Parkeertoren als ‘zeilboot op de rivier’

woensdag 30 december 2015
timer 1 min
In Zuid-Korea is door IROJE KHM Architects het White Boat gebouw gerealiseerd, een automatische parkeertoren die met strakke eenvoud de binnenstad van Seoul siert. Volgens de architect ziet het gebouw eruit als ‘de boeg van een schip’ dat ‘s nachts de aandacht trekt als ‘een enorme, bewegende stedelijke installatie’.

De toren is bekleed met aluminium platen en wordt doorbroken door een raam van polycarbonaat. Door dit raam heen kan men auto’s op stalen liften van en naar hun parkeerplaatsen zien gaan. Het raam biedt naast een kijkje in de toren van buitenaf ook natuurlijk licht in de parkeertoren. Het gebouw beslaat een oppervlak van ca. 56 m2, maar biedt parkeerplek verspreid over meerdere verdiepingen met een oppervlak van in totaal 464 m2.


De parkeertoren is onderdeel van het complex ‘Silver Boat’ – vandaar de naam ‘White Boat. Het complex is ontworpen met drie gebogen wanden, een representatie van een zeilboot op de rivier Han Gang. Dit omdat er vroeger op de locatie een aanmeerpunt voor een veerboot over de rivier lag. De gebogen wanden van het complex zijn ook terug te vinden in de White Boat parkeertoren. 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Parkeertoren als ‘zeilboot op de rivier’

De White Boat parkeertoren in Seoul. © Sergio Pirrone

© Sergio Pirrone © Sergio Pirrone
© Sergio Pirrone © Sergio Pirrone
Het Silver Boat complex, gelegen naast de parkeertoren. © Sergio Pirrone Het Silver Boat complex, gelegen naast de parkeertoren. © Sergio Pirrone
© Sergio Pirrone © Sergio Pirrone
© Sergio Pirrone © Sergio Pirrone
© Sergio Pirrone © Sergio Pirrone

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

WTC Amsterdam onthult nieuwe lobby, ontworpen door TANK

10 sep om 10:20 uur

WTC Amsterdam heeft vandaag de nieuwe publieke lobby geopend, ontworpen door interieurarchitectenbureau TANK…

Lees verder »
descriptionArtikel

IKOC Noord-Scharwoude combineert zorg, onderwijs en opvang

24 aug om 09:45 uur

In juni 2027 wordt in het dorp Noord-Scharwoude in de gemeente Dijk en Waard het eerste Integraal Kind- en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Prioriteit of visie: wat ontbreekt er echt in scholenbouw?

17 aug om 09:14 uur

Toekomstbestendige scholenbouw vraagt om meer dan geld en goede bedoelingen. Maar wat ontbreekt er nou precies…

Lees verder »
descriptionArtikel

IABR 2026 stelt onderliggende systemen van de gebouwde omgeving centraal

4 aug om 08:21 uur

De Internationale Architectuur Biënnale Rotterdam houdt van 18 september tot en met 29 november 2026 haar…

Lees verder »

De veranderende relatie tussen binnen en buiten in hedendaagse architectuur

28 jul om 16:10 uur

Waar gevels van gebouwen eerder voornamelijk werden gezien als een afsluiting of bescherming van het gebouw,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Houten hoogbouw in Delft introduceert flexibel middenhuren

24 jun om 08:42 uur

In Delft is The Urban Woods officieel in gebruik genomen. Het gebouw biedt 102 middenhuurwoningen in een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Negen projecten genomineerd voor Rietveldprijs 2026

19 jun om 09:48 uur

Negen Utrechtse projecten maken dit jaar kans op de Rietveldprijs, de architectuurprijs ter bevordering van de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Woongebouw SAWA in Rotterdam wint BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026

11 jun om 14:54 uur

Woongebouw SAWA in Rotterdam is bekroond als BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026. De jury koos unaniem voor het…

Lees verder »