Snøhetta wint competitie met geometrische toren

vrijdag 19 augustus 2016
timer 1 min
Een competitie om het nieuwe hoofdkantoor van de Banque Libano Francaise (BLF) in Beiroet te ontwerpen is gewonnen door Snøhetta. Het gebouw wordt gekenmerkt door een geometrische gevel waar grote terrassen uit zijn gesneden.

Het betreft de eerste commissie van Snøhetta in Libanon. Het architectenbureau wilde met het BLF hoofdkantoor herkenbaar maken, los van evoluerende bedrijfsstrategieën en wijzigingen in het interieur. Om dit te bewerkstelligen is de architectuur ‘zowel generiek als conceptueel’, met een esthetiek die de toekomst van de bank centraal stelt.


Impressie van het ontwerp van Snøhetta voor de Banque Libano Francaise.
© Snøhetta


In de bank worden ook openbare ruimtes gerealiseerd op de begane grond. Door een doorzichtige gevel worden deze ruimtes verbonden met de straat en de wijk om het gebouw heen. De privé- en werkruimtes worden om de gedeelde terrassen heen ontworpen. Zo dienen de terrassen als het ijkpunt van de werkomgeving, waar de meeste sociale interactie plaatsvindt.


Impressie van de openbare terrassen.
© Snøhetta


Snøhetta werkt momenteel nog aan het definitief maken van het ontwerp. Het is nog niet bekend wanneer de bouw start.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Snøhetta wint competitie met geometrische toren

Impressie van het ontwerp voor de Banque Libano Francaise in Beirut. © Snøhetta

© Snøhetta © Snøhetta
© Snøhetta © Snøhetta
© Snøhetta © Snøhetta

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Bijzonder gebouw dankzij weloverwogen ontwerpbeslissing

23 okt om 08:57 uur

In Amsterdam verrijst momenteel met Elements een energieneutraal hoogbouwproject met uitkragingen tot twaalf…

Lees verder »
descriptionArtikel

Marianne Loof benoemd tot voorzitter BNA

13 okt om 11:00 uur

De ledenraad van de Koninklijke Bond van Nederlandse Architectenbureaus (BNA) heeft Marianne Loof benoemd tot…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ontwerp nieuw Learning Centre op Zernike Campus vastgesteld

13 okt om 09:21 uur

De Rijksuniversiteit Groningen heeft het ontwerp van Benthem Crouwel Architects en Nieuwe Architecten voor het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Keynote uitgelicht: Kees Klomp op het Duurzame & Gezonde Scholen Congres

5 okt om 11:55 uur

Hoe zorg je dat een school niet alleen duurzaam gebouwd is, maar ook de mensen die er werken en leren…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zo ontzorg je scholen in de hele vastgoedketen

30 sep om 10:28 uur

Onderwijsvastgoed is in Nederland complex vanwege de split incentive: gemeenten en schoolbesturen hebben elk…

Lees verder »
descriptionArtikel

Tumult brengt Groningse cultuur samen onder één dak

30 sep om 10:00 uur

Groningen heeft er een nieuw cultureel adres bij. Tumult, tot voor kort bekend onder de naam VRIJDAG, opende…

Lees verder »
descriptionArtikel

Houten woontoren The Urban Woods in Delft officieel geopend

29 sep om 14:00 uur

In Delft is The Urban Woods officieel geopend: volgens de initiatiefnemers de hoogste houten woontoren van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Samenwerken aan betere onderwijshuisvesting

28 sep om 11:30 uur

In november 2025 was Jonas Grütters een van de genomineerden voor de Smaakmaker Award tijdens het Duurzame…

Lees verder »