Omzet van de bouw in de min

maandag 17 november 2014
timer 2 min
De omzet van de bouw (zonder projectontwikkelaars) is voor het tweede kwartaal op rij in de min terechtgekomen. Volgens het CBS is de omzet in het derde kwartaal van 2014 met ruim anderhalf procent gedaald vergeleken met hetzelfde kwartaal vorig jaar.

 

Dankzij een goed eerste kwartaal is de bouw er wel in geslaagd de eerste drie maanden van 2014 positief af te sluiten, zij het minimaal. Deze groei is wel volledig toe te schrijven aan de kleine en middelgrote bedrijven (tot 100 werkenden). Bij de grote bedrijven (100 werkenden en meer) is de omzet in de eerste drie kwartalen van 2014 met ruim 3 procent gedaald vergeleken met dezelfde periode van 2013.

 

Positief is wel dat het aantal verkochte bestaande woningen al vijf kwartalen op rij stijgt ten opzichte van een jaar eerder. Verder is totale waarde van de bouwvergunningen in 2014 (januari – augustus) met bijna 17 procent gestegen tot een bedrag van ruim 6,6 miljard euro. Ook het aantal faillissementen daalt nog steeds, in september met bijna 25%.

 

Een volledig overzicht van CBS over het derde kwartaal verschijnt in Stedebouw & Architectuur themanummer Renovatie & Herstructurering dat in december verschijnt. 

Word nu lid van Acquire Publishing en u ontvangt dit nummer op 19 december 2014, evenals al onze andere magazines, zoals B:ton , als u daarvoor kiest.
 

Een betaald lidmaatschap geeft u bovendien de mogelijkheid al onze verschenen magazine digitaal na te lezen.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Omzet van de bouw in de min

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

START-Ivry: wonen van binnenuit herdefiniëren

25 nov om 07:30 uurtimer8 min

“Wonen is meer dienend aan de logica van de ontwikkelaar dan aan de realiteit van het dagelijks leven.” Daarom…

Lees verder »
descriptionArtikel

Volop noviteiten voor architecten

18 nov om 07:30 uurtimer5 min

De eerste editie van ARCHITECT@WORK op de locatie Kromhouthal (Amsterdam) trok 1.736 bezoekers. Zij kwamen af…

Lees verder »
descriptionArtikel

Prefab Efficiency Award voor Vlieg Engineering met Rodly

20 okt om 07:30 uurtimer5 min

De innovatieve, digitale tool Rodly heeft op de vakbeurs PREFAB de Prefab Efficiency Award 2025 gewonnen. De…

Lees verder »
descriptionArtikel

‘Ik merk dat we niet gewend zijn aan plankritiek stedenbouw’

9 okt om 07:30 uurtimer5 min

Ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan presenteert de Beroepsvereniging van Nederlandse Stedebouwkundigen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Europees platform impuls voor architectuurontwerpwedstrijden

2 okt om 07:30 uurtimer4 min

Het project European Platform for Architectural Design Competitions (ARCH-E) geeft architecten betere kansen om…

Lees verder »
descriptionArtikel

Doordacht bouwen, vandaag en morgen

18 sep om 07:30 uurtimer4 min

Met het nieuwe thema Thoughtful Tomorrow krijgt de beurs ARCHITECT@WORK dit jaar in Amsterdam een vervolg in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Tim: biobased bouwmethodiek maakt houtbouw betaalbaar

17 sep om 08:30 uurtimer3 min

Houtbouw ontwikkelt zich in hoog tempo, maar het kan nog sneller, flexibeler en betaalbaarder worden. En dat…

Lees verder »
descriptionArtikel

Oplossingen bedenken voor steden bij zeespiegelstijging

8 sep om 07:30 uurtimer5 min

In Den Haag, mooie stad achter de duinen, wordt in oktober een interessant programma georganiseerd over de…

Lees verder »