Philips en Desso lanceren lichtdoorlatend tapijt

donderdag 1 mei 2014
timer 2 min
Philips en Desso – wereldspelers in respectievelijk verlichting en tapijt – lanceren tijdens de bouwbeurs Building Holland, die van 6-8 mei plaatsvindt in de RAI, innovatieve LED-tapijtverlichting. De samenwerking tussen de twee bedrijven werd eind 2013 aangekondigd. De afgelopen maanden is de oplossing uitvoerig getest en zijn de eerste pilotprojecten succesvol geïnstalleerd.

 

Het gepatenteerde lichtdoorlatende tapijt inspireert en informeert gasten en bezoekers, helpt ze te orienteren in een onbekende omgeving en verhoogt de veiligheid door duidelijke markering van bijvoorbeeld vluchtwegen. Zo kunnen video's, infographics en logo’s worden weergegeven. Het kan ook worden gebruikt voor het begroeten van een belangrijke gast, of om bezoekers te informeren over de actuele wachttijd of actueel nieuws.

 

De vloer wordt een dynamisch oppervlak

“Deze innovatie verandert de beleving van mensen in een ruimte. De vloer wordt een dynamisch oppervlak met oneindig veel toepassingen. Mensen hebben van nature de neiging om licht te volgen. Dit was het uitgangspunt voor de ontwikkeling van deze innovatieve LED-tapijtverlichting. Daarnaast biedt het een nieuw niveau van ontwerpvrijheid aan architecten en designers.  De voordelen van Desso tapijt, zoals de verbeterde kwaliteit van binnenlucht, akoestiek en comfort sluiten goed aan bij de mogelijkheden van Philips LED-verlichting en zorgt voor een uniek product”, aldus Ed Huibers, Marketing en Sales Director bij Philips Lighting.

 

Het creëren van innovatieve vloerbedekkingsoplossingen

Roland Jonkhoff, Regional Managing Director Desso: “We weten dat mensen 90% van hun tijd binnen doorbrengen en onze visie daarop heeft geleid tot het creëren van innovatieve vloerbedekkingsoplossingen die bijdragen aan de gezondheid en het welzijn van mensen. Deze nieuwe oplossing, die is ontwikkeld samen met onze partner Philips, voldoet aan deze behoefte en biedt spannende manieren om de interactie tussen de binnenruimte en haar gebruikers te versterken.”

 

De introductie vindt op 6 mei 12.30 uur plaats op de Desso stand 08.202 van Building Holland, RAI Amsterdam.

 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Philips en Desso lanceren lichtdoorlatend tapijt

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Zonnepanelen op gevels: kansen voor utiliteitsgebouwen

13 mrt om 07:30 uurtimer3 min

Eigenaren en gebruikers van kantoren, scholen of musea kunnen naast daken ook gevels benutten voor zonne-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Carbon budget: de tijd dringt

3 mrt om 09:00 uurtimer2 min

In de nieuwe publicatie Low Carbon Urbanism leggen experts van BURA, LEVS architecten en Urban Climate…

Lees verder »
descriptionArtikel

Denk mee over betere MPG

27 feb om 10:00 uurtimer3 min

De MilieuPrestatie Gebouwen (MPG) is een van de maatstaven waarmee de bouwsector de duurzaamheid kan sturen en…

Lees verder »

Wat gebouwen ons vertellen over hoe we samenleven

16 feb om 11:03 uurtimer4 min

Architectuur is nooit neutraal. Elk gebouw, elke straat en elke woonwijk vertelt iets over de tijd waarin het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Heldere Net Zero-standaard voor de gebouwde omgeving

10 feb om 09:30 uurtimer3 min

De Dutch Green Building Council (DGBC) introduceert, samen met SKAO en Climate Cleanup, een nieuwe Net Zero-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe MPG in 2026: praktijktoets helpt ontwerpers

13 jan om 11:00 uurtimer7 min

De aanscherpingen van de milieuprestatie-eisen voor nieuwbouw, die per 1 juli gaan gelden, zijn zonder of met…

Lees verder »
descriptionArtikel

Maarten van Kesteren valt opnieuw in de prijzen

26 sep 2025 timer4 min

Na zijn veelgeroemde renovatie van de Nimeto-school in Utrecht, is opnieuw een renovatie van Maarten van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Eerste ESG-rapportage BPD: duurzaam en betaalbaar wonen

21 aug 2025 timer5 min

Terwijl de Europese Unie de verslaglegging en verantwoording over het duurzaamheidsbeleid van bedrijven…

Lees verder »