Samen bouwen aan beweegvriendelijke stad

maandag 20 augustus 2018
timer 2 min
Er is veel meer gezondheidswinst te behalen door omgevingsbeleid. Dit concludeert de Raad voor de leefomgeving en infrastructuur (Rli) in zijn recente advies ‘De stad als gezonde habitat’. Volgens de Raad moet er naar gezondheidsbescherming ook aandacht komen voor gezondheidsbevordering.

Dit gebeurt volgens de Raad nog te weinig. Op het Nationaal Voetgangers Congres, dat plaatsvindt op 25 september 2018 in Amsterdam, zal tijdens de sessie ‘De stad als gezonde habitat’ meer aandacht worden besteed aan dit onderwerp. Zo wordt ingegaan op hoe de stad vorm kan krijgen als beweegvriendelijke stad.

Herontwerpen van de eigen leefomgeving

Een hulpmiddel om de beweegvriendelijke stad vorm te geven is een nieuwe tool, ontwikkeld door Mobycon. De tool, genaamd Streetsketch, is een interactieve tool waarmee een straat binnen een paar minuten kan worden (her)ontworpen. De app is makkelijk in gebruik, waardoor bewoners en andere belanghebbenden stap voor stap kunnen meehelpen met het ontwerpen van hun stad.

Workshop

Mobycon organiseert op het Nationaal Voetgangers Congres een workshop rondom deze app om de gebruiker hiermee wegwijs te maken. Tijdens deze workshop is de situatie Nieuwe Binnenweg, Rotterdam als uitgangspunt genomen. Streetsketch kan in deze worden ingezet door ambtenaren en bewoners om deze straat opnieuw te ontwerpen. Ruimte voor fietsers en voetgangers staat bij deze herinrichting centraal. Tijdens de workshop zullen sprekers Lennart Nout en Eveline de Jong van Mobycon uitleg geven over het gebruik en het ontstaan van de applicatie en is er voldoende ruimte om zelf aan de slag te gaan.

Interesse in deze thema’s? 

Bovengenoemde interessante thema’s worden behandeld tijdens het Nationaal Voetgangers Congres, samen met nog tal van andere boeiende onderwerpen. Het gehele programma van het congres is te vinden op de website van dit evenement. 


Wil je zeker zijn van een plek tijdens het Nationaal Voetgangers Congres? Meld je dan snel aan via deze link! Gun je jouw collega’s ook een inspirerende dag? Nodig ze dan uit om deel te nemen. Zij mogen bij vermelding van jouw organisatienaam voor €50,- deelnemen.


Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Samen bouwen aan beweegvriendelijke stad

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Amsterdamse Sluisbuurt krijgt zoöperatie Zoë: wonen als ecosysteem

27 jan om 09:00 uurtimer3 min

Met de start van de bouw van Zoë krijgt de Sluisbuurt op Zeeburgereiland in Amsterdam er een bijzonder…

Lees verder »
descriptionArtikel

Digitaal ontwerpen: ‘Gebouwen gaan meer op de natuur lijken’

19 jan om 07:30 uurtimer16 min

Digitaal geprogrammeerd ontwerpen verandert het vak van architect razendsnel. Bij the ArchiTech Company ziet…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwspraak of samenspraak?

13 jan om 07:30 uurtimer4 min

Rond Oud en Nieuw verscheen onze nieuwe Innovatiecatalogus 2026. Ter inleiding schreef hoofdredacteur Ysbrand…

Lees verder »
descriptionArtikel

Top 10 innovaties: zonnepanelen als bouwmateriaal

12 jan om 07:30 uurtimer7 min

In onze jaarlijkse Top 10 van innovaties bespreekt Guus Mulder (TKI Urban Energy) de meest actuele innovaties…

Lees verder »
descriptionArtikel

Top 10 innovaties: van thuisbatterij tot prijsdoorbraak

6 jan om 07:30 uurtimer8 min

Ook dit jaar beleefde Guus Mulder (TKI Urban Energy) veel plezier aan het samenstellen van tien pareltjes van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Volop nieuws in Innovatiecatalogus 2026

5 jan om 07:30 uurtimer4 min

De net nieuw verschenen Innovatiecatalogus 2026 pakt een breed spectrum van onderwerpen beet. Van ontwerpen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Trend & monitor: burgercollectieven

31 dec 2025 timer5 min

Het is een innovatieve trend die hoogleraar Anke van Hal (Nyenrode Business Universiteit) ziet op het gebied…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gaan deze drie innovaties het in 2026 maken?

29 dec 2025 timer5 min

Begin januari verschijnt onze Innovatiecatalogus 2026 met ook dit jaar weer de Top 10 van innovaties die in…

Lees verder »