Pixelwooncomplex creëert harmonie tussen park en woning

dinsdag 27 oktober 2015
timer 2 min
Met project 79 & Park van Bjarke Ingels Group (BIG) wordt een wooncomplex op harmonieuze wijze geïntegreerd in een groene omgeving in Stockholm. De 140 nieuwe appartementen worden als prefab houten units geplaatst en worden ieder voorzien van een daktuin die de ‘grens tussen park en gebouw’ moeten vervagen.

Het wooncomplex moet naast het Royal National City Park in de Gärdet stadswijk van Stockholm gerealiseerd worden. De woningen bestaan uit units die één tot zes slaapkamers tellen en in vier rechthoekige secties om een openlucht plein liggen. Onder de woningen wordt ruimte gecreëerd voor horecagelegenheden.


Verbonden daktuinen

De daken van de woningen, en daarmee de terrassen, lopen stapsgewijs af naar beneden. Zo groeien de daktuinen in elkaar over en creëert het groen natuurlijke barrières voor de privéterrassen. De woningen van glas en cederhout kijken uit over het Royal National City Park. “De noordoostelijke hoek ligt het verst van het park en heeft daarmee in vergelijking het slechtste uitzicht; deze woningen zijn dus omhoog getrokken voor een weids uitzicht,” aldus architectenbureau BIG. Opdrachtgever van het project is Oscar Productions.


Pixeluitstraling

Vanaf een afstand lijkt het wooncomplex op een ‘verzameling pixels’, zoals BIG het noemt. “Deze manipulatie geeft het niet alleen een organische expressie, het biedt ook een gecontroleerde en goedkope bouwwijze door het gebruik van prefab units met standaardgroottes.”


Bekijk ook een ander project van BIG, waarmee de zuinigste afvalverwerkingsfabriek wordt gerealiseerd, inclusief stoomringgenerator om de CO2-footrpint inzichtelijk te maken.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Pixelwooncomplex creëert harmonie tussen park en woning

De daktuinen van het wooncomplex lopen af en vloeien in elkaar over.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Rotterdam herstelt de dynamiek van water en natuur in de stad

16 apr om 09:11 uurtimer3 min

Rotterdam staat voor de opgave om water niet langer uitsluitend te beheersen, maar te integreren in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Toekomstbestendig bouwen: leren van water in steden

9 apr om 07:30 uurtimer3 min

“Als je je tanden poetst moet je de kraan dichtdraaien. Die oproep van de overheid is bij de meeste mensen wel…

Lees verder »
descriptionArtikel

Symbiotisch bouwen krijgt vorm langs de A58

2 apr om 07:30 uurtimer3 min

Langs de A58 bij Oirschot is het Symbiotisch Bouwen Paviljoen geopend: een experimentele plek waar bouwen,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Netto Natuurwinst: bouwen met biodiversiteit als norm

31 mrt om 07:30 uurtimer2 min

Vanaf 2024 geldt in het Verenigd Koninkrijk een wettelijke verplichting om bij bouwprojecten de biodiversiteit…

Lees verder »
descriptionArtikel

Podcast: mens, natuur en gebouw in één samenhangend systeem

30 mrt om 07:30 uur

Nadine Troost, transitiemaker op het gebied van regeneratief ontwerpen, zoekt met bouwpartijen naar antwoorden…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zwem- en sportcomplex Hoornse Vaart verbindt sport en groen

26 mrt om 07:30 uurtimer2 min

Op korte afstand van station Alkmaar Noord verrijst het nieuwe zwem- en sportcomplex Hoornse Vaart. VenhoevenCS…

Lees verder »
descriptionArtikel

Adriaan Dessingprijs 2026 zoekt bijzondere Westlandse projecten

19 mrt om 07:30 uurtimer2 min

Westlandse projecten staan in 2026 in de schijnwerpers met de vijfde editie van de Adriaan Dessingprijs. De…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zonnepanelen op gevels: kansen voor utiliteitsgebouwen

13 mrt om 07:30 uurtimer3 min

Eigenaren en gebruikers van kantoren, scholen of musea kunnen naast daken ook gevels benutten voor zonne-…

Lees verder »