Start bouw 402 huurwoningen in Eindhoven ontwikkeld met bewoners

vrijdag 29 mei 2015
timer 2 min
Na 2,5 jaar tijd werken met meer dan 1.000 mensen in tientallen bijeenkomsten, start de bouw van 402 huurwoningen SPACE-S in Eindhoven. Sinds december 2012 heeft Woonbedrijf, woningcorporatie in Eindhoven en opdrachtgever van SPACE-S, de toekomstige bewoners van de buurt mee laten denken over hun woonomgeving en huurwoning. Tussen eind 2016 en voorjaar 2017 moet de buurt klaar zijn.

 


SPACE-S is onderdeel van Strijp-S, dat transformeert van industrieterrein naar hoog stedelijk gebied. Dit betekent dat er in de wijk een relatief grote 'massa' wordt ontwikkeld die past bij de stedelijke dichtheid.

 

Hofjes

 

Toekomstige bewoners vinden het belangrijk dat deze massa een prettige 'lichtheid' krijgt; ze zien zich zelf al wonen aan de hofjes. De hofjes met groen zijn straks de verbinding tussen de zeven woongebouwen. Er is ook veel aandacht voor gezamenlijke ruimten, bijvoorbeeld een gezamenlijke woonkamer en een moestuin. Deelnemers zien ook graag levendigheid en ondernemerschap terug op SPACE-S. Er zijn opvallend veel kleine ondernemers die wonen en werken op een nieuwe creatieve manier willen combineren.



Samen ontwerpen


Om de woningen en woongebouwen te ontwerpen, ging een team van bewoners en architecten met elkaar aan de slag tijdens de zogenaamde ontwerpateliers. Ze keken onder andere naar woningplattegronden, gevels, materialen, ramen, balkons, groeninrichting, paden en hekken.

 

Op basis van schetsen, voorbeelden en visualisaties konden bewoners hun mening geven. Zo werd direct duidelijk welke uitwerkingen in de smaak vielen, en welke opties afgestreept konden worden. In juni 2014 is dit voorlopige ontwerp vastgesteld door de bewoners, die is in het najaar verder uitgewerkt en daarna is de vergunning ingediend.

 

Klaar in het voorjaar van 2017


Als het hele plan gereed is in het voorjaar van 2017 dan staan er 402 huurwoningen in een mix van allerlei verschillende typen, verdeeld over zeven gebouwen. Het was een wens van de bewoners om die mix overal door te voeren. Dus op bijna elke verdieping van elk gebouw vind je de verschillende woningtypen. De vorderingen in de wijk zijn op Facebook te volgen. 

 

Er komen 151 appartementen (variërend van klein tot groot), 61 lofts, 44 studio's voor begeleid wonen met 3 gemeenschappelijke ruimtes en 143 studentenwoningen (groepswoningen en zelfstandige). De huurprijzen van de woningen liggen (nagenoeg allemaal) onder de huurtoeslaggrens.

 

De huurprijzen voor de reguliere appartementen variëren van Euro 470,00 tot Euro 640,00 en de loftwoningen vanaf Euro 540,00. Studentenwoningen kosten vanaf Euro 225,00 voor een kamer en Euro 340,00 voor een zelfstandige eenheid.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Start bouw 402 huurwoningen in Eindhoven ontwikkeld  met bewoners

Space-S, co-creatie in Eindhoven.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

START-Ivry: wonen van binnenuit herdefiniëren

25 nov om 07:30 uurtimer8 min

“Wonen is meer dienend aan de logica van de ontwikkelaar dan aan de realiteit van het dagelijks leven.” Daarom…

Lees verder »
descriptionArtikel

Volop noviteiten voor architecten

18 nov om 07:30 uurtimer5 min

De eerste editie van ARCHITECT@WORK op de locatie Kromhouthal (Amsterdam) trok 1.736 bezoekers. Zij kwamen af…

Lees verder »
descriptionArtikel

Kiezen en formeren in tijden van woningnood

5 nov om 07:30 uurtimer10 min

In het kader van de Tweede Kamerverkiezingen sprak ons Expertpanel zich uit over de woningnood. Welke…

Lees verder »
descriptionArtikel

De kracht van overkoepelende architectuur

23 okt om 07:30 uurtimer8 min

In de rubriek Bouwiconen wandelt architect Roel van der Zeeuw langs diverse opmerkelijke bouwblokken in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Prefab Efficiency Award voor Vlieg Engineering met Rodly

20 okt om 07:30 uurtimer5 min

De innovatieve, digitale tool Rodly heeft op de vakbeurs PREFAB de Prefab Efficiency Award 2025 gewonnen. De…

Lees verder »
descriptionArtikel

‘Ik merk dat we niet gewend zijn aan plankritiek stedenbouw’

9 okt om 07:30 uurtimer5 min

Ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan presenteert de Beroepsvereniging van Nederlandse Stedebouwkundigen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Europees platform impuls voor architectuurontwerpwedstrijden

2 okt om 07:30 uurtimer4 min

Het project European Platform for Architectural Design Competitions (ARCH-E) geeft architecten betere kansen om…

Lees verder »
descriptionArtikel

Schakelen tussen strategie en praktijk in de wijk

26 sep om 07:30 uurtimer11 min

Hoe kom je van mooie plannen voor een wijk tot concrete actie? Dat onderwerp staat centraal tijdens de viering…

Lees verder »