Pixelwooncomplex creëert harmonie tussen park en woning

dinsdag 27 oktober 2015
timer 2 min
Met project 79 & Park van Bjarke Ingels Group (BIG) wordt een wooncomplex op harmonieuze wijze geïntegreerd in een groene omgeving in Stockholm. De 140 nieuwe appartementen worden als prefab houten units geplaatst en worden ieder voorzien van een daktuin die de ‘grens tussen park en gebouw’ moeten vervagen.

Het wooncomplex moet naast het Royal National City Park in de Gärdet stadswijk van Stockholm gerealiseerd worden. De woningen bestaan uit units die één tot zes slaapkamers tellen en in vier rechthoekige secties om een openlucht plein liggen. Onder de woningen wordt ruimte gecreëerd voor horecagelegenheden.


Verbonden daktuinen

De daken van de woningen, en daarmee de terrassen, lopen stapsgewijs af naar beneden. Zo groeien de daktuinen in elkaar over en creëert het groen natuurlijke barrières voor de privéterrassen. De woningen van glas en cederhout kijken uit over het Royal National City Park. “De noordoostelijke hoek ligt het verst van het park en heeft daarmee in vergelijking het slechtste uitzicht; deze woningen zijn dus omhoog getrokken voor een weids uitzicht,” aldus architectenbureau BIG. Opdrachtgever van het project is Oscar Productions.


Pixeluitstraling

Vanaf een afstand lijkt het wooncomplex op een ‘verzameling pixels’, zoals BIG het noemt. “Deze manipulatie geeft het niet alleen een organische expressie, het biedt ook een gecontroleerde en goedkope bouwwijze door het gebruik van prefab units met standaardgroottes.”


Bekijk ook een ander project van BIG, waarmee de zuinigste afvalverwerkingsfabriek wordt gerealiseerd, inclusief stoomringgenerator om de CO2-footrpint inzichtelijk te maken.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Pixelwooncomplex creëert harmonie tussen park en woning

De daktuinen van het wooncomplex lopen af en vloeien in elkaar over.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Woongebouw SAWA in Rotterdam wint BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026

9 jun om 14:54 uur

Woongebouw SAWA in Rotterdam is bekroond als BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026. De jury koos unaniem voor het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zoetermeer zet solidaire architectuur in de schijnwerpers tijdens Dag van de Architectuur

3 jun om 08:43 uur

Op zaterdag 13 juni opent Zoetermeer zijn deuren voor de jaarlijkse Dag van de Architectuur. Het landelijke…

Lees verder »
descriptionArtikel

Verdichten in de schaduw en geest van Cornelis van Eesteren

1 jun om 11:37 uur

Kun je het erfgoed van Cornelis van Eesteren in Amsterdam op een subtiele en toekomstbestendige manier…

Lees verder »
descriptionArtikel

Biobased hout en hergebruik geven Midwerk een nieuw thuis

28 mei om 13:52 uur

In Sappemeer is het nieuwe gebouw voor Midwerk opgeleverd, ontworpen door De Zwarte Hond. Midwerk is het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Paris Proof-vastgoed realiseren: sneller én goedkoper dankzij nieuwe aanpak

26 mei om 14:35 uur

Met een traditionele aanpak betalen we structureel te veel voor duurzame vastgoedtransformaties. Verleg daarom…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hanzehogeschool Groningen test houten gebouw digitaal op aardbevingen

20 mei om 11:14 uur

Hanzehogeschool Groningen heeft als eerste in Europa een meerlaags houten gebouw digitaal getest op…

Lees verder »
descriptionArtikel

Verbond van Verzekeraars dringt aan op snellere klimaatadaptatie

8 mei om 10:12 uur

Het klimaatbestendig maken van de fysieke leefomgeving vraagt om snellere en concretere maatregelen. Dat stelt…

Lees verder »
descriptionArtikel

Genomineerden BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026 bekend

28 apr om 13:25 uurtimer2 min

De Koninklijke Bond van Nederlandse Architectenbureaus (BNA) heeft de acht genomineerden voor BNA Beste Gebouw…

Lees verder »