Philipe Samyn: hotel in steengroeve in Zhoushan

woensdag 19 november 2014
timer 2 min
Philippe Samyn, op 19 maart in Rotterdam aanwezig voor het exclusieve Samyn Evenement, werkt wereldwijd aan projecten: voetgangersbrug in Santiago de Chile, de hoofdzetel van de Europese Centrale Bank in Frankfurt, bankgebouw in Parijs. Voor een steengroeve in Zhoushan in China ontwierp Samyn een hotel – een inventieve invoeging in een natuurlijke setting.

Zijn ingrepen in het (stedelijk) landschap, zoals in Zhoushan vallen op. Opvallend is ook zijn interdisciplinaire aanpak van projecten. Elk project is een voortdurend zoeken naar een optimale integratie van technieken en materialen met functionaliteit en design, en dat ook aangetuurd vanuit een ecologische ambitie.

 

Ecologie

Zorg om het milieu, met oog voor energiezuinigheid (zero energy zoals het pas geopende AGC hoofdkantoor in Louvain La Neuve ) en hergebruik van materialen zijn thema’s die in veel projecten terugkeren. In EUROPA, het nieuwe hoofdgebouw voor de Raad van Europa in Brussel, maakt Samyn gebruik van afgedankte eikenhouten kozijnen, afkomstig  uit alle lidstaten van de EU. In een patchwork zijn die kozijnen samengevoegd tot een gevel die deel uitmaakt van de tweede huid façade van dit bijzondere gebouw, een meesterstuk van deze bijzondere architect.

 

Samyn Evenement 

Deze en andere projecten plus belangrijke thema’s in de architectuurpraktijk van Philippe Samyn komen aan de orde tijdens het exclusieve Samyn Evenement dat Stedebouw & Architectuur in samenwerking met IMd Raadgevende Ingenieurs organiseert. Geïnteresseerd in dit evenement? Aanmelden? Kijk hier voor meer informatie.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Philipe Samyn: hotel in steengroeve in Zhoushan

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

START-Ivry: wonen van binnenuit herdefiniëren

25 nov om 07:30 uurtimer8 min

“Wonen is meer dienend aan de logica van de ontwikkelaar dan aan de realiteit van het dagelijks leven.” Daarom…

Lees verder »
descriptionArtikel

Volop noviteiten voor architecten

18 nov om 07:30 uurtimer5 min

De eerste editie van ARCHITECT@WORK op de locatie Kromhouthal (Amsterdam) trok 1.736 bezoekers. Zij kwamen af…

Lees verder »
descriptionArtikel

Prefab Efficiency Award voor Vlieg Engineering met Rodly

20 okt om 07:30 uurtimer5 min

De innovatieve, digitale tool Rodly heeft op de vakbeurs PREFAB de Prefab Efficiency Award 2025 gewonnen. De…

Lees verder »
descriptionArtikel

‘Ik merk dat we niet gewend zijn aan plankritiek stedenbouw’

9 okt om 07:30 uurtimer5 min

Ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan presenteert de Beroepsvereniging van Nederlandse Stedebouwkundigen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Europees platform impuls voor architectuurontwerpwedstrijden

2 okt om 07:30 uurtimer4 min

Het project European Platform for Architectural Design Competitions (ARCH-E) geeft architecten betere kansen om…

Lees verder »
descriptionArtikel

Doordacht bouwen, vandaag en morgen

18 sep om 07:30 uurtimer4 min

Met het nieuwe thema Thoughtful Tomorrow krijgt de beurs ARCHITECT@WORK dit jaar in Amsterdam een vervolg in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Tim: biobased bouwmethodiek maakt houtbouw betaalbaar

17 sep om 08:30 uurtimer3 min

Houtbouw ontwikkelt zich in hoog tempo, maar het kan nog sneller, flexibeler en betaalbaarder worden. En dat…

Lees verder »
descriptionArtikel

Oplossingen bedenken voor steden bij zeespiegelstijging

8 sep om 07:30 uurtimer5 min

In Den Haag, mooie stad achter de duinen, wordt in oktober een interessant programma georganiseerd over de…

Lees verder »