Ontwikkeling ‘Delft Village’ stap dichterbij

woensdag 1 juni 2016
timer 1 min
Het initiatief voor een ‘Delft Village’ gaat door naar de ontwerpfase. Op basis van de resultaten uit de haalbaarheidsstudie is recent de ontwikkelingsovereenkomst ondertekend met als doel het idee verder uit te werken naar een door partijen gedragen ontwerp.

Centrale schakel

‘Delft Village’ is een op de Delfts blauwe huizen geïnspireerd initiatief dat iets wil toevoegen aan de gebiedsontwikkeling in Nieuw Delft en aan de stad. Het project moet de sterke kwaliteiten van de stad verbinden: het nieuwe stationsgebied met de historische binnenstad en de rijke Porselein blauwe geschiedenis met moderne innovaties, aldus Nieuw Delft.


De locatie voor het concept is veld 1 uit het stedenbouwkundig plan in het Van Leeuwenhoekkwartier. Architect Frits van Dongen (voorheen Rijksbouwmeester) werkt het idee verder uit naar een ontwerp. Ontwikkelaar Ter Steege begeleidt de ontwikkeling van de locatie namens de opdrachtgever Delft Village bv.


Het voorlopige ontwerp wordt eind 2016 verwacht. Ontwikkelingen zijn te volgen op Nieuw Delft.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Ontwikkeling ‘Delft Village’ stap dichterbij

3D-impressie van Nieuw Delft met aanduiding van de locatie van Delft Village.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Amsterdamse Sluisbuurt krijgt zoöperatie Zoë: wonen als ecosysteem

27 jan om 09:00 uurtimer3 min

Met de start van de bouw van Zoë krijgt de Sluisbuurt op Zeeburgereiland in Amsterdam er een bijzonder…

Lees verder »
descriptionArtikel

Digitaal ontwerpen: ‘Gebouwen gaan meer op de natuur lijken’

19 jan om 07:30 uurtimer16 min

Digitaal geprogrammeerd ontwerpen verandert het vak van architect razendsnel. Bij the ArchiTech Company ziet…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwspraak of samenspraak?

13 jan om 07:30 uurtimer4 min

Rond Oud en Nieuw verscheen onze nieuwe Innovatiecatalogus 2026. Ter inleiding schreef hoofdredacteur Ysbrand…

Lees verder »
descriptionArtikel

Top 10 innovaties: zonnepanelen als bouwmateriaal

12 jan om 07:30 uurtimer7 min

In onze jaarlijkse Top 10 van innovaties bespreekt Guus Mulder (TKI Urban Energy) de meest actuele innovaties…

Lees verder »
descriptionArtikel

Top 10 innovaties: van thuisbatterij tot prijsdoorbraak

6 jan om 07:30 uurtimer8 min

Ook dit jaar beleefde Guus Mulder (TKI Urban Energy) veel plezier aan het samenstellen van tien pareltjes van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Volop nieuws in Innovatiecatalogus 2026

5 jan om 07:30 uurtimer4 min

De net nieuw verschenen Innovatiecatalogus 2026 pakt een breed spectrum van onderwerpen beet. Van ontwerpen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Trend & monitor: burgercollectieven

31 dec 2025 timer5 min

Het is een innovatieve trend die hoogleraar Anke van Hal (Nyenrode Business Universiteit) ziet op het gebied…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gaan deze drie innovaties het in 2026 maken?

29 dec 2025 timer5 min

Begin januari verschijnt onze Innovatiecatalogus 2026 met ook dit jaar weer de Top 10 van innovaties die in…

Lees verder »