Slachthuisterrein Haarlem omgetoverd tot woongebied

donderdag 8 november 2018
timer 1 min
In opdracht van gebiedsontwikkelaar BPD gaat Team Slachthuishof het Slachthuisterrein in Haarlem ombouwen tot woon- en werkgebied.

In het gebied komt onder andere een popcentrum. Er wordt in het gebied een mix aan functies gerealiseerd, waaronder wonen, culturele voorzieningen, horeca en bedrijvigheid. Team Slachthuishof geeft aan dat het popcentrum urgent is en als eerste onderdeelvan het project wordt uitgevoerd. Doordat de bouw van het popcentrum als gescheiden bouwopgave is meegegeven in de aanbesteding, kan de realisatie ervan in het Slachthuis project in de planning naar voren worden getrokken. 


De woningen die in het woon- en werkgebied worden gerealiseerd, zijn gasloos. Er wordt binnen de woningen veel aandacht besteed aan waterbergend vermogen. Het water dat niet in het groen infiltreert, wordt opgevangen en vastgehouden door een integraal systeem van wadi's en goten. Op de nieuwe woningen worden zonnepanelen geplaatst. 


Omdat het Team Slachthuishof goede communicatie en participatie essentieel vindt in een dergelijk traject is in het voortraject al veel met betrokkenen en buurtbewoners gesproken. Ook is het ontwerp van de openbare ruimte samen met buurtbewoners doorgenomen. 

Reactie toevoegen

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Slachthuisterrein Haarlem omgetoverd tot woongebied

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Bouw moet zich voorbereiden op nieuwe Europese emissie-eis

23 jun om 13:45 uurtimer6 min

Demissionair minister Mona Keijzer gaat de aangekondigde aanscherping van de milieu-prestatie-eis (MPG) voor…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van der Pekbuurt: verrassend eenvoudig en geraffineerd

19 jun om 07:30 uurtimer6 min

De Van der Pekbuurt lag onlangs nog onder een kritisch vergrootglas, maar je kunt het ontwerp van Jan Ernst van…

Lees verder »
descriptionArtikel

De MPG in relatie tot groot en groots wonen

18 jun om 07:30 uurtimer10 min

De MPG zou moeten aanzetten tot het bouwen met zo min mogelijk absolute impact. Toch komen kleinere woningen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Geven we nog wel les in gezonde gebouwen?

11 jun om 09:00 uurtimer4 min

De nood wordt steeds hoger: geven we kinderen nog wel onderwijs in gezonde gebouwen? Het is één van de centrale…

Lees verder »
descriptionArtikel

S&A Podcast Luisterlandschap: rafelrandjes en straatcultuur

4 jun om 08:02 uurtimer4 min

Vincent van der Klei (Studioninedots) is de ‘architect van de rafelrandjes’ en vertelt in de nieuwe S&A…

Lees verder »
descriptionArtikel

Kringloop Integratie Platform verlaagt kosten verduurzaming

26 mei om 07:30 uurtimer11 min

Kun je ruim 35.000 euro besparen door een woning slimmer te verduurzamen? Wel volgens transitiemaker Niels Rood…

Lees verder »
descriptionArtikel

Thonik: strepen laten strategie stralen

20 mei om 07:30 uurtimer13 min

De ontwerpers van thonik ontwikkelen visuele identiteiten die je terugziet in uitingen als supergraphics,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Placemaking: geringe ingrepen met grote impact

1 mei om 07:30 uurtimer14 min

Hoe maak je openbare ruimtes aantrekkelijker, leefbaarder en functioneler voor een gemeenschap? Dat is het vak…

Lees verder »