Nieuw LEGO hoofdkantoor door architecten C.F. MØller

dinsdag 23 augustus 2016
timer 1 min
Een 52.000 m2 groot kantoorgebouw en een openbaar park worden een ‘globale ontmoetingsplaats’ voor LEGO Group. Het grootschalige project wordt ontworpen door het Deense architectenbureau C.F. MØller.

De architectuur van het nieuwe hoofdkantoor krijgt alle karakteristieke elementen die LEGO uniek maken mee: van felgekleurde werkomgevingen en een atrium gevuld met LEGO-producten tot het informele LEGO People House op de begane grond, een ruimte voor sociale interactie en recreatie. Laatstgenoemde is ontworpen in samenwerking met de medewerkers van LEGO.


Ontwerp nieuw LEGO kantoor exterieur.
© C.F. MØller


Reden voor het nieuwe kantoorgebouw in het Deense dorp Billund is een toename in werknemers. Zo zijn er in 2015 alleen al 250 nieuwe medewerkers aangenomen. Het nieuwe gebouw moet meer werkruimte verschaffen, maar dient ook als verzamelplaats voor LEGO-werknemers uit andere landen die het hoofdkantoor bezoeken.


Omgeving voor nieuwe LEGO hoofdkantoor.
© C.F. MØller


In het ontwerp wordt rekening gehouden met optimale doorlating van daglicht. Daarnaast wordt gestreefd naar een zo laag mogelijk energieverbruik en worden open, groene omgevingen ook in het interieur veelvuldig gerealiseerd. Het project is onderdeel van een masterplan voor de ontwikkeling van de gemeente Billund.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Nieuw LEGO hoofdkantoor door architecten C.F. MØller

Impressie van het atrium in het nieuwe hoofdkantoor van LEGO in Billund. © C.F. MØller

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Haarlem: verrassend veelzijdig in vorm, stijl en uitstraling

1 dec om 07:30 uurtimer4 min

Afgelopen vrijdag verscheen een nieuw boek over de stedelijke ontwikkeling en architectuur in Haarlem, getiteld…

Lees verder »
descriptionArtikel

START-Ivry: wonen van binnenuit herdefiniëren

25 nov om 07:30 uurtimer8 min

“Wonen is meer dienend aan de logica van de ontwikkelaar dan aan de realiteit van het dagelijks leven.” Daarom…

Lees verder »
descriptionArtikel

Volop noviteiten voor architecten

18 nov om 07:30 uurtimer5 min

De eerste editie van ARCHITECT@WORK op de locatie Kromhouthal (Amsterdam) trok 1.736 bezoekers. Zij kwamen af…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe school X11 versterkt stedelijk leven Merwede

13 nov om 07:30 uurtimer5 min

NEXT architects heeft met Rademacher de Vries Architecten de ontwerpcompetitie gewonnen voor X11, de Utrechtse…

Lees verder »
descriptionArtikel

MVRDV: bolvormig ontwerp scheelt ruimte op straatniveau

10 nov om 17:15 uurtimer5 min

Met The Grand Ballroom zorgt MVRDV opnieuw voor een iconisch ontwerp. Het architectenbureau won hiermee de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Groene metamorfose impuls gezondheid en leefbaarheid wijk

10 nov om 10:00 uurtimer4 min

Na vijftien jaar van herontwikkeling laat de wijk Kerckebosch in Zeist zien dat natuurinclusief bouwen niet…

Lees verder »
descriptionArtikel

Floris Alkemade: ‘De contouren van een andere bouwcultuur’

6 nov om 10:45 uurtimer4 min

Demografische ontwikkelingen hebben een enorme impact op onze woningvoorraad. Na de geboortegolf van weleer is…

Lees verder »
descriptionArtikel

Kiezen en formeren in tijden van woningnood

5 nov om 07:30 uurtimer10 min

In het kader van de Tweede Kamerverkiezingen sprak ons Expertpanel zich uit over de woningnood. Welke…

Lees verder »