Nieuwe online inspiratiebron voor biobased bouwen

dinsdag 10 februari 2015
timer 2 min
Vanaf vandaag kunt u terecht op de gratis toegankelijke Kennisbank Biobased Bouwen. Op dit nieuwe online platform vindt u een overzicht van biobased projecten, materialen en producten. Initiatiefnemers zijn een aantal partijen die eerder de Green Deal Biobased Bouwen ondertekende: WUR-FBR, ICDubo, RVO.nl, Stichting Agrodome en SBRCURnet.

Toegang tot specialistische kennis

De initiatiefnemers stelden vast dat veel biobased oplossingen vaak niet bekend zijn bij architecten, aannemers, regelgevers en opdrachtgevers. Hierdoor komen biobased oplossingen bij veel bouw(gelieerde)bedrijven veelal niet in beeld bij het bouwen en renoveren van gebouwen. Om elk bedrijf toegang te verlenen tot de tot nu toe specialistische kennis met betrekking tot biobased bouwen, hebben de deelnemers van de Green Deal Biobased Bouwen een digitale kennisbank biobased bouwen ontwikkeld.
 

De Kennisbank is open source, wat inhoudt dat architecten, leveranciers en anderen zelf hun projecten en producten op het platform kunnen aanbieden. Het is dus een proces in wording: de Kennisbank wordt in de loop van de tijd verder uitgebreid. "Ook vragen over biobased bouwen zijn welkom. hierdoor kunnen wij de kennisbank optimaal laten inspelen op de vragen en wensen uit de praktijk," aldus Iris de Rijke van Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
 

De Kennisbank wordt vandaag om 10:00 uur gelanceerd op de Bouwbeurs en gaat te vinden zijn via www.biobasedbouwen.nl. Meer informatie is te vinden op www.greendealbouwen.nl.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Nieuwe online inspiratiebron voor biobased bouwen

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Grote opgaven, simpele oplossingen: de school als hart van de buurt

23 okt om 11:30 uur

Eenzaamheid, gezondheidsproblemen, een tekort aan woningen en een land dat steeds voller raakt. De opgaven zijn…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bijzonder gebouw dankzij weloverwogen ontwerpbeslissing

23 okt om 08:57 uur

In Amsterdam verrijst momenteel met Elements een energieneutraal hoogbouwproject met uitkragingen tot twaalf…

Lees verder »
descriptionArtikel

Marianne Loof benoemd tot voorzitter BNA

13 okt om 11:00 uur

De ledenraad van de Koninklijke Bond van Nederlandse Architectenbureaus (BNA) heeft Marianne Loof benoemd tot…

Lees verder »
descriptionArtikel

Keynote uitgelicht: Kees Klomp op het Duurzame & Gezonde Scholen Congres

5 okt om 11:55 uur

Hoe zorg je dat een school niet alleen duurzaam gebouwd is, maar ook de mensen die er werken en leren…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zo ontzorg je scholen in de hele vastgoedketen

30 sep om 10:28 uur

Onderwijsvastgoed is in Nederland complex vanwege de split incentive: gemeenten en schoolbesturen hebben elk…

Lees verder »
descriptionArtikel

Houten woontoren The Urban Woods in Delft officieel geopend

29 sep om 14:00 uur

In Delft is The Urban Woods officieel geopend: volgens de initiatiefnemers de hoogste houten woontoren van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Samenwerken aan betere onderwijshuisvesting

28 sep om 11:30 uur

In november 2025 was Jonas Grütters een van de genomineerden voor de Smaakmaker Award tijdens het Duurzame…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe ROCvA flexibiliteit en maakbaarheid combineert in onderwijshuisvesting

21 sep om 17:00 uur

Onderwijsconcepten en de maatschappij veranderen steeds sneller. Hoe zorg je dan dat onderwijshuisvesting…

Lees verder »