Postkantoor in Ten Post aardbevingsbestendig en energieneutraal gemaakt.

maandag 10 september 2018
timer 2 min
In Ten Post, een Gronings dorp middenin het aardbevingsgebied, is een oud postkantoor opgeknapt, aardbevingsbestendig en energieneutraal gemaakt. De vrijstaande en aardgasvrije eengezinswoning is klaar voor nieuwe bewoners. Het wordt twee jaar ter beschikking gesteld aan een gezin uit het aardbevingsgebied dat ook mee wil praten over de toekomst van Groningen.

 

Om te laten zien dat het mogelijk is om beschadigde huizen in Groningen voor een acceptabele prijs te versterken, te verbeteren en meteen ook energieneutraal te maken, hebben Van Wijnen, QuakeShield en Urgenda de krachten gebundeld. Als je toch aan de slag gaat met een woning, pak dan meteen de kans iets positiefs toe te voegen en het huis klaar te maken voor een aargasvrije toekomst. Dat verdienen de Groningers na al die jaren van stress en afwachten. Een veilige woning zonder energierekening.
 
 

Ruimte voor gesprek

Het huis in Ten Post is aangekocht en aangepakt om te laten zien hoe het ook kan. Een positief concreet voorbeeld waarmee partijen het gesprek willen starten met bewoners, overheden en bedrijven over de toekomst van Groningen. De voormalige winkel aan de voorkant van het huis wordt ingericht voor rondetafelgesprekken. Gesprekken die leiden tot actie, dat is het doel.
 
 

Ambassadeurs toekomstbestendig wonen

De initiatiefnemers zijn op zoek naar mensen die nu in het aardbevingsgebied wonen en last hebben (gehad) van aardbevingen. Misschien wonen ze al jaren in een container of bij vrienden of zijn ze bang in hun eigen huis. Mensen die twee jaar in Ten Post willen wonen, graag meepraten en een paar keer per jaar hun woning open willen stellen voor geïnteresseerd publiek, wordt gevraagd zich aan te melden. Diegenen die de meest aansprekende brief sturen met redenen waarom juist zij in dat huis zouden willen wonen, worden gekozen als ambassadeurs van toekomstbestendig wonen in Groningen en mogen twee jaar gratis wonen in Ten Post.
 
 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Postkantoor in Ten Post aardbevingsbestendig en energieneutraal gemaakt.

Oude postkantoor in Ten Post aardbevingsbestendig gemaakt en energieneutraal.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Nieuwe gids: in vijf fasen woningen splitsen

14 jan om 07:30 uurtimer3 min

Ontdek ook de nieuwe Splitgids, een praktische handleiding die gemeenten,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuw Mosveen: impuls voor Den Haag Zuidwest

7 jan om 07:30 uur

De renovatie van 224 naoorlogse portiekwoningen in Den Haag Zuidwest kan met veel minder CO₂- uitstoot worden…

Lees verder »
descriptionArtikel

Meer financiële ruimte voor woningbouwcorporaties

22 dec 2025 timer2 min

Het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke ordening heeft bekendgemaakt dat woningbouwcorporaties vanaf…

Lees verder »
Mundus Brique Architecten
descriptionArtikel

Scholenbouwrevolutie in Twente

28 okt 2025 timer4 min

Nog één week en Stedebouw & Architectuur heet je welkom bij de vijfde editie van het Duurzame & Gezonde…

Lees verder »
descriptionArtikel

Geen sloop, maar hergebruik op Zernike campus

30 sep 2025 timer4 min

Herbruikbaarheid, aanpasbaarheid en eigenheid van het gebouw zijn de kernbegrippen van de herontwikkeling van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Maarten van Kesteren valt opnieuw in de prijzen

26 sep 2025 timer4 min

Na zijn veelgeroemde renovatie van de Nimeto-school in Utrecht, is opnieuw een renovatie van Maarten van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Transformatie van stedelijke rafelrandjes

16 apr 2025 timer8 min

De nieuwe Stedebouw & Architectuur is uit! Met een fraaie uitwerking van het thema Transformatie &…

Lees verder »
descriptionArtikel

‘Een gebouw moet iets teruggeven aan buurt en bewoners’

20 mrt 2025

Als architect bestudeert Ianthe Mantingh eerst de samenleving zelf om uiteindelijk sterke buurten te gaan…

Lees verder »