Snøhetta wint competitie met geometrische toren

vrijdag 19 augustus 2016
timer 1 min
Een competitie om het nieuwe hoofdkantoor van de Banque Libano Francaise (BLF) in Beiroet te ontwerpen is gewonnen door Snøhetta. Het gebouw wordt gekenmerkt door een geometrische gevel waar grote terrassen uit zijn gesneden.

Het betreft de eerste commissie van Snøhetta in Libanon. Het architectenbureau wilde met het BLF hoofdkantoor herkenbaar maken, los van evoluerende bedrijfsstrategieën en wijzigingen in het interieur. Om dit te bewerkstelligen is de architectuur ‘zowel generiek als conceptueel’, met een esthetiek die de toekomst van de bank centraal stelt.


Impressie van het ontwerp van Snøhetta voor de Banque Libano Francaise.
© Snøhetta


In de bank worden ook openbare ruimtes gerealiseerd op de begane grond. Door een doorzichtige gevel worden deze ruimtes verbonden met de straat en de wijk om het gebouw heen. De privé- en werkruimtes worden om de gedeelde terrassen heen ontworpen. Zo dienen de terrassen als het ijkpunt van de werkomgeving, waar de meeste sociale interactie plaatsvindt.


Impressie van de openbare terrassen.
© Snøhetta


Snøhetta werkt momenteel nog aan het definitief maken van het ontwerp. Het is nog niet bekend wanneer de bouw start.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Snøhetta wint competitie met geometrische toren

Impressie van het ontwerp voor de Banque Libano Francaise in Beirut. © Snøhetta

© Snøhetta © Snøhetta
© Snøhetta © Snøhetta
© Snøhetta © Snøhetta

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

START-Ivry: wonen van binnenuit herdefiniëren

25 nov om 07:30 uurtimer8 min

“Wonen is meer dienend aan de logica van de ontwikkelaar dan aan de realiteit van het dagelijks leven.” Daarom…

Lees verder »
descriptionArtikel

Volop noviteiten voor architecten

18 nov om 07:30 uurtimer5 min

De eerste editie van ARCHITECT@WORK op de locatie Kromhouthal (Amsterdam) trok 1.736 bezoekers. Zij kwamen af…

Lees verder »
descriptionArtikel

Prefab Efficiency Award voor Vlieg Engineering met Rodly

20 okt om 07:30 uurtimer5 min

De innovatieve, digitale tool Rodly heeft op de vakbeurs PREFAB de Prefab Efficiency Award 2025 gewonnen. De…

Lees verder »
descriptionArtikel

‘Ik merk dat we niet gewend zijn aan plankritiek stedenbouw’

9 okt om 07:30 uurtimer5 min

Ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan presenteert de Beroepsvereniging van Nederlandse Stedebouwkundigen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Europees platform impuls voor architectuurontwerpwedstrijden

2 okt om 07:30 uurtimer4 min

Het project European Platform for Architectural Design Competitions (ARCH-E) geeft architecten betere kansen om…

Lees verder »
descriptionArtikel

Doordacht bouwen, vandaag en morgen

18 sep om 07:30 uurtimer4 min

Met het nieuwe thema Thoughtful Tomorrow krijgt de beurs ARCHITECT@WORK dit jaar in Amsterdam een vervolg in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Tim: biobased bouwmethodiek maakt houtbouw betaalbaar

17 sep om 08:30 uurtimer3 min

Houtbouw ontwikkelt zich in hoog tempo, maar het kan nog sneller, flexibeler en betaalbaarder worden. En dat…

Lees verder »
descriptionArtikel

Oplossingen bedenken voor steden bij zeespiegelstijging

8 sep om 07:30 uurtimer5 min

In Den Haag, mooie stad achter de duinen, wordt in oktober een interessant programma georganiseerd over de…

Lees verder »