Nieuwe website voor zelfbouwers van woningen

maandag 2 december 2013
timer 2 min
Op zaterdag 30 november 2013 gaat de website www. ZelfbouwInNederland.nl van start. Deze website geeft informatie over alles wat voor zelfbouwers van belang is. Bezoekers kunnen er zoeken naar beschikbare bouwkavels, architecten, aannemers, leveranciers en adviseurs. Daarnaast biedt de website ook informatie en inspiratie om het zelf (laten) bouwen van een huis te vergemakkelijken.

De website is een initiatief van zelfbouwadviseurs Marcel van Lent en Marcel Kastein. Zij willen met de website het zelfbouwen van een huis stimuleren door bezoekers stapsgewijs mee te nemen in het zelfbouwproces. Zelfbouwinnederland.nl vervangt de website particulieropdrachtgeverschap. nl.

Steeds meer belangstelling voor zelfbouw
De belangstelling voor zelfbouw groeit. Steeds meer Nederlanders ontdekken de voordelen van het zelf laten bouwen van een huis. Zelfbouwen is vaak goedkoper en het levert betere en duurzamere woningen op. Ook gemeenten ontdekken zelfbouw als mogelijkheid om de vastgelopen woningproductie weer op gang te brengen. Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Utrecht hebben, net als veel andere gemeenten, zelfbouw omarmd.

 

Veel nieuwbouwlocaties die waren bedoeld om door projectontwikkelaars ontwikkeld te worden, worden nu uitgegeven aan zelfbouwers. Minister Blok wees onlangs nog op de kansen van zelfbouw voor de bouwsector. In een voordracht in Den Haag deed hij de voorspelling dat het herstel van de bouwcrisis zal beginnen met zelfbouw.

 

www.zelfbouwinnederland.nl

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Nieuwe website voor zelfbouwers van woningen

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Haarlem: verrassend veelzijdig in vorm, stijl en uitstraling

1 dec om 07:30 uurtimer4 min

Afgelopen vrijdag verscheen een nieuw boek over de stedelijke ontwikkeling en architectuur in Haarlem, getiteld…

Lees verder »
descriptionArtikel

START-Ivry: wonen van binnenuit herdefiniëren

25 nov om 07:30 uurtimer8 min

“Wonen is meer dienend aan de logica van de ontwikkelaar dan aan de realiteit van het dagelijks leven.” Daarom…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe school X11 versterkt stedelijk leven Merwede

13 nov om 07:30 uurtimer5 min

NEXT architects heeft met Rademacher de Vries Architecten de ontwerpcompetitie gewonnen voor X11, de Utrechtse…

Lees verder »
descriptionArtikel

MVRDV: bolvormig ontwerp scheelt ruimte op straatniveau

10 nov om 17:15 uurtimer5 min

Met The Grand Ballroom zorgt MVRDV opnieuw voor een iconisch ontwerp. Het architectenbureau won hiermee de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Floris Alkemade: ‘De contouren van een andere bouwcultuur’

6 nov om 10:45 uurtimer4 min

Demografische ontwikkelingen hebben een enorme impact op onze woningvoorraad. Na de geboortegolf van weleer is…

Lees verder »
descriptionArtikel

Kiezen en formeren in tijden van woningnood

5 nov om 07:30 uurtimer10 min

In het kader van de Tweede Kamerverkiezingen sprak ons Expertpanel zich uit over de woningnood. Welke…

Lees verder »
descriptionArtikel

Europees platform impuls voor architectuurontwerpwedstrijden

2 okt om 07:30 uurtimer4 min

Het project European Platform for Architectural Design Competitions (ARCH-E) geeft architecten betere kansen om…

Lees verder »
descriptionArtikel

De MPG in relatie tot groot en groots wonen

18 jun om 07:30 uurtimer10 min

De MPG zou moeten aanzetten tot het bouwen met zo min mogelijk absolute impact. Toch komen kleinere woningen…

Lees verder »