Spiegeltorentjes benadrukken pracht Noorse natuur

woensdag 21 december 2016
timer 1 min
De Noorse kunstenaar Jeppe Hein raakte geïnspireerd door het opmerkelijke landschap van het Kistefos Sculpture Park. Hij ontwierp het “Path of Silence”, waarin de schoonheid van de getrapte helling en terrassen extra wordt benadrukt.

Hein zette een reeks spiegelpanelen neer en creëerde daaromheen een kronkelend wandelpad en een waterstroom. Doel: “Het creëren van een dialoog tussen de plaats en het object”. Het labyrint van spiegels omsluit drie ruimtes, die de stilte van het bijzondere gebied markeren. In de spiegelende stelen wordt de omringende natuur weergegeven.

Overpeinzingen loslaten

Het fraaie staaltje landschapsarchitectuur is bedoeld om bezoekers aan te moedigen hun overpeinzingen los te laten en te genieten van de stilte en het natuurschoon. Het waterpaviljoen is voorzien van een mozaïek van lokale stenen, het patroon is afgeleid van “the Frequency Watercolours”.


Uiteindelijk is het volgens Hein de bedoeling dat mensen al wandelend door het spiegelkunstwerk de innerlijke rust vinden. Bovendien hoopt Hein te bereiken dat mensen een bepaalde verbondenheid met de natuur voelen.


Het landschapsproject werd in samenspraak met het Kistefos Museum ontworpen.



Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Spiegeltorentjes benadrukken pracht Noorse natuur

Frédéric Boudin ©

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Rotterdam herstelt de dynamiek van water en natuur in de stad

16 apr om 09:11 uurtimer3 min

Rotterdam staat voor de opgave om water niet langer uitsluitend te beheersen, maar te integreren in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Symbiotisch bouwen krijgt vorm langs de A58

2 apr om 07:30 uurtimer3 min

Langs de A58 bij Oirschot is het Symbiotisch Bouwen Paviljoen geopend: een experimentele plek waar bouwen,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Netto Natuurwinst: bouwen met biodiversiteit als norm

31 mrt om 07:30 uurtimer2 min

Vanaf 2024 geldt in het Verenigd Koninkrijk een wettelijke verplichting om bij bouwprojecten de biodiversiteit…

Lees verder »
descriptionArtikel

Adriaan Dessingprijs 2026 zoekt bijzondere Westlandse projecten

19 mrt om 07:30 uurtimer2 min

Westlandse projecten staan in 2026 in de schijnwerpers met de vijfde editie van de Adriaan Dessingprijs. De…

Lees verder »
descriptionArtikel

Drijvend licht maakt waterkwaliteit zichtbaar

12 mrt om 07:30 uurtimer4 min

Waterkwaliteit is een groeiende zorg, terwijl het probleem voor veel mensen onzichtbaar blijft. De installatie…

Lees verder »
descriptionArtikel

Manifest Gemeenten Natuurinclusief naar Tweede Kamer

4 mrt om 09:30 uurtimer2 min

Achttien gemeenten hebben onlangs gezamenlijk een manifest aangeboden aan de Tweede Kamer waarin ze hun ambitie…

Lees verder »
descriptionArtikel

Heldere Net Zero-standaard voor de gebouwde omgeving

10 feb om 09:30 uurtimer3 min

De Dutch Green Building Council (DGBC) introduceert, samen met SKAO en Climate Cleanup, een nieuwe Net Zero-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bouwen aan een klimaatneutrale toekomst

3 feb om 07:30 uurtimer3 min

De bouwsector staat op een keerpunt waarin ambitie en realiteit vaak botsen. Terwijl de vraag naar woningen en…

Lees verder »