningvoorraad. Na de geboortegolf van weleer is…

Lees verder »
descriptionArtikel

Kiezen en formeren in tijden van woningnood

5 nov om 07:30 uurtimer10 min

In het kader van de Tweede Kamerverkiezingen sprak ons Expertpanel zich uit over de woningnood. Welke…

Lees verder »
descriptionArtikel

De kracht van overkoepelende architectuur

23 okt om 07:30 uurtimer8 min

In de rubriek Bouwiconen wandelt architect Roel van der Zeeuw langs diverse opmerkelijke bouwblokken in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Europees platform impuls voor architectuurontwerpwedstrijden

2 okt om 07:30 uurtimer4 min

Het project European Platform for Architectural Design Competitions (ARCH-E) geeft architecten betere kansen om…

Lees verder »