ODA New Yorks grootste project is ‘stad in de stad’

vrijdag 24 juni 2016
timer 2 min
Het grootste stedelijke project van ontwerpbureau ODA New York tot nu toe gepland: 1 miljoen vierkante meter aan appartementen in de wijk Bushwick in Brooklyn, New York. Dit project, genaamd Bushwick II, wordt in die zin een ‘stad in de stad’.

Ontspanning en ontdekking

All Year Management is de aangewezen aannemer van het project. Het gaat niet enkel om een grote hoeveelheid woningen, in de nieuwe ‘stad’ wordt ook een reeks gemeenschappelijke ruimtes gerealiseerd, waaronder meerdere openbare pleinen.


Deze pleinen spelen een grote rol in het ontwerp, laat ODA New York weten. Bushwick II is meer ‘geïnspireerd op Europese dorpen’, in de zin dat het straatbeeld zich zal kenmerken door een meanderend systeem van aaneengesloten pleinen. Deze layout moet ‘ontspanning en ontdekking’ gaan stimuleren, aldus ODA New York.



© Bloomimages
 

Poreuze gemeenschap

De gevels van veel gebouwen worden gebouwd van glas, waardoor deze ‘dienen als connectie tussen de complexe interne pleinen en het externe straatbeeld’. In het project wordt veel aandacht besteed aan kunstgalerijen, waarvan het werk in samenwerking met ODA ook in de openbare ruimte te zien zal zijn.


Het ontwerpbureau tracht met het project een ‘poreuze gemeenschap’ te creëren dat open voor iedereen is. Hierom zal van alle appartementen 20% betaalbaar voor lage inkomens worden en wordt in het centrum van het project een 17.850m2 groot park gerealiseerd. 



© Bloomimages

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
ODA New Yorks grootste project is ‘stad in de stad’

Impressie van het project Bushwick II van ODA New York. © Bloomimages

© Bloomimages © Bloomimages
© Bloomimages © Bloomimages

Meer artikelen met dit thema

De veranderende relatie tussen binnen en buiten in hedendaagse architectuur

28 jul om 16:10 uur

Waar gevels van gebouwen eerder voornamelijk werden gezien als een afsluiting of bescherming van het gebouw,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Houten hoogbouw in Delft introduceert flexibel middenhuren

24 jun om 08:42 uur

In Delft is The Urban Woods officieel in gebruik genomen. Het gebouw biedt 102 middenhuurwoningen in een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Negen projecten genomineerd voor Rietveldprijs 2026

19 jun om 09:48 uur

Negen Utrechtse projecten maken dit jaar kans op de Rietveldprijs, de architectuurprijs ter bevordering van de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Woongebouw SAWA in Rotterdam wint BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026

11 jun om 14:54 uur

Woongebouw SAWA in Rotterdam is bekroond als BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026. De jury koos unaniem voor het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Paris Proof-vastgoed realiseren: sneller én goedkoper dankzij nieuwe aanpak

26 mei om 14:35 uur

Met een traditionele aanpak betalen we structureel te veel voor duurzame vastgoedtransformaties. Verleg daarom…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hanzehogeschool Groningen test houten gebouw digitaal op aardbevingen

20 mei om 11:14 uur

Hanzehogeschool Groningen heeft als eerste in Europa een meerlaags houten gebouw digitaal getest op…

Lees verder »
descriptionArtikel

Genomineerden BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026 bekend

28 apr om 13:25 uurtimer2 min

De Koninklijke Bond van Nederlandse Architectenbureaus (BNA) heeft de acht genomineerden voor BNA Beste Gebouw…

Lees verder »
descriptionArtikel

Adriaan Dessingprijs 2026 zoekt bijzondere Westlandse projecten

19 mrt om 07:30 uurtimer2 min

Westlandse projecten staan in 2026 in de schijnwerpers met de vijfde editie van de Adriaan Dessingprijs. De…

Lees verder »