Semi-ondergronds huis is ondersteboven gebouwd

dinsdag 10 mei 2016
timer 2 min
House Pibo, een monolithisch huis in het Belgische Maldegem, heeft een minimale impact op de omgeving door zijn omgekeerde lay-out: woonkamer op de begane grond, slaapkamers onder de grond.

Ongelijke niveaus

OYO architects uit Gent werd de vrije hand gegeven in het ontwerpen van een ecologisch en compact huis. Dit leidde direct tot het idee om het huis ondersteboven te zetten, laat de architect weten, met bovendien een begane grond met ongelijke niveaus zodat het groene dak een minimale impact op de omgeving heeft.


Kenmerkend aan House Pibo is het glooiiende dak. Door OYO architecst.


Kenmerkend aan House Pibo is het gebogen dak dat uit de grond lijkt te rijzen. Hierop zijn bloemen en planten aangelegd die het huis het hele jaar door voorzien van een ander uiterlijk. De glooiing van het dak wordt doorbroken door twee delen van het huis die het groen contrasteren met een strakke, grijze gevel. De gehele gevel is bedekt in een rubbermembraan die het interieur waterdicht maakt en het huis lichtelijk van kleur doet veranderen, afhankelijk van de weersconditie.
 

Scandinavische sfeer

De entree van het huis geeft tevens toegang tot de ondergrondse slaapkamers. Deze worden in de zomer gekoeld door de aarde op het dak. De woon- en eetkamer op de begane grond zijn verdeeld in ongelijke niveaus zodat het zonlicht via een groot raam diep in het huis kan schijnen, zelfs tot aan de slaapkamers.


Het interieur van House Pibo in Maldegem, door OYO architects.


Het interieur is gemaakt van warme materialen om een Scandinavisch-achtige sfeer te creëren. Dit uit zich in de houten vloer, witte wanden en een stenen open haard die tevens vanaf het terras als barbecue gebruikt kan worden. 

Reactie toevoegen

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Semi-ondergronds huis is ondersteboven gebouwd

House Pibo in Maldegem lijkt uit de grond te rijzen. Copyright: Cafeine

Copyright: Cafeine Copyright: Cafeine

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Van der Pekbuurt: verrassend eenvoudig en geraffineerd

19 jun om 07:30 uurtimer6 min

De Van der Pekbuurt lag onlangs nog onder een kritisch vergrootglas, maar je kunt het ontwerp van Jan Ernst van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gevels van kersenpitten of rioolwater

17 jun om 07:30 uurtimer2 min

In onze digitale magazines ontdek je bijzondere aspecten van de bouw in de rubriek Bouwstenen. Zoals het…

Lees verder »
descriptionArtikel

MVRDV neemt 'out of the box' wel heel letterlijk

6 jun om 07:30 uurtimer4 min

Met een grote diversiteit aan uitkragende loggia's, erkers en hangende balkons tekent MVRDV voor een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Na SAWA nog verder de hoogte in met hout

27 mei om 07:30 uurtimer5 min

Deze maand ontvangen de eerste bewoners van SAWA in Rotterdam hun huissleutels. Daarmee is een belangrijke…

Lees verder »
descriptionArtikel

Kringloop Integratie Platform verlaagt kosten verduurzaming

26 mei om 07:30 uurtimer11 min

Kun je ruim 35.000 euro besparen door een woning slimmer te verduurzamen? Wel volgens transitiemaker Niels Rood…

Lees verder »
descriptionArtikel

Sta jij ook op het podium van Congres Natuurlijk 2025?

19 mei om 16:00 uurtimer2 min

Op donderdag 27 november 2025 vindt in het provinciehuis van Overijssel (Zwolle) de zevende editie plaats van…

Lees verder »
descriptionArtikel

De finesses van prefab houtbouw

19 mei om 11:00 uurtimer8 min

Op de levendige vakbeurs Houtbouw gaf Bob Elzen (Treetek) vorige week een diepgaand inkijkje in de ontwikkeling…

Lees verder »
descriptionArtikel

Meer mogelijkheden dankzij nieuwe biobased productbladen

15 mei om 07:30 uurtimer10 min

Niet alleen bouwbedrijven zetten steeds meer in op het gebruik van biobased grondstoffen, ook de GWW-sector…

Lees verder »