Renovatie Amstel Station in volle gang

vrijdag 14 juni 2019
timer 2 min
De renovatie van station Amsterdam Amstel is een fase verder, nu de verbouwing van de omgeving is voltooid. Na de zomer volgt renovatie van de stationshal.

Zo is het voorplein geheel vernieuwd, met stenen trappen naar de stationshal. Doordat het station op een terp is gebouwd, is er een flink hoogteverschil tussen stationshal en -plein, schrijft OV-Magazine. De trappen gaan de stationshal ook verbinden met een bewaakte, ondergrondse fietsenstalling die plek biedt aan 3650 fietsen. Daar wordt momenteel aan gewerkt.


De taxistandplaatsen bevonden zich op het voorplein. Die zijn nu verhuisd naar de zuidzijde van het station, bij het busplatform. Het busstation is een kwartslag gedraaid, waardoor de bussen ook zichtbaar zijn vanuit de stationshal. Er zijn nu acht halteperrons en drie bufferplaatsen.


De luifel van het busstation is met zo’n 25 meter verlengd en biedt nu ook onderdak aan de ingang van de nieuw gebouwde parkeergarage. De aangelegen Julianalaan is heringericht voor auto, fiets en voetganger. Daarmee blijft het Julianaplein, ten oosten van het station, beschikbaar voor auto’s en bussen.

Rijksmonument

Met de herinrichting van het stationsgebied vormt het Amstelstation weer een natuurlijk en overzichtelijk geheel met het deels gerenoveerde historische stationsgebouw uit 1939, ontworpen door de architecten H.G.J. Schelling (NS) en J. Leupen (gemeente Amsterdam).

Volgende fase

De verbouwing nadert nu een volgende fase: na de zomer wordt de monumentale stationshal gerenoveerd, waarna het station op de toekomst is voorbereid. Dagelijks maken zo’n 80.000 reizigers gebruik van het station. De renovatie van de stationshal is naar verwachting in het derde kwartaal van 2020 klaar.



Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Renovatie Amstel Station in volle gang

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Amsterdamse Sluisbuurt krijgt zoöperatie Zoë: wonen als ecosysteem

27 jan om 09:00 uurtimer3 min

Met de start van de bouw van Zoë krijgt de Sluisbuurt op Zeeburgereiland in Amsterdam er een bijzonder…

Lees verder »
descriptionArtikel

Digitaal ontwerpen: ‘Gebouwen gaan meer op de natuur lijken’

19 jan om 07:30 uurtimer16 min

Digitaal geprogrammeerd ontwerpen verandert het vak van architect razendsnel. Bij the ArchiTech Company ziet…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwspraak of samenspraak?

13 jan om 07:30 uurtimer4 min

Rond Oud en Nieuw verscheen onze nieuwe Innovatiecatalogus 2026. Ter inleiding schreef hoofdredacteur Ysbrand…

Lees verder »
descriptionArtikel

Top 10 innovaties: zonnepanelen als bouwmateriaal

12 jan om 07:30 uurtimer7 min

In onze jaarlijkse Top 10 van innovaties bespreekt Guus Mulder (TKI Urban Energy) de meest actuele innovaties…

Lees verder »
descriptionArtikel

Top 10 innovaties: van thuisbatterij tot prijsdoorbraak

6 jan om 07:30 uurtimer8 min

Ook dit jaar beleefde Guus Mulder (TKI Urban Energy) veel plezier aan het samenstellen van tien pareltjes van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Volop nieuws in Innovatiecatalogus 2026

5 jan om 07:30 uurtimer4 min

De net nieuw verschenen Innovatiecatalogus 2026 pakt een breed spectrum van onderwerpen beet. Van ontwerpen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Trend & monitor: burgercollectieven

31 dec 2025 timer5 min

Het is een innovatieve trend die hoogleraar Anke van Hal (Nyenrode Business Universiteit) ziet op het gebied…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gaan deze drie innovaties het in 2026 maken?

29 dec 2025 timer5 min

Begin januari verschijnt onze Innovatiecatalogus 2026 met ook dit jaar weer de Top 10 van innovaties die in…

Lees verder »