Spiegeltorentjes benadrukken pracht Noorse natuur

woensdag 21 december 2016
timer 1 min
De Noorse kunstenaar Jeppe Hein raakte geïnspireerd door het opmerkelijke landschap van het Kistefos Sculpture Park. Hij ontwierp het “Path of Silence”, waarin de schoonheid van de getrapte helling en terrassen extra wordt benadrukt.

Hein zette een reeks spiegelpanelen neer en creëerde daaromheen een kronkelend wandelpad en een waterstroom. Doel: “Het creëren van een dialoog tussen de plaats en het object”. Het labyrint van spiegels omsluit drie ruimtes, die de stilte van het bijzondere gebied markeren. In de spiegelende stelen wordt de omringende natuur weergegeven.

Overpeinzingen loslaten

Het fraaie staaltje landschapsarchitectuur is bedoeld om bezoekers aan te moedigen hun overpeinzingen los te laten en te genieten van de stilte en het natuurschoon. Het waterpaviljoen is voorzien van een mozaïek van lokale stenen, het patroon is afgeleid van “the Frequency Watercolours”.


Uiteindelijk is het volgens Hein de bedoeling dat mensen al wandelend door het spiegelkunstwerk de innerlijke rust vinden. Bovendien hoopt Hein te bereiken dat mensen een bepaalde verbondenheid met de natuur voelen.


Het landschapsproject werd in samenspraak met het Kistefos Museum ontworpen.



Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Spiegeltorentjes benadrukken pracht Noorse natuur

Frédéric Boudin ©

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Bijzonder gebouw dankzij weloverwogen ontwerpbeslissing

23 okt om 08:57 uur

In Amsterdam verrijst momenteel met Elements een energieneutraal hoogbouwproject met uitkragingen tot twaalf…

Lees verder »
descriptionArtikel

Marianne Loof benoemd tot voorzitter BNA

13 okt om 11:00 uur

De ledenraad van de Koninklijke Bond van Nederlandse Architectenbureaus (BNA) heeft Marianne Loof benoemd tot…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ontwerp nieuw Learning Centre op Zernike Campus vastgesteld

13 okt om 09:21 uur

De Rijksuniversiteit Groningen heeft het ontwerp van Benthem Crouwel Architects en Nieuwe Architecten voor het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Keynote uitgelicht: Kees Klomp op het Duurzame & Gezonde Scholen Congres

5 okt om 11:55 uur

Hoe zorg je dat een school niet alleen duurzaam gebouwd is, maar ook de mensen die er werken en leren…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zo ontzorg je scholen in de hele vastgoedketen

30 sep om 10:28 uur

Onderwijsvastgoed is in Nederland complex vanwege de split incentive: gemeenten en schoolbesturen hebben elk…

Lees verder »
descriptionArtikel

Tumult brengt Groningse cultuur samen onder één dak

30 sep om 10:00 uur

Groningen heeft er een nieuw cultureel adres bij. Tumult, tot voor kort bekend onder de naam VRIJDAG, opende…

Lees verder »
descriptionArtikel

Houten woontoren The Urban Woods in Delft officieel geopend

29 sep om 14:00 uur

In Delft is The Urban Woods officieel geopend: volgens de initiatiefnemers de hoogste houten woontoren van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Samenwerken aan betere onderwijshuisvesting

28 sep om 11:30 uur

In november 2025 was Jonas Grütters een van de genomineerden voor de Smaakmaker Award tijdens het Duurzame…

Lees verder »